statystyki

Zmiany w prawie: Pośrednicy finansowi obowiązkowo kupią ubezpieczenia OC

autor: Jacek Uryniuk27.08.2014, 07:15; Aktualizacja: 27.08.2014, 10:57
Rola doradców finansowych systematycznie rośnie

Rola doradców finansowych systematycznie rośnieźródło: DGP

Rynek pośrednictwa finansowego czeka rewolucja. Wiele nowych obowiązków nakłada na firmy działające na nim unijna dyrektywa o kredytach hipotecznych. Nowe przepisy będą obowiązywać od marca 2016 r.

Dopasowaniem dyrektywy do polskiego prawa ma się zająć specjalna grupa robocza, która została powołana przez Ministerstwo Finansów w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego.

Choć przepisy dyrektywy mają zacząć obowiązywać dopiero od marca 2016 r., to już dziś niektóre z nich wzbudzają sporo emocji. Mowa na przykład o wymogu posiadania obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Niestety, przepisy wspólnotowe są mało precyzyjne w tej kwestii, bo nie definiują szczegółowo warunków takiej polisy.

– Dyrektywa mówi jedynie o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC przez doradców finansowych, a na zlecenie KE Europejski Nadzór Bankowy ma określić tylko minimalną sumę ubezpieczenia. Z doświadczenia wiadomo jednak, że suma to za mało. Diabeł zwykle tkwi w szczegółach – podkreśla Norbert Jeziołowicz ze Związku Banków Polskich.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • adam(2014-09-29 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż, jak na razie korzystałem tylko z Idea Expert i wszystko było ok. Sądzę, że tego typu obowiązek raczej nic dla klienta nie zmieni. I tak lepiej korzystać z firm znajdujących się wysoko w rankingach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane