Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Stanisław Jędrzejewski mówił w radiowej Jedynce, że wzrost wpływów abonamentowych w ostatnich miesiącach to zjawisko sezonowe. Ma ono związek z egzekucją zaległych wpłat, a media potrzebują stabilnego finansowania długofalowo. Dzięki KRRiT, Poczcie Polskiej i Ministerstwu Finansów udało się odzyskać zaległe środki za niezapłacony abonament. Prawdopodobnie jednak po chwilowym wzroście wpływów, dochody z abonamentu znów spadną.

Według doktora Jędrzejewskiego, media publiczne powinny być finansowane nie tylko z powszechnej opłaty audiowizualnej, z możliwością emitowania reklam. Poza tym niektóre audycje i wydarzenia powinny być współfinansowane przez ministerstwa z budżetu państwa - na przykład audycje edukacyjne, czy program Polskiego Radia dla Zagranicy.

W ubiegłym roku wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego wyniosły około 550 milionów złotych. Z tych środków finansowane są TVP, Polskie Radio oraz 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.