Poszkodowany przyczynił się do szkody. Ubezpieczyciel może zmniejszyć odszkodowanie z OC

01.01.2015, 11:30; Aktualizacja: 05.01.2015, 12:20
Kiedy ubezpieczyciel może zmniejszyć odszkodowanie z OC?

Kiedy ubezpieczyciel może zmniejszyć odszkodowanie z OC?źródło: ShutterStock

Czy zdarza Ci się wsiąść do samochodu prowadzonego przez pijanego kierowcę albo nie zapiąć pasów bezpieczeństwa? Jeśli dojdzie do wypadku, ubezpieczyciel może Ci pomniejszyć odszkodowanie. Towarzystwa ubezpieczeniowe, zanim wypłacą odszkodowanie, sprawdzają dokładnie, czy poszkodowany nie przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • wjw(2015-01-01 16:34) Zgłoś naruszenie 00

  Warta wypłaca odszkodowanie z OC rzekomego sprawcy bez jego wiedzy i rzetelnego zbadania kolizji mimo, że "poszkodowany" miał auto poważnie uderzone wcześniej.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-01 19:00) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wsiądę do auta z pijanym kierowcą - jeśli ubezpieczyciel da mi zaświadczenie o jego nietrzeźwości , potwierdzone przez stosowną komisję i opatrzone wydrukiem z badań .

  Aha , czekamy jeszcze na numery "na niewyspanego poszkodowanego" - dowodem pośrednim może być Nowy Rok na przykład , albo na "zestresowanego poszkodowanego" - bo był po rozwodzie (albo przed) , albo "słuchającego muzyki poszkodowanego" , albo "nieużywającego okularów słonecznych poszkodowanego" - który jechał akurat pod słońce , itd. , itp .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane