Faktoring otwiera się na usługi dla sektora MSP

autor: Patrycja Otto01.12.2015, 09:16; Aktualizacja: 01.12.2015, 09:22
Firma przyjazna MSP na start

Przybywa, które ofertę faktoringową mają skrojoną pod potrzeby i możliwości sektora MSP.źródło: Materiały Prasowe

Na rynek wchodzą nowi gracze specjalizujący się w obsłudze mniejszych przedsiębiorstw. Mają ofertę skrojoną pod potrzeby właśnie tej grupy, która coraz chętniej korzysta z tego typu instrumentów.

W ciągu trzech kwartałów tego roku firmy działające na rynku faktoringu sfinansowały wierzytelności na kwotę ponad 96 mld zł, czyli o 17 proc. większą niż w roku ubiegłym. Tym samym osiągnęły wartość równą wygenerowanej w całym 2013 r. W ostatnich latach tempo rozwoju faktoringu co roku jest dwucyfrowe – wynika z danych Polskiego Związku Faktorów. Szacuje się, że z usługi tej korzysta w naszym kraju już około 6,5 tys. przedsiębiorców. To dwa razy więcej niż jeszcze pięć lat temu. Mimo tego, wciąż panuje przekonanie, że faktoring jest dostępny i opłacalny dla dużych firm mających obroty na poziomie setek milionów. To mylne założenie.

Z myślą o małym biznesie

Przybywa bowiem firm, które ofertę faktoringową mają skrojoną pod potrzeby i możliwości sektora MSP oraz mikro przedsiębiorstw.

Mowa m.in. o: Pragma Faktoring, Bibby Finacial Services, Idea Money czy AOW Faktoring. Ostatnia z firm wręcz deklaruje, że nie ustala minimum wymaganego obrotu dla swoich klientów, w związku z tym jest w stanie obsłużyć każdy podmiot, zainteresowany uzyskaniem limitu faktoringowego maksymalnie w wysokości 100 tys. zł.

Wartość rynku faktoringowego

Wartość rynku faktoringowego

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • AOW Faktoring S.A.(2016-02-26 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Faktoring jest usługą, która bardzo się zmienia. Kiedyś zarezerwowana jedynie dla dużych firm ze sporymi obrotami, a dziś z powodzeniem mogą z niej skorzystać nawet mikro przedsiębiorstwa. Dodatkowo wprowadzane są nowe rozwiązania ograniczające koszty tej usługi np. możliwość przekazania do faktoringu tylko części obrotu, pojedynczej faktury, a nawet części faktury. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również faktoring eksportowy czyli finansowanie należności z zagranicy - odnotowano wzrost o blisko 30% w ostatnich kwartałach i przekroczył on już 20% obrotów ogółem (http://www.rp.pl/Ubezpieczenia/310199917-Eksport-napedza-obroty-faktorow.html). Wszystko to decyduje o tym, że faktoring jest jedną z najszybciej rozwijających się usług z sektora finansowego.

    Odpowiedz
  • AOWFaktoring(2016-02-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Faktoring jest usługą, która bardzo się zmienia. Kiedyś zarezerwowana jedynie dla dużych firm ze sporymi obrotami, a dziś z powodzeniem mogą z niej skorzystać nawet mikro przedsiębiorstwa. Dodatkowo wprowadzane są nowe rozwiązania ograniczające koszty tej usługi np. możliwość przekazania do faktoringu tylko części obrotu, pojedynczej faktury, a nawet części faktury. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również faktoring eksportowy czyli finansowanie należności z zagranicy - odnotowano wzrost o blisko 30% w ostatnich kwartałach i przekroczył on już 20% obrotów ogółem. Wszystko to decyduje o tym, że faktoring jest jedną z najszybciej rozwijających się usług z sektora finansowego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane