Bank Pekao jako trzeci w Polsce rozpoczął wydawanie najbardziej prestiżowej czarnej karty z logo Visa – Infinite. Tym samym w ofercie Pekao są już dwie czarne karty, ponieważ instytucja ta wydaje też konkurencyjną dla Infinite kartę MasterCard World Signia.
Wprowadzony przez Pekao produkt to druga prestiżowa karta, która w ostatnim czasie zadebiutowała na naszym rynku. Kilka dni temu Lion’s Bank ogłosił wprowadzenie do oferty metalowej Master Key World Elite MasterCarda. Ma ona nieregularny kształt, a także – co ważniejsze – nieograniczony kwotowo limit kredytowy oraz najdłuższy w Polsce, 64-dniowy okres, w którym bank nie pobiera odsetek od zadłużenia. Produkt Lion’s Banku to nie pierwsza metalowa kredytówka w Polsce. Kilka lat temu MasterCard World Signia Elite wykonaną ze stopu srebra i niklu zaproponował Noble Bank. Ale w przypadku tej karty limit kredytowy wynosi milion złotych.
Prestiżowych i luksusowych kart dla najbogatszych klientów przybywa. Obecnie jest ich już kilkanaście. Oprócz wymienionych wyżej banków korzystać z nich mogą także klienci BNP Paribas, Aliora czy Raiffeisen Polbanku. Charakterystyczne w przypadku takich kredytówek jest, że to bank decyduje, któremu klientowi ją zaproponować. Tak będzie też w przypadku najnowszej karty Lion’s Banku. Szczęściarzy nie będzie wielu. Pierwsza partia kart liczy zaledwie kilkanaście sztuk.