statystyki

W twoim domu wybuchł pożar? Możesz nie dostać odszkodowania

autor: Małgorzata Raczkowska16.10.2014, 09:09; Aktualizacja: 16.10.2014, 09:09
Niedopełnienie obowiązków przeciwpożarowych właściciela budynku może być przyczyną niewypłacenia odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Niedopełnienie obowiązków przeciwpożarowych właściciela budynku może być przyczyną niewypłacenia odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe.źródło: ShutterStock

W moim domu wybuchł pożar. Udało się go szybko ugasić, ale pewne zniszczenia były. Zwróciłem się więc do towarzystwa asekuracyjnego, w którym ubezpieczyłem dom. I tu spotkałem się z odmową – powiedziano mi, że choć mieszkanie mam ubezpieczone od pożaru, to odszkodowania nie będzie, bo nie dopełniłem obowiązku czyszczenia kominów i przewodów wentylacyjnych. Czy towarzystwo asekuracyjne może odmówić mi wypłaty w takiej sytuacji – pyta pan Włodzimierz.

Nie wiemy, jaka była przyczyna pożaru, ale co do zasady niedopełnienie obowiązków przeciwpożarowych właściciela budynku może być przyczyną niewypłacenia odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Prawo zobowiązuje bowiem właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kondzio(2015-05-13 15:01) Zgłoś naruszenie 30

    Warta czy PZU jeden pies. Oni wszyscy tylko składki chcą pobierać, a w razie szkoday nic nie chca wypłacić. Moim dziadkom spalił się dom i PZU powołując się na przegląd instalacji odmówiło wypłaty odszkodowania. Ciekawe bo to stary dom więc też znali stan domu i to, ze nie obejmują go przepisy z 2002 roku. To jest chamstwo i nigdy nie będę ubezpieczał się w PZU czy Warcie, a po tym zdarzeniu zamierzam sprawę nagłaśniać i szerzyć antyreklamę tym darmozjadom !!! I już nigdy przenigdy nie ubezpiecze się w PZU ani Warcie !!!

    Odpowiedz
  • doswiadczony(2014-10-16 18:37) Zgłoś naruszenie 21

    To proste. Nikt nie powinien byc ubezpieczony. Po pozarze trzeba zglosic sie do gminy z placzem i blaganiem o pomoc, najlepiej w towarzystwie mediow, chorego dziecka, jakiejs babinki - wtedy gmina zaczyna organizowac sciepe. Architekt wycenia straty - np 70 tys zl za wyremontowanie spalonego dachu. Ludzie robia zrzutke i gmina remontuje dom. Tylko ostatni durnie placa za ubezpieczenie. Zreszta wiadomo, jak przyjdzie co do czego, to ubezpieczenie i tak nie wyplaci odszkodowania bo znajdzie jakis pretekst. Wiec lepiej nie placic , i potem zebrac o pomoc w gminie. Najlepiej z telewizja. Efekt zawsze bedzie pozytywny.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane