Rozglądasz się za ciekawymi ofertami „kredytówek”? Eksperci porównywarki TotalMoney.pl przychodzą z pomocą! Sprawdź, na jakie parametry należy zwracać uwagę i czym kierować się przy wyborze odpowiedniej karty kredytowej.

Zaczniemy od małego sprostowania – w tytule rankingu znajduje się sformułowanie „srebrne karty”. W zestawieniu obecne są jednak również karty „classic” oraz złote, ponieważ nie wszystkie banki oferują te srebrne.

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy dla siebie

Maksymalne oprocentowanie „kredytówek” wynosi obecnie 10% w skali roku. Okres bezodsetkowy, to zazwyczaj 51 - 61 dni. Oferty banków jednak znacznie się od siebie różnią, dlatego warto je porównać, by wybrać najlepszy produkt.
Co nas interesuje?
Eksperci poprosili banki o podanie szczegółów ofert ich kart kredytowych. Szczególnie ważne są:
• długość okresu bezodsetkowego
• oprocentowanie transakcji bezgotówkowych dla klienta przenoszącego kartę
• okres obowiązywania oprocentowania transakcji bezgotówkowych dla klienta przenoszącego kartę
• standardowe oprocentowanie transakcji bezgotówkowych
• opłatę za wydanie karty (dla klienta z założeń)
• roczną opłatę za kartę (dla klienta z założeń).Przyjęte założenia
„Modelowy” klient, który jest zainteresowany zakupem karty to osoba:
• prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe,
• mieszkająca w mieście powyżej 100 000 mieszkańców,
• uzyskująca miesięczne dochody netto w wysokości 4 410 zł, zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony,
• posiadająca kartę kredytową z limitem wynoszącym 10 000 zł i nie posiadająca innych zobowiązań kredytowych,
• wykonująca przy użyciu karty 10 transakcji bezgotówkowych na kwotę 1 000 zł miesięcznie, tj. na 12 000 zł rocznie.
Które banki oferują najlepszą srebrną „kredytówkę”?
Podium rankingu należy do produktów oferowanych przez: Deutsche Bank, Credit Agricole Bank Polska, Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski oraz eurobank.table{width:540px;border-collapse:collapse;text-align:center}table tr td,table tr th{border:1px solid #a2a2a2;padding:10px}a{color:#0097ff;text-decoration:none}th.tytul a{font-size:20px;color:#000}th.tytul a span{font-size:16px;color:#777}

Ranking srebrnych kart kredytowych TOP 3
Poz. Bank Nazwa produktu Wniosek online Okres bezodsetkowy Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych dla klienta przenoszącego kartę Okres obowiązywania oprocentowania transakcji bezgotówkowych dla klienta przenoszącego kartę Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych (standardowe) Opłata za wydanie karty (klient z założeń) Opłata roczna za kartę (klient z założeń)
1 Karta kredytowa Deutsche Bank Silver Szczegóły karty 56 dni 5,99 % 12 miesięcy 10,00 % 0,00 zł 0,00 zł
2 Visa Silver/MasterCard Silver Szczegóły karty 54 dni 7,00 % 12 miesięcy 10,00 % 0,00 zł 0,00 zł
3 Karta kredytowa MasterCard Silver Szczegóły karty 54 dni 8,99 % 12 miesięcy 10,00 % 0,00 zł 0,00 zł
3 Srebrna Karta Kredytowa Szczegóły karty 55 dni 0,00 % 3 miesiące 10,00 % 10,00 zł 39,50 zł
3 Karta kredytowa VISA/Karta kredytowa MasterCard Szczegóły karty 52 dni 10,00 % Bezterminowo 10,00 % 0,00 zł 0,00 zł
3 Visa Classic Szczegóły karty 52 dni 8,90 % 6 miesięcy 10,00 % 0,00 zł 0,00 zł
Założenia rankinguKlient:osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe mieszkająca w mieście pow. 100 000 mieszkańców, uzyskująca dochody w wysokości 4 410 zł netto miesięcznie, zatrudniony na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony posiada kartę z limitem w wysokości 10 000 zł miesięcznie wykonuje przy użyciu karty 10 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 1 000 zł miesięcznie, tj. 12 000 zł rocznie nie posiada innych zobowiązań kredytowych Źródło: TotalMoney.pl

Pierwsze miejsce i 10 punktów zdobyła karta kredytowa Deutsche Bank Silver oferowana przez Deutsche Bank Polska. Przez pierwsze 12 miesięcy oprocentowanie transakcji bezgotówkowych dokonywanych tą kartą wyniesie 5,99% w skali roku (oprocentowanie standardowe wynosi 10% w skali roku). Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Warto dodać, że kartą Deutsche Bank Silver można opłacać rachunki z aż 18 kategorii (m.in. za gaz, prąd, wodę, energię, telefon, podatku od nieruchomości, składek ubezpieczeniowych czy internet), które są oprocentowane tak jak transakcja bezgotówkowa. Posiadacz karty Deutsche Bank Silver może korzystać z planu ratalnego Wygodna Spłata, który – jak pisze bank na swojej stronie internetowej „pozwala rozłożyć wybrane zakupy na atrakcyjnie oprocentowane raty” oraz korzystać z atrakcyjnych zniżek i ofert specjalnych w Programie „Strefa Rabatów”. Opłata za wydanie karty nie będzie pobrana jeśli klient wykona przy jej użyciu co najmniej jedną transakcję w ciągu miesiąca od dnia aktywacji karty. Z kolei opłata roczna za korzystanie z karty nie obciąży portfela klienta jeśli w ciągu roku wykona on przy użyciu karty transakcje o wartości co najmniej 12 000 zł.

Miejsce drugie, i 8,5 punktu, przypadło karcie kredytowej Visa/MasterCard Silver Credit Agricole Banku Polska. Posiadacz tego „plastiku” może skorzystać z 54-dniowego okresu bezodsetkowego. Standardowe oprocentowanie transakcji bezgotówkowych wykonywanych przy użyciu tej karty wynosi 10% w skali roku (przez pierwszych 12 miesięcy, dla osób przenoszących kartę do banku Credit Agricole będzie wynosiło 7% w skali roku). Bank nie pobierze opłaty za wydanie karty, roczna opłata za użytkowanie karty nie zostanie naliczona pod warunkiem dokonania przy użyciu karty transakcji bezgotówkowych o wartości 700 zł miesięcznie lub jeśli na konto osobiste posiadacza karty co miesiąc wpłynie kwota min. 1 500 zł (Konto PROSTOoszczędzające PLUS) lub 10 000 zł (Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM). Także posiadacz srebrnej karty banku Credit Agricole może korzystać z rabatów w ramach Klubu Rabatowego Credit Agricole.

Pozycję trzecią zajęły ex aequo:
• karta kredytowa MasterCard Silver Banku Zachodniego WBK (okres bezodsetkowy 54 dni, oprocentowanie dla osób przenoszących kartę – 8,99% obowiązujące przez 12 miesięcy, oprocentowanie standardowe – 10% w skali roku)
• Srebrna karta kredytowa PKO Banku Polskiego (okres bezodsetkowy 55 dni, brak oprocentowania dla osób przenoszących kartę przez trzy miesiące, oprocentowanie standardowe – 10% w skali roku)
• karta kredytowa Visa/MasterCard ING Banku Śląskiego (okres bezodsetkowy 52 dni, oprocentowanie transakcji bezgotówkowych – 10% w skali roku)
• karta kredytowa Visa Classic eurobanku (okres bezodsetkowy 52 dni, oprocentowanie dla osób przenoszących kartę – 8,90% obowiązujące przez 6 miesięcy, oprocentowanie standardowe – 10% w skali roku).
Wszystkie produkty dostały po 8 punktów.
Wyszukiwarka kredytów gotówkowych. Porównaj kredyty w róznych bankach.

Na co więc zwrócić uwagę, decydując się na kartę kredytową? Przede wszystkim na długość okresu bezodsetkowego, który może wynieść nawet 61 dni. Nie musimy wtedy martwić się o pracujące odsetki, które oddziałują na wzrost wysokości naszego zadłużenia Kolejną kwestią jest oprocentowanie – nie tylko te standardowe, które w przypadku wszystkich powyższych kart wynosi 10%, ale i promocyjne, obowiązujące w określonym okresie lub dla nowych klientów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zwróć więc uwagę na wszystkie te szczegóły.