Rok dobrej zmiany w TVP i Polskim Radiu: Wizerunkowo to jeden z najgorszych okresów w historii publicznych mediów

autor: Barbara Sowa25.01.2017, 07:31; Aktualizacja: 25.01.2017, 08:24
TVP Telewizja Polska

Jacek Kurski przekonuje, że TVP stoi w blokach startowych, by ruszyć z prawdziwie misyjną ofertą, ale brakuje pieniędzyźródło: ShutterStock

Wizerunkowo ten rok był jednym z najgorszych w historii publicznych mediów. Ale nowa władza konsekwentnie realizowała swoją wizję zmian.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Janusz(2017-01-25 08:40) Zgłoś naruszenie 338

    Ograniczę się do Polskiego Radia. Powiem tak, jednym słowem tragedia, tj. niekompetencja, głupota, ideologizacja, brak pomysłu... Pani Stanisławczyk zniszczyła PR w ciągu krótkiego okresu czasu, powołując się na rzekomy pluralizm. Zatrudniła niekompetentnych dziennikarzy, np. Piotra Goćka, który odpowiada za eremefizację Radia, zwłaszcza Sygnałów Dnia, których przez tego pana nie da się słuchać. Zwłaszcza jego infantylnych wstawek, dobrych do rozgłośni komercyjnych, dla których słuchaczy nie ma znaczenia co leci w eterze. Poza tym ten pan, co widać po jego książkach, mógłby być może felietonistą, a nie prowadzącym, Zauważę że inni prowadzący nie maja na koncie takiej działalności jak on, jednoznacznie nakierowanej politycznie. Sprowadzono tez dziennikarzy takich jak M,. Tarka i R. Kilan, których wyzbyło się radio komercyjne niezbyt wysokich lotów... Co tu dodać, programy popularnonaukowe J. Pospieszalskiego to nieporozumienie... Zaprasza się kontrowersyjnych rozmówców, którym prowadzący jedynie przytakuje... Zburzono cała koncepcje programową radia, zamiast tego pełny chaos i wszechobecna ideologia, jedynie słuszna... Zniszczeń po pani Stanisławczyk długo nie da się naprawić... PR to był symbol jakości w czasach szmiry... ale widać komuś to przeszkadzało

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • haga(2017-01-25 09:03) Zgłoś naruszenie 185

    45 lat kobieta- nie oglądam TV od 15 lat, a radia publicznego od zeszłego roku. Szkoda czasu, jest internet z niezależnymi platformami wiadomości i muzyki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zibb(2017-01-25 09:26) Zgłoś naruszenie 1638

    Dla.wielu Polaków.zmiany w TVP to oddech polskości i normalności Dziękuję dobrej zmianie za przywrócenie mediow publicznych Polakom. A establishment kwiczy że wściekłości, bo stracił dojdą krowę. Wizerunek wręcz odwrotnie - w narodzie wzrósł!

    Odpowiedz
  • Redy(2017-01-25 09:27) Zgłoś naruszenie 94

    18 Departament Propagandy, dla jaj nazywany publiczną lub misją, sprywatyzować, sprzedać, zapomnieć. Ta od dziesięcioleci szkodliwa, antynarodowa instytucja i jej pracownicy powinna doczekać się takiej samej ustawy jak esbecja.

    Odpowiedz
  • Kowalski(2017-01-25 09:34) Zgłoś naruszenie 1024

    A ja odwrotnie, po kilku latach kiedy TVPartyjna była jedynie tubą propagandową koalicji POZSLSLD, zacząłem wreszcie zerkać na publiczną telewizję. Ponadto nie jestem juz obecnie zmuszony nieustannie oglądać niektórych tzw. "dziennikarzy" czyli politycznie poprawnych dyżurnych funkcjonariuszy propagandy. Jest OK

    Odpowiedz
  • Warszawiak i kropka!(2017-01-25 13:37) Zgłoś naruszenie 75

    Prawie całe dorosłe życie, bez względu na rządy (mniej lub bardziej „polskie”), oglądałem Wiadomości w TVP, Fakty w TVN i Wydarzenia w Polsacie. Dla „pełnego oglądu” sytuacji. Z czasem pozostałem tylko przy TVP, bo TVN ogólnie był bardzo propagandowy i plastikowy. Kiedyś pamiętam, były nawet wyniki badań, w świetle których Wiadomości TVP miały najlepszy rezultat pod względem bezstronności. Podobało mi się to. Zaznaczam, że mam poglądy prawicowe i jestem patriotą (Warszawiakiem z dziada pradziada), ale po zmianach, których dokonano w Telewizji Polskiej, w ogóle nie oglądam TVP. Jedynie TVP Kultura, bo trzyma pion. Czasami próbuję obejrzeć Wiadomości w TVP, ale wystarczy 5 min., żeby mnie zdenerwować i wtedy przestaję oglądać (mam słabe serce). Denerwuje mnie prowadząca, denerwuje mnie ciągły atak na Warszawę, wieczne mówienie „nasi są super”, a wszyscy to zdrajcy od Putina. Co to za Kraj, co to za ludzie, że kupują takie rzeczy? Oczy Wam zabrano? Wystarczy śpiewka o polskości, patriotyzmie i wszyscy bezkrytycznie do tego podchodzą… Mój dziadek był w AK, walczył i opowiadał mi, jakie były chore czasy. Jak śpiewkami o patriotyzmie niszczono solidnych ludzi. Stalin i Hitler też byli patriotami. Dziadek kazał mi zawsze myśleć i podchodzić do wszystkiego krytycznie, z dystansem. Nie dać się zmanipulować. Więc skoro ja, prawicowiec mam problem z Wiadomościami, to co dopiero jakiś lewak czy krzykacz KODziarz? Zaczynam myśleć, że reszta Polski, to jakieś mało rozgarnięte umysłowo, zaślepione chłopskie, białostockie i góralskie zaścianki… Warszawa powinna oddzielić się od reszty Kraju i mieć własne wiadomości, warszawskie. Gospodarczo tak samo. Już nawet nie szanuje się Powstańców Warszawskich, na rzecz Żołnierzy Wyklętych. Do roboty się weźcie, a nie tylko wymyślają nowe mity i propagandę… Boże chroń Polskę i daj nam siłę, mądrość. Wybaczcie mi te wynurzenia. Przepraszam porządnych, ciężko pracujących ludzi z Białegostoku i Górali, nie Was miałem na myśli Przyjaciele.

    Odpowiedz
  • jak to w demokracji(2017-01-25 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wizerunek... to zależy kto go tworzy i kto o nim mówi. Myślę, że tu kazdy ma swoją rację.

    Odpowiedz
  • A(2017-01-26 11:23) Zgłoś naruszenie 30

    Poziom TVP jest żenująco niski - propaganda, w kółko beznadziejne seriale, gadanie o niczym. Nawet programy rozrywkowe, ściągnięte ze świata, potrafią zepsuć do tego stopnia, że stają się tylko żałosną podróbą. Nawet za dopłatą nie chciałaby się tego oglądać aby nie psuć sobie dnia, poza tym ten niesmak...

    Odpowiedz