Po wielu miesiącach oczekiwań UPC wprowadza na polski rynek usługę Horizon TV. Umożliwia ona dostęp do 100 kanałów telewizyjnych oraz licznych pozycji VOD na wielu urządzeniach – telewizorze, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. W okresie promocyjnym Horizon TV będzie dostępna dla wszystkich abonentów Telewizji Cyfrowej UPC.

Koniec walki o pilota

Usługa Horizon TV, która właśnie zawitała do Polski, to pomysł UPC na zakończenie odwiecznej wojny o pilota. Już od dziś abonencie pakietów Max Extra HD oraz Select Extra HD otrzymali możliwość oglądania najpopularniejszych kanałów telewizyjnych na trzech urządzeniach jednocześnie. Horizon TV dostępne jest zarówno w wersji webowej (www.horizon.tv), jak i w postaci aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) oraz smartfony i tablety z Androidem. Aby skorzystać z nowej usługi, w okienku logowania wystarczy wpisać swój login i hasło do serwisu Moje UPC.

Posiadacze pakietu Max Extra HD będą mogli cieszyć się z Horizon TV przez cały okres obowiązywania umowy z operatorem. Dla posiadaczów podstawowego pakietu Telewizji Cyfrowej usługa będzie dostępna za darmo przez dwa miesiące. Po zakończeniu tego okresu będzie natomiast kosztować 5 zł miesięcznie. Aby móc korzystać z wszystkich funkcji oferowanych przez Horizon TV należy posiadać również usługę Internetu od UPC.

Reklama

Oferta

Horizon TV umożliwi dostęp do 98 kanałów telewizyjnych dostępnych w ofercie UPC. Wśród nich znajdują się m.in. TVP1, TVP2, Stopklatka TV, TVN24 czy też Eurosport. Niestety jednocześnie zabrakło miejsca dla wielu popularnych kanałów z TVN i Polsatem na czele, jak również dla kanałów premium z oferty Canal+ oraz HBO. Dodatkowym atutem nowej usługi jest dostęp do oferty UPC NA ŻĄDANIE a także możliwość zdalnego nagrywania programów bezpośrednio na dekoderze.

Niestety Horizon TV ma również pewne wady. Największą z nich jest fakt, że dostęp do telewizji na żywo możliwy jest tylko w sytuacji, gdy nasze urządzenie połączone jest z internetem UPC. De facto oznacza to, że większość abonamentów UPC skorzysta z nowej usługi jedynie w swoim domowym zaciszu.

Oczywiście należy pogratulować UPC wprowadzenia nowej usługi, która oszczędzi wielu polskim rodzinom domowych kłótni – szczególnie w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Horizon TV to również świetna alternatywa dla usługi Multiroom, gdyż likwiduję potrzebę kupna drugiego telewizora. Teraz naszym drugim ekranem może być monitor komputera, laptop, tablet, a nawet smartfon. Niestety ze względu na pewne ograniczenia wciąż nie można określić jej mianem telewizyjnej rewolucji.