Masz małą firmę i chciałbyś obniżyć koszty jej działalności? Właśnie pojawiła się możliwość, aby to zrobić przy dużym wsparciu finansowym ze strony Brukseli. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała właśnie jedenaście podmiotów, które mikro i małym firmom z całej Polski będą doradzały, jak zoptymalizować zarządzanie finansami.
Przedsiębiorcom wsparcie zostanie zaoferowane w dwóch etapach. W pierwszym konsultanci poddadzą analizie sposób i koszty prowadzonej księgowości, wysokość płaconych przez firmę podatków, otoczenie prawne, w którym działa, koszty i skuteczność dokonywanych zakupów, marketingu oraz sprzedaży, IT i telekomunikacji. Po zakończeniu audytu przedsiębiorca otrzyma raport z co najmniej trzema rekomendacjami rozwiązań i usprawnień.
W drugim etapie biznesmen będzie mógł skorzystać z pomocy przy wdrażaniu rekomendacji. Doradca wykona analizy kosztów, zysków i przychodów. Pokaże, jak racjonalizować sprzedaż, poprawić strategię marketingową, zwiększyć wskaźniki rentowności, płynności i zadłużenia. Pomoże zweryfikować umowy z kontrahentami, wskaże, jak można zaoszczędzić na podatkach i jakie działalności outsourcingować, aby mniej za nie płacić.