statystyki

Eureka DGP: Molekularny strażak

autor: Jakub Kapiszewski20.03.2015, 15:00

Otaczające nas przedmioty, zarówno w domach, jak i biurach, najprościej można określić jako łatwopalne. Chyba że uniepalnimy wcześniej materiały, z których są wykonane. Nad takimi rozwiązaniami pracują naukowcy z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Plastiki są wszędzie. To dobrze – odkrycie tych materiałów spowodowało rewolucję w przemyśle. Tanie i łatwe w formowaniu stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Okrywamy budynki poliuretanem i polistyrenem, żeby było w nich cieplej. Pianki poliuretanowe stały się nieodłącznym elementem oparć i siedzisk. Poliolefiny takie jak polietylen to nieodłączny surowiec opakowań. Problem polega jednak na tym, że dość łatwo się palą, wydzielając przy tym toksyczne dymy. Jeśli już dojdzie do pożaru, opary te ograniczają widoczność, utrudniają oddychanie, a w efekcie zmniejszają szanse na udaną ewakuację.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane