Czy podczas zakupu kolejnej pożyczki gotówkowej możemy liczyć na lepsze warunki? Czy firmy pożyczkowe doceniają swoich stałych klientów? Sprawdziliśmy, co dla nich przygotowały w tym gorącym przedświątecznym okresie. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem szybkich pożyczek, przygotowanym przez ekspertów porównywarki TotalMoney.pl

Firmy pożyczkowe coraz częściej reklamują się w mediach – m.in. w telewizji. Najczęściej w ten sposób promowane są oferty dla nowych klientów, biorących pożyczkę po raz pierwszy. W części przypadków są to pożyczki bez żadnych kosztów lub z kosztami w symbolicznej wysokości. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się ofertom dla klientów powracających.

Porównaj online kredyty gotówkowe i wybierz ten z najniższą ratą

Chcąc sprawdzić gdzie otrzymamy najkorzystniejszą ofertę kolejnego finansowania, poprosiliśmy firmy pożyczkowe o przysłanie warunków, na jakich można odnowić pożyczkę w danej firmie. Nasz hipotetyczny klient chce otrzymać 500 zł „na rękę”. Osoba poszukująca możliwie najkorzystniejszego kolejnego finansowania jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę a wysokość dochodów netto przez nią uzyskiwanych wynosi 2,5 tys. zł. W ankiecie poprosiliśmy ponadto o warunki dla różnych okresów spłaty – między innymi tygodniowego, miesięcznego i dwumiesięcznego oraz o podanie cen przedłużeń. W rankingu wzięliśmy pod uwagę tych pożyczkodawców, którzy odesłali do nas uzupełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

Gdy pilnie potrzebujesz pożyczyć 500 zł na 7 dni…

W zestawieniu dla pożyczek z tygodniowym okresem spłaty najkorzystniej prezentują się oferty wonga.com, Zaimo oraz Pandamoney.

Porównanie 7-dniowych pożyczek gotówkowych dla powracającego klienta
Pożyczkodawca Wniosek online Cena pożyczki Czy da się wybrać termin spłaty co do dnia? Czy jest zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie?
Wonga (segment Max) Sprawdź kredyt 24,10 zł TAK TAK
Zaimo 25,00 zł NIE NIE (brak odsetek) *)
Pandamoney 25,00 zł TAK NIE (brak odsetek) *)
Kredito24 35,00 zł TAK NIE (brak odsetek) *)
Wonga (segment Start) Sprawdź kredyt 35,00 zł TAK TAK
Vivus.pl Sprawdź kredyt 35,50 zł TAK TAK
Tact Finance Sp. z o.o. (SALDO.pl) 38,00 zł TAK TAK (części kosztów w zależności od tego po jakim okresie Klient spłaca pożyczkę)
ViaSMS.pl Sprawdź kredyt 56,00 zł TAK TAK
Założenia: pożyczka w wysokości 500 zł ""na rękę"" z 7-dniowym okresem spłaty dla powracającego klienta. Klient uzyskuje dochody na poziomie 2500 zł netto miesięcznie z tytułu umowy o pracę. W zestawieniu zostały ujęte oferty firm pożyczkowych, które odesłały wypełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r.*) Firma nie obniża kosztów przy wcześniejszej spłacie w przeciwieństwie do wonga.com, vivus.pl, czy ViaSMS

Najlepszą propozycję udostępnia obecnie wonga.com. Cena pożyczki przy 7-dniowym okresie, po którym zwrócimy całą pożyczoną sumę wynosi tylko 24,10 zł. Jest to propozycja oferowana w ramach segmentu Max. Co ważne, przy tej propozycji można określić termin spłaty co do jednego dnia, zaś przy wcześniejszej spłacie otrzymamy zwrot kosztów.

Drugą lokatę w zestawieniu tygodniowych pożyczek zajęła propozycja Zaimo. Koszt pożyczki będzie tu tylko o 90 groszy wyższy niż u zwycięzcy i wyniesie równo 25 zł. Tu jednak nie ma możliwości tak elastycznego wyboru okresu spłaty z dokładnością co do jednego dnia, zaś przy wcześniejszej spłacie firma nie obniża odpowiednio kosztów pożyczki

Na drugiej pozycji ex aequo znalazła się oferta Pandamoney. W jej przypadku cena pożyczki również wynosi 25 zł. W Pandamoney istnieje możliwość wyboru dokładnego dnia spłaty, a co do wcześniejszego zwrotu zadłużenia, podobnie jak dla oferty Zaimo – firma nie obniża odpowiednio kosztów pożyczki (w/g Formularza Informacyjnego: Od obniżenia wyłączone są całkowita kwota pożyczki oraz prowizja za udzielenie pożyczki)..

Jak przedstawia tabela, rozrzut pomiędzy najtańszą a najdroższą opcją przy tygodniowym okresie spłaty jest kolosalny. Różnica stanowi ponad dwukrotność najtańszej oferty.

A co, jeśli brakuje nam 500 zł, które będziemy chcieli oddać za 14 dni?

Porównanie 14-dniowych pożyczek gotówkowych dla powracającego klienta
Pożyczkodawca Wniosek online Cena pożyczki Czy da się wybrać termin spłaty co do dnia? Czy jest zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie?
Pandamoney 35,00 zł TAK NIE (brak odsetek)
Tact Finance Sp. z o.o. (SALDO.pl) 38,00 zł TAK NIE
Zaimo 40,00 zł NIE NIE (brak odsetek)
Wonga (segment Max) Sprawdź kredyt 41,15 zł TAK TAK
Vivus.pl Sprawdź kredyt 46,00 zł TAK TAK (części kosztów w zależności od tego po jakim okresie Klient spłaca pożyczkę)
Wonga (segment Start) Sprawdź kredyt 68,75 zł TAK TAK
Kredito24 70,00 zł TAK NIE (brak odsetek)
ViaSMS.pl Sprawdź kredyt 75,00 zł TAK TAK
Pożyczka Ekspres Kasa (Ferratum Bank) Sprawdź kredyt 125,00 zł NIE TAK
Założenia: pożyczka w wysokości 500 zł "na rękę" z 14-dniowym okresem spłaty dla powracającego klienta. Klient uzyskuje dochody na poziomie 2500 zł netto miesięcznie z tytułu umowy o pracę. W zestawieniu zostały ujęte oferty firm pożyczkowych, które odesłały wypełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r.

W przypadku pożyczek z dwutygodniowym okresem spłaty w kwocie 500 zł „na rękę” najkorzystniej prezentuje się propozycja Pandamoney. W jej przypadku koszt pożyczki wynosi 35 zł. Należy pamiętać jednak o braku obniżenia kosztów, gdybyśmy byli w stanie spłacić pożyczkę wcześniej

Drugie miejsce przypadło ofercie, debiutującej na polskim rynku, firmy Tact Finace Sp. z o.o., działającej pod nazwąSALDO.pl. Cena oferowanej przez nią pożyczki to 38 zł.

Najniższy stopień na podium, z kosztem wynoszącym 40 zł, zajęła pożyczka oferowana przez Zaimo.

Tuż za podium, z ceną pożyczki wynoszącą 41,15 zł (a więc wyższą tylko o 1,15 zł od oferowanej przez zdobywcę trzeciego miejsca) znalazła się Wonga.com z propozycją dla segmentu Max. Również w tym przypadku różnice pomiędzy ofertami z czołówki i z dołu stanowią wielokrotność najtańszego kosztu kredytowania.

Kto najtaniej pożyczy pięćset złotych na miesiąc?

Porównanie 30-dniowych pożyczek gotówkowych dla powracającego klienta
Pożyczkodawca Wniosek online Cena pożyczki Czy da się wybrać termin spłaty co do dnia? Czy jest zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie?
Tact Finance Sp. z o.o. (SALDO.pl) 38,00 zł TAK NIE
Pandamoney 50,00 zł TAK NIE (brak odsetek)
Wonga (segment Max) Sprawdź kredyt 63,00 zł TAK TAK
Zaimo 70,00 zł NIE NIE (brak odsetek)
Vivus.pl Sprawdź kredyt 70,00 zł TAK TAK (części kosztów w zależności od tego po jakim okresie Klient spłaca pożyczkę)
ViaSMS.pl Sprawdź kredyt 115,00 zł TAK TAK
Wonga (segment Start) Sprawdź kredyt 115,75 zł TAK TAK
Kredito24 150,00 zł TAK NIE (brak odsetek)
Pożyczka Ekspres Kasa (Ferratum Bank) Sprawdź kredyt 165,00 zł NIE TAK
Założenia: pożyczka w wysokości 500 zł "na rękę" z 30-dniowym okresem spłaty dla powracającego klienta. Klient uzyskuje dochody na poziomie 2500 zł netto miesięcznie z tytułu umowy o pracę. W zestawieniu zostały ujęte oferty firm pożyczkowych, które odesłały wypełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r.

W przypadku pożyczek w kwocie 500 zł z miesięcznym okresem spłaty najlepszą ofertę proponuje SALDO.pl. W jego przypadku całkowity koszt finansowania opiewa na 38 zł.

Na drugiej pozycji, z 50 zł kosztów miesięcznie za 500-złotową pożyczkę uplasowała się oferta Pandamoney.

Miejsce trzecie zajęła Wonga.com. W jej przypadku, koszt pożyczki dla segmentu Max wynosi 63 zł.

Gdzie pożyczyć 500 zł na dwa miesiące?

Liczba firm, w których można pożyczyć 500 zł na dwa miesiące jest mniejsza niż w przypadku krótszych okresów finansowania.

Porównanie 60-dniowych pożyczek gotówkowych dla powracającego klienta
Pożyczkodawca Wniosek online Cena pożyczki Czy da się wybrać termin spłaty co do dnia? Czy jest zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie?
Tact Finance Sp. z o.o. (SALDO.pl) 76,00 zł TAK NIE
Wonga (segment Max) Sprawdź kredyt 107,15 zł TAK TAK
Zaimo 150,00 zł NIE NIE (brak odsetek)
Wonga (segment Start) Sprawdź kredyt 184,50 zł TAK TAK
Pożyczka Ekspres Kasa (Ferratum Bank) Sprawdź kredyt 250,00 zł NIE TAK
Założenia: pożyczka w wysokości 500 zł "na rękę" z 60-dniowym okresem spłaty dla powracającego klienta. Klient uzyskuje dochody na poziomie 2500 zł netto miesięcznie z tytułu umowy o pracę. W zestawieniu zostały ujęte oferty firm pożyczkowych, które odesłały wypełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r.

Wśród pożyczkodawców, którzy udostępniają takie warunki finansowania najkorzystniejszą ofertę, z kosztem na poziomie 76 zł, przedstawiło SALDO.pl.

Miejsce drugie przypadło ofercie Wonga.com dla segmentu Max z kosztem wynoszącym 107,15 zł.

Pozycję trzecią zaś zajęła pożyczka oferowana przez Zaimo. W jej przypadku koszt 60-dniowego finansowania wynosi 150,00 zł.

W przypadku pożyczek udzielanych na okres 14, 30 i 60 dni, w czołówce zestawień znalazła się oferta nowego pożyczkodawcy na polskim rynku – SALDO.pl. Oferta tej firmy różni się nieco od tego, co oferują pozostałe firmy pożyczkowe. W SALDO.pl pożyczka wypłacana jest w formie odnawialnego limitu pożyczkowego przyznawanego na 30 dni. Po upływie tego okresu, pożyczkobiorca może spłacić całość zadłużenia, dokonać spłaty częściowej lub płatności minimalnej. Cena pożyczki podana w zestawieniach pożyczek 14, 30 i 60-dniowych dotyczy sytuacji, w której klient decyduje się na spłatę całości zadłużenia.

…a co jeśli zechcemy przedłużyć spłatę o miesiąc?

W życiu nie zawsze wszystko układa się tak jak sobie zaplanowaliśmy. Podobnie jest w przypadku terminowego uregulowania wszelkich wymaganych spłat. Jeśli mamy problem ze zwrotem pożyczki w umówionym terminie, rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z przedłużenia okresu spłaty np. o 30 dni. Taką ofertą udostępniają niemal wszystkie firmy pożyczkowe działające na polskim rynku (za wyjątkiem Zaimo).

Najkorzystniejszą ofertę przedłużenia spłaty pożyczki na 30 dni oferuje SALDO.pl. W przypadku tego pożyczkodawcy opłata za tę czynność wynosi 38 zł a termin spłaty można wybrać co do dnia (natomiast zapłacimy i tak za cały miesiąc). Na drugim miejscu uplasowała się Wonga.com. W przypadku oferty dla segmentu Max opłata za przedłużenie okresu spłaty pożyczki wynosi 63 zł, ale możne też przedłużyć choćby o kilka dni płacąc odpowiednio mniej. Pozycja trzecia przypadła ofercie Pandamoney. W jej przypadku opłata za przedłużenie pożyczki na 30 dni będzie wyniesie 16% kwoty wypłaconej klientowi (dla pożyczki w wysokości 500 zł będzie to 80 zł). Dodać trzeba też, że także VIA SMS i Kredito24 koszt przedłużenia określają jako procent pożyczonej kwoty.

Porównanie kosztów przedłużenia na 30 dni pożyczki gotówkowej w kwocie 500 zł "na rękę"
Pożyczkodawca Wniosek online Cena przedłużenia Czy da się wybrać termin spłaty co do dnia? Czy przedłużenie kosztuje więcej niż sama pożyczka?
Tact Finance Sp. z o.o. (SALDO.pl) 38,00 zł TAK NIE
Wonga (segment Max) Sprawdź kredyt 63,00 zł TAK NIE
Pandamoney 80,00 zł (16% kwoty wypłaconej) tylko o określoną ilość dni w ramach przedziałów przedłużeń TAK
Vivus.pl Sprawdź kredyt 95,00 zł NIE (Klient wybiera jedną z 3 opcji przedłużenia: o 7, 14, 30 dni) TAK
ViaSMS.pl Sprawdź kredyt 107,00 zł (21% pożyczonej kwoty) TAK NIE
Wonga (segment Start) Sprawdź kredyt 115,75 zł TAK NIE
Kredito24 160,00 zł (32% kwoty wypłaconej) tylko o określoną ilość dni, w ramach przedziałów przedłużeń TAK
Pożyczka Ekspres Kasa (Ferratum Bank) Sprawdź kredyt 165,00 zł 250,00 zł NIE
Założenia: pożyczka w wysokości 500 zł "na rękę" z 60-dniowym okresem spłaty dla powracającego klienta. Klient uzyskuje dochody na poziomie 2500 zł netto miesięcznie z tytułu umowy o pracę. W zestawieniu zostały ujęte oferty firm pożyczkowych, które odesłały wypełnione ankiety w terminie do 5 grudnia 2014 r.

Sprawdź bezpłatnie gdzie otrzymasz najtańszy kredyt gotówkowy

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze szybko i bez zbędnych formalności wówczas opcja skorzystania z oferty firm pożyczkowych wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Elastyczne warunki kredytowana, a przede wszystkim błyskawiczna dostępność środków sprawiają, że tego rodzaju oferty zyskują coraz więcej zwolenników. Jeśli z jakichś względów nasze domowe finanse wymagają podreperowania można śmiało wziąć pod uwagę skorzystanie z usług tych firm. Trzeba tylko – tak jak w przypadku każdego kredytu czy pożyczki zachować „zdroworozsądkowe” podejście do sprawy.