Przemiany gospodarcze dały szansę odważnym, kreatywnym, przedsiębiorczym. Dziś wielu z nich ma prężnie prosperujące firmy, choć droga do nich często nie była łatwa. Doświadczenia, które towarzyszyły im przy zakładaniu firmy, były zapewne zupełnie inne od tych, które są udziałem młodych biznesmenów, którzy dopiero wchodzą na rynek.

II edycja konkursu „Moja droga do wolności” jest skierowana do tych wszystkich, którzy postanowili zaryzykować i zbudować własną firmę. Adresatami jej są zarówno ci, którzy od lat tworzą swój biznes, jak i do tych, którzy właśnie zaczynają, bo w latach 90. XX wieku dopiero się urodzili. Łączy ich jedno: zaangażowanie, chęć działania, praca "na swoim". Chcemy pokazać jak przemiany gospodarcze pozwoliły im rozwinąć skrzydła. Stąd nasza propozycja: opiszcie swoje historie i przyślijcie je do nas. Najciekawsze nie tylko opublikujemy, ale też ich autorów nagrodzimy.

W ubiegłym roku redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” nagrodziła Wita Więcha za historię "Z Polski do Irlandii i z powrotem". W tym roku laureatem może być ktoś z Was!

Kto może brać udział w konkursie

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą i są właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw działających w Polsce.

Ważne terminy i adresy

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie na adres drogadowolnosci@infor.pl w terminie od 1 do 22 października 2014 r. opisu historii swojej firmy. Opowiedzcie nam, sprzyjało w prowadzeniu biznesu oraz jakie trudności jako przedsiębiorcy, musieliście pokonać w swojej drodze do sukcesu gospodarczego.

Nadesłane opisy będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej gazetaprawna.pl w sekcji „Moja droga do wolności gospodarczej”.

Wybór laureata i nagrody

Laureatem konkursu zostanie ten przedsiębiorca, który nadeśle najciekawszy i najbarwniejszy opis. Jego wyboru dokona redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” 23 października 2014 r. Nazwisko zwycięzcy zostanie podane na stronie internetowej gazetaprawna.pl

W nagrodę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają darmowy dostęp do wydania elektronicznego „Dziennika Gazety Prawnej” - e-dgp - na okres 3 miesięcy. Ponadto laureat konkursu otrzyma zaproszenie do udziału w debacie „Nieodrobiona lekcja. Ile wolności gospodarczej, ile państwa?” i uroczystej gali, które odbędą się 30 października 2014 r. w Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie.

Pełna wersja Regulaminu

REGULAMIN KONKURSU INTERNETOWEGO MOJA DROGA DO WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ
pobierz plik