Jednym z tematów wtorkowego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa będą REIT-y - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Rada zajmie się także dopłatami do najmu w ramach Mieszkania plus.

Na wtorkowej Radzie Mieszkalnictwa tematem będą dopłaty do najmu w Mieszkaniu plus. Kwieciński powiedział, że podczas posiedzenia zostanie poruszony także temat wprowadzenia na polski rynek REIT-ów.

Celem REIT-ów jest kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami. Ich właściciele czerpią dochody z wynajmu nieruchomości, a większość zysków - przekazują akcjonariuszom w postaci dywidend.

Szczegóły wprowadzenia REIT-ów na rynek mieszkaniowy mają zostać przedstawione we wtorek.

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus.

W związku z tym powołał Radę Mieszkalnictwa. W skład Rady - obok premiera - weszli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa zostali także: prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.