Visa Inc. wprowadza na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 najbardziej zaawansowany system płatniczy w historii, świętując w ten sposób trzydziestolecie partnerstwa z ruchem olimpijskim i paraolimpijskim.

Innowacyjne rozwiązania płatnicze wykorzystujące technologie ubieralne

Visa wprowadza na Igrzyskach Olimpijskich najbardziej zaawansowany technologicznie system płatniczy w historii. Dzięki sieci 4 tys. zbliżeniowych terminali płatniczych zainstalowanych na terenie obiektów olimpijskich Rio 2016, kibice i sportowcy będą mogli korzystać z wielu nowych rozwiązań płatniczych, takich jak np.:
- Pierścień płatniczy Visa: otrzymał go każdy z 60 członków Team Visa uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich. Pierścień Visa jest pierwszym rozwiązaniem technologii ubieralnej działającym w sposób pasywny, w standardzie NFC i korzystającym z usługi tokenizacji.
- Opaska płatnicza Pulseira Bradesco: opaska stworzona praz Visa we współpracy z brazylijskim bankiem Bradesco, która posiada regulowaną szerokość, jest odporna na działanie potu oraz wody i można nią płacić na wszystkich obiektach olimpijskich. Opaski takie otrzyma w sumie 3 tys. wybranych kibiców, pracowników i widzów.

- Opaska płatnicza zespołu Wielkiej Brytanii: opaskę tę, powstałą w wyniku współpracy Visa, brytyjskiej reprezentacji olimpijskiej oraz banku Barclaycard, otrzymali wszyscy reprezentanci Wielkiej Brytanii na Rio 2016. Opaska współpracuje z systemem płatności mobilnych bPay; można z jej pomocą płacić w 4 tys. terminali płatniczych na obiektach olimpijskich, jak również we wszystkich terminalach zbliżeniowych na świecie.
- Zegarek Swatch Bellamy: Visa, we współpracy z firmą Swatch, opracowała pierwszy w historii zegarek z funkcją płatności zbliżeniowych. Jest on dostępny dla konsumentów w Brazylii – można go kupić w olimpijskich punktach handlowych Rio 2016.