statystyki

Prawo restrukturyzacyjne: Zadłużona firma łatwiej znajdzie rozwiązanie swoich problemów

autor: Krzysztof Tomaszewski23.06.2015, 09:59; Aktualizacja: 23.06.2015, 10:12
Firma, doradca, finanse

Sejm uchwalił 9 czerwca 2015 r. nową ustawę – Prawo restrukturyzacyjne. Jej głównym celem jest wprowadzenie skutecznych sposobów przeprowadzania restrukturyzacji zadłużonych firm i tym samym uchronienie ich przed likwidacją.źródło: ShutterStock

Nowe przepisy zwiększą szanse na skuteczną restrukturyzację przedsiębiorstwa - uważa Michał Tomasiak, radca prawny w Kancelarii Prawniczej Rachelski i Wspólnicy.

Sejm uchwalił 9 czerwca 2015 r. nową ustawę – Prawo restrukturyzacyjne. Jej głównym celem jest wprowadzenie skutecznych sposobów przeprowadzania restrukturyzacji zadłużonych firm i tym samym uchronienie ich przed likwidacją. Jak ma być osiągnięty ten cel?

Po wejściu w życie nowych przepisów upadłość i likwidacja zadłużonego przedsiębiorstwa będą traktowane jako ostateczność. W większości bowiem przypadków umożliwienie takiemu dłużnikowi kontynuowania działalności stwarza większą szansę na odzyskanie należnych pieniędzy przez wierzycieli. Ponadto rozwiązanie to pozwala zachować miejsca pracy i realizować kontrakty biznesowe przez zadłużoną firmę, co jest znacznie korzystniejsze dla całej gospodarki. Po wejściu w życie ustawy restrukturyzacyjnej przedsiębiorstwo, które znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej, będzie mogło skorzystać z jednego z czterech rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych:

● postępowania o zatwierdzenie układu,


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane