BTE czyli będziesz tumanie eksmitowany: Banki mają potężną broń przeciw frankowiczom

autor: Mira Suchodolska30.01.2015, 07:13; Aktualizacja: 30.01.2015, 08:07
W ogniu dyskusji, co zrobić, aby pomóc ofiarom kredytów frankowych – a tym samym rozbroić tykającą społeczną i gospodarczą bombę.

W ogniu dyskusji, co zrobić, aby pomóc ofiarom kredytów frankowych – a tym samym rozbroić tykającą społeczną i gospodarczą bombę.źródło: ShutterStock

Bankowy tytuł egzekucyjny. Potężne, niebezpieczne narzędzie, które sprawia, że banki są tak naprawdę wszechmocne i mało zainteresowane tym, aby wyjść naprzeciw swoim klientom

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • Tessa(2015-01-30 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bank od czasów PRL-u okradały bezkarnie Polaków i tak jest nadal. Zbierałam wiele lat na "malucha", jak przyszło do wykupu , to okazało się, że zebrałam 1/3 ceny. Takich przykładów można mnożyć wiele. Należy jak najszybciej zmienić prawo !! Dość okradania ludzi !!!

    Odpowiedz
  • kaszub(2015-01-30 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w Niemczech jest normalnie- znajomy Polak od kilkudziesięciu lat mieszkający w Hamburgu wiał kredyt i wybudował sobie dom na przedmieściach Hamburga po kilku latach zakład w którym pracował zlikwidowano, poszedł do Niemieckiego Banku a ten pomógł mu znaleźć pracę i dalej spłaca swój dom. W Polsce rządzonej przez mafię zabrali by mu dom a tam mu pomogli

    Odpowiedz
  • Ale jajca.....(2015-01-30 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli to jest pozycja Ubezpieczenie Kredytu... za którą płacę.

    Czyli Płacę Bankowi za opcje BTU ...czyli że Bank mnie wy...
    A ja myslałem że to Ubezpieczenie dotyczy mnie tzn. działa na moja korzyść.

    Super...Wielkie dzięki...To świetnie zorganizowana operacja wciskania kredytów we Frankach w sytuacji gorącej bańki spekulacyjnej na nieruchomościach i szału na kupowanie mieszkań.

    W tej sytuacji bier Franki bo niskie oprocentowanie (ale cicho sza że kurs najniżej w historii i na 100% stracisz)...

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2015-01-30 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    2: kaszub- bo w Polsce władza działa w interesie banków - zobacz na giełdzie jak poszybowały kursy banków PO wypowiedziach naszego premiera , naszego prezydenta , naszych ministrów !

    Odpowiedz
  • nono(2015-01-30 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    no wydymali was drogie dzieci koncertowo, a wy jeszcze nabiliście kabzy developerom i wywindowaliście ceny nieruchomości do kosmicznych poziomów uniemożliwiając zakup innym, myślącym, ech ciemnota, a śmieją się że ekonomia to "gry i zabawy" i nie ma po co studiować iżyniery...

    Odpowiedz
  • senior(2015-01-30 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy dotrze do polityków, że popyt na towary i usługi generuje popyt na miejsca pracy i wpływy do budżetu i do ZUS i dzięki temu można więcej przeznaczyć na modernizacje wojska, szkolnictwa, służby zdrowia, przemysłu.
    kiedy dotrze do polityków, że to oni ustalają reguły gry a nie banki,
    na jakim poziomie będzie popyt jak polscy politycy pozwolili bankom na tryki, które wyssały i nadal szerokim strumieniem wysysają oszczędności i portfele na bieżące wydatki dużej części społeczeństwa i przedsiębiorców i jaki ma to wpływ na kondycje tych przedsiębiorstw i zatrudnienie i poziom popytu.
    Ręce opadają jak człowiek widzi takie polityczne tumaństwo za PRL-u i obecnie nie potrafiące ogarnąć kilku zależności, ale za to mało się nie pozagryzają aby złapać się tej władzy i wbić swoje ssaweczki. Czy my jesteśmy państwem, czy jakąś spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.
    Jak widać wola polityczna pojawia się tylko jak są strajki a jak jest bierność to czekaj latka.

    Odpowiedz
  • BRYTAN(2015-01-30 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    NIE BIEŻ KREDYTU OD LICHWY NIEMAŻ KASY NIE KUPUJ

    Odpowiedz
  • JuzioAmberBonk(2015-01-30 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    W PRLu szlo sie do banku z pelnym zaufaniem. Warcholy przekrety styropiny jedne tak pchaly sie do koryta i zrobily tak ze jak pojdziesz do banku po prawie wolnych wyborach i w epoce wolnosci i demokracji to cie okradna

    Odpowiedz
  • Larry(2015-01-30 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdurny artykuł, banki tak nie dzialaja, do nas dzwonil czlowiek z banku, potem byla ugoda, rozkladanie na raty, nawet bankom nie zalezy na eksmisji, nie mozemy sie na nia doczekac od 3 lat.Chyba ze ktos wzial pol miliona kredytu a zarabia w biedronce 2000 zl, wtedy nie ma perspektyw i nadziei na splate

    Odpowiedz
  • Michał(2015-01-30 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego stenogramu to jakoś nie wynika żeby klient nie chciał. Przestańcie w końcu bronić frankowiczów. To nie ofiary. To klienci, który machnęli ręką na ryzyko pomimo łatwo dostępnych informacji od związku banków polskich o ryzyku kredytu w obcej walucie.

    Odpowiedz
  • Cogito(2015-01-30 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś brał kredyt ponad stan i nie stać go na spłatę to niech ogłosi updałość konsumencką a nie próbuje wciągać innych w tym Państwo w rozwiązywanie problemów wynikających z własnej nieodpowiedzialności.

    Odpowiedz
  • o.S..(2015-01-30 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry zwyczaj - nie pożyczaj (czyt. nie daj się okradać).

    Odpowiedz
  • KRZYSZTOF KORNATOWICZ(2015-01-30 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj w informacjach gazety Wyborczej oraz w audycji telewizyjnej " WARTO ROZMAWIAĆ " ( lektura obowiązkowa dla wszystkich frankowiczów ) udowodniono , że banki to zorganizowana grupa przestępcza , chroniona przez bandziorów politycznych sterujących naszym państwem oraz agentów podawanych za ekspertów . Do tej przestępczej organizacji należą również media , które skłócają celowo społeczeństwo i nie ujawniają szczegółów tego rabunku na niewyobrażalna skalę ( około 100 miliardów tylko w naszym kraju ) . Od wczoraj można śmiało twierdzić , że Polska wpadła w łapy przestępczej organizacji z którą współpracuje aparat władzy . Aby się tej dobrze zorganizowanej bandzie przeciwstawić frankowicze , ale i całe społeczeństwo musi się zorganizować . Każdy , kto atakuje niewiedzę frankowiczów jako odpowiedzialną za wynikłe szkody jest albo nasłanym agentem , albo nie zorientowanym głupcem , powtarzającym wytworzone na potrzeby bankowej bandy argumenty sprostytuowanych mediów i sprostytuowanych polityków ( patrz Fred Flinston z PSL-u ) . Jeśli społeczeństwo nie pojmie rzeczywistości zostanie w najbliższych latach sprowadzone do roli wyrobniko-niewolników . KRZYSZTOF KORNATOWICZ

    Odpowiedz
  • do ale jajca(2015-01-30 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    taaak bo nie masz rozumu i nie pomyślałeś, że kurs może wzrosnąć. no fakt to takie mało oczywiste...
    wszyscy biorą kredyt to ty też bo jest super. Co tam, że nie mam zdolności kredytowej daja we frankach to trzeba brać

    Odpowiedz
  • Marsjanin(2015-01-30 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje się iż to właśnie bierność i bezradność obecnej koalicji, uporczywe trzymanie się kieszeni bankowców, widzenie państwa i problemu tylko tam gdzie palą się opony, to spowoduje dużą zmianę na Wiejskiej już w tym roku. Co z tego że deklaruje się proeuropejskość skoro ma się do zaoferowania tylko "Europę dla wybranych". Wygląda na to że nasze państwo zorganizowali sobie politycy, bankowcy i koncerny - dla nas zaczyna brakować nawet powietrza.

    Odpowiedz
  • Jurek(2015-01-30 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    znowu odzywają się ci co to są na garnuszku banków, które wysterowały dużą część społeczeństwa, bo politycy nie potrafią wprowadzić zasad aby banki także ponosiły część odpowiedzialności, bo to one po analizie zdolności kredytowej dawały ludziom pożyczki widząc tylko swoje prowizje, a teraz mówią trzeba było nie brać.
    Opcje walutowe są tu pięknym przykładem jak przez telefon wkręcano przedsiębiorców.
    Asymetria między wiedzą bankowca i informacjami które bankowiec na co dzień analizuje do wiedzy klienta czy też przedsiębiorcy jest tak wielka, że za takie numery sądy powinny bankowców powsadzać za kraty.
    Czym oni się różnią od tych co to starszym ludziom wciskają garnki za kilkanaście tysięcy lub naciągają ich na wnuczka.

    Odpowiedz
  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2015-01-30 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    - Halo? Poproszy panią zamniejscową, Lubartów 33...
    - Haloo...
    - Kuba?...
    - Tu Kuba...
    - Goldberg ?
    - Tak.
    - Co jest?
    - Jest interes do zrobienia...
    - Interes? Ile można stracić?

    Odpowiedz
  • s(2015-01-30 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Krew człowieka zalewa, boisz się ryzyka, to nie graj w kasynie, nie graj na giełdzie i nie bierz kredytów walutowych na 30 lat. A nie potem płacz, że ryzyko się ziściło i niech ci normalna reszta społeczeństwa dorzuca. W Stanach to normalne - nie możesz spłacić domu, to bank go zabiera. Bo bank to nie instytucja charytatywna, domów nie rozdaje. A dorosły człowiek powinien być odpowiedzialny i ponosić konsekwencje swoich działań. Chyba tylko w Polsce tak jest, taka mentalność: nie ubezpieczę domu, bo taniej, a jak zaleje, to niech się ubezpieczeni dorzucą. Kredyt wezmę we franku, bo taniej, a jak zdrożeje, to będę krzyczał, że złodziejstwo, licha, oszustwo, i niech społeczeństwo płaci. Tu nie potrzeba lekcji ekonomii w szkole, tu potrzeba wyplenienia cwaniackiego myślenia.

    Odpowiedz
  • 0007KAL(2015-01-30 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Siła banków wynika z tego, że (w znacznej większości zagraniczne) zarządy wiedzą czego chcą i zatrudniają ludzi, którzy chcą oraz umieją to zrobić, ale też z tego, że III RP nie ma pojęcia jak dbać o swoje interesy na rynku. Jak się czyta, że dla sejmu, rządu, a nawet sądu najwyższego dokumenty przygotowują "zewnętrzne firmy", to rodzi się szereg wątpliwości. Jak się patrzy na działania KNF, to można zauważyć niewiele może/chce - np. nie może poradzić sobie z parabankami, w zakresie jego zainteresowania nie ma konkretnych uchybień - np. KNF nie jest zainteresowany, tym że system internetowy BGŻ dla firm to żart z bezpieczeństwa, że BOŚ to bank, który potrafi "zgubić lokatę na kilka miesięcy i jest to zgodne z regulaminem", że tenże bank w swoim systemie internetowym ma regulamin, który sprowadza się do tego, że "jak klient pojawi się w oddziale banku i weźmie pieniądze, a następnie (będąc dalej przed okienkiem/na sali operacyjnej) zostanie napadnięty i obrabowany, to bank za to nie odpowiada. KNF też dopuścił do stanu patologii, w którym jedynym identyfikatorem konta jest jego numer - dawniej (nawet po 1989 roku) istotna też była nazwa właściela konta. To dzięki temu można robić prymitywne przekręty "na słupa". Banki są też mocne, bo polscy klienci bardzo często to analfabeci ekonomiczni i naiwniacy. Banki są silne, bo polskie sądy nic nie muszą i za nic nie odpowiadają - mają totalny immunitet.

    Odpowiedz
  • ...(2015-01-30 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    czy to tak trudno zrozumieć, że są dwie strony umowy, gdzie jedna nie ponosi żadnego ryzyka odpowiedzialności finansowej i dla swoich prowizji i spreedów naraża depozyty oszczędnościowe klientów banku udzielając kredytów osobom, które do danej wysokości kredytu w złotych lub do skokowego wzrostu ceny np. franka nie mają zdolności kredytowej.
    W Stanach Zjednoczonych oddajesz mieszkanie wzięte na kredyt i nie ma długu bo tam wiedzą, że są dwie strony umowy i ta druga też ponosić ma ryzyko.
    I rzecz najważniejsza, że taki raj dla bankowców dotyczący kredytów, opcji walutowych i opcji finansowych pozwala wydrenować portfele rodzin i przedsiębiorców, więc z czego ma być popyt na twoją pracę mądralo, jak zaczniemy się zwijać. Banki cię zatrudniają do czasu, bo jak zaczniemy się zwijać to cię szybko wykopią na bruk.

    Odpowiedz