statystyki

Wilanowska pułapka dewelopera

autor: Tomasz Jóźwik19.02.2018, 07:54; Aktualizacja: 19.02.2018, 08:02
Spory także dotyczą Wilanowa. To jedna z wielu inwestycji Ryszarda Krauzego, których bilans po latach jest coraz bardziej wątpliwy.

Spory także dotyczą Wilanowa. To jedna z wielu inwestycji Ryszarda Krauzego, których bilans po latach jest coraz bardziej wątpliwy.źródło: ShutterStock

Polnord uwikłany jest w spory sądowe o wartości niemal 0,5 mld zł. Pieniędzy od Polnordu domaga się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), powstały w zeszłym roku z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i części Agencji Rynku Rolnego.

 Zajmuje się gospodarowaniem nieruchomościami rolnym Skarbu Państwa. I uważa, że Polnord za mało płacił za użytkowanie wieczyste gruntów na warszawskim Wilanowie. Sporna kwota rośnie – na koniec 2014 r. Polnord miał utworzonych 55 mln zł rezerw na ewentualne zobowiązania, w ciągu 12 miesięcy rezerwy urosły do 84 ml zł. Na koniec czerwca zeszłego roku wynosiły już 102 mln zł.

– Te opłaty to kilkanaście milionów złotych rocznie. Którą firmę stać na to, żeby płacić rok w rok swojego rodzaju podatek od aktywów, które nie są użytkowane? Więc zaczęliśmy się zastanawiać, jak tę kwotę obniżyć – mówi jeden z menedżerów.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie