statystyki

Nieruchomości: Deweloperzy wysoko zawiesili poprzeczkę. Sprzedaż mieszkań ostro w górę

autor: Małgorzata Kwiatkowska10.01.2017, 07:21; Aktualizacja: 10.01.2017, 07:44
blok mieszkanie nieruchomości

Z danych zebranych przez DGP od kilkunastu firm wynika, że w 2016 r. sprzedały one prawie 24,5 tys. lokali, o niemal jedną piątą więcej niż rok wcześniej.źródło: ShutterStock

Ubiegły rok będzie prawdopodobnie siódmym z rzędu, który zakończy się dużym wzrostem sprzedaży nowych mieszkań. W tym roku czeka nas stabilizacja.

Z danych zebranych przez DGP od kilkunastu firm wynika, że w 2016 r. sprzedały one prawie 24,5 tys. lokali, o niemal jedną piątą więcej niż rok wcześniej. Najlepszy pod względem sprzedaży okazał się Murapol, który znalazł chętnych na nieco ponad 3 tys. mieszkań. Zaraz po nim uplasował się Robyg, któremu do osiągnięcia 3 tys. zabrakło tylko 43 lokali. Sprzedaż obydwu spółek wzrosła w 2016 r. o 27 proc.

Rekordziści pod względem dynamiki poprawiali sprzedaż o ponad 50 proc. Ta sztuka udała się firmom Echo Investment i Archicom, które zbliżyły się do grona tysięczników, czyli deweloperów, którzy znaleźli chętnych na ponad 1 tys. lokali. Tylko trzy z ankietowanych spółek zanotowały spadek. Tłumaczą to przesunięciami terminów wprowadzenia do oferty nowych projektów.

Mamy za sobą udany rok w nieruchomościach

Mamy za sobą udany rok w nieruchomościach

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie