statystyki

Nieruchomości: Deweloperzy wysoko zawiesili poprzeczkę. Sprzedaż mieszkań ostro w górę

autor: Małgorzata Kwiatkowska10.01.2017, 07:21; Aktualizacja: 10.01.2017, 07:44
blok mieszkanie nieruchomości

Z danych zebranych przez DGP od kilkunastu firm wynika, że w 2016 r. sprzedały one prawie 24,5 tys. lokali, o niemal jedną piątą więcej niż rok wcześniej.źródło: ShutterStock

Ubiegły rok będzie prawdopodobnie siódmym z rzędu, który zakończy się dużym wzrostem sprzedaży nowych mieszkań. W tym roku czeka nas stabilizacja.

Z danych zebranych przez DGP od kilkunastu firm wynika, że w 2016 r. sprzedały one prawie 24,5 tys. lokali, o niemal jedną piątą więcej niż rok wcześniej. Najlepszy pod względem sprzedaży okazał się Murapol, który znalazł chętnych na nieco ponad 3 tys. mieszkań. Zaraz po nim uplasował się Robyg, któremu do osiągnięcia 3 tys. zabrakło tylko 43 lokali. Sprzedaż obydwu spółek wzrosła w 2016 r. o 27 proc.

Rekordziści pod względem dynamiki poprawiali sprzedaż o ponad 50 proc. Ta sztuka udała się firmom Echo Investment i Archicom, które zbliżyły się do grona tysięczników, czyli deweloperów, którzy znaleźli chętnych na ponad 1 tys. lokali. Tylko trzy z ankietowanych spółek zanotowały spadek. Tłumaczą to przesunięciami terminów wprowadzenia do oferty nowych projektów.

Mamy za sobą udany rok w nieruchomościach

Mamy za sobą udany rok w nieruchomościach

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie