statystyki

Zmiany w prawie: Pośrednicy finansowi obowiązkowo kupią ubezpieczenia OC

autor: Jacek Uryniuk27.08.2014, 07:15; Aktualizacja: 27.08.2014, 10:57
Rola doradców finansowych systematycznie rośnie

Rola doradców finansowych systematycznie rośnieźródło: DGP

Rynek pośrednictwa finansowego czeka rewolucja. Wiele nowych obowiązków nakłada na firmy działające na nim unijna dyrektywa o kredytach hipotecznych. Nowe przepisy będą obowiązywać od marca 2016 r.

Dopasowaniem dyrektywy do polskiego prawa ma się zająć specjalna grupa robocza, która została powołana przez Ministerstwo Finansów w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego.

Choć przepisy dyrektywy mają zacząć obowiązywać dopiero od marca 2016 r., to już dziś niektóre z nich wzbudzają sporo emocji. Mowa na przykład o wymogu posiadania obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Niestety, przepisy wspólnotowe są mało precyzyjne w tej kwestii, bo nie definiują szczegółowo warunków takiej polisy.

– Dyrektywa mówi jedynie o obowiązku posiadania ubezpieczenia OC przez doradców finansowych, a na zlecenie KE Europejski Nadzór Bankowy ma określić tylko minimalną sumę ubezpieczenia. Z doświadczenia wiadomo jednak, że suma to za mało. Diabeł zwykle tkwi w szczegółach – podkreśla Norbert Jeziołowicz ze Związku Banków Polskich.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • adam(2014-09-29 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż, jak na razie korzystałem tylko z Idea Expert i wszystko było ok. Sądzę, że tego typu obowiązek raczej nic dla klienta nie zmieni. I tak lepiej korzystać z firm znajdujących się wysoko w rankingach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane