Od 23 lipca na 15 stacjach paliw PKN Orlen w Warszawie i Krakowie można kupić ubezpieczenie komunikacyjne OC UNIQA. Polisę w kilka minut wystawia łatwy w obsłudze automat newis. Wystarczy zeskanować dowód rejestracyjny pojazdu. Sprzedaż polis na stacjach Orlen prowadzona jest w ramach programu pilotażowego, który potrwa do końca roku.

Aby kupić ubezpieczenie wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego. Odczytane informacje posłużą urządzeniu do pobrania niezbędnych danych do skalkulowania składki i zaproponowania warunków ubezpieczenia. Następnie należy wybrać ofertę, potwierdzić zakup, uregulować należność w kasie na stacji i wydrukować potwierdzenie ubezpieczenia.

Automat do polis newis / Media

Pilotażowa sprzedaż poprzez automaty skierowana jest do osób, które prowadzą intensywny tryb życia i nie zawsze mają czas, by spotkać się z agentem ubezpieczeniowym. – Liczymy na to, że nowy pomysł na sprzedaż OC komunikacyjnego, które jest najpopularniejszym ubezpieczeniem, zainteresuje szczególnie aktywne osoby, które są bardzo mobilne i lubią wypróbowywać nowinki technologiczne. Jest to dopiero pilotaż, ale jestem przekonany, że projekt ma w sobie potencjał rozwoju. Niewykluczone, że za kilkanaście miesięcy ubezpieczenie UNIQA będzie można kupić na stacjach paliw w całej Polsce. Nowa forma sprzedaży doskonale uzupełni istniejące kanały dystrybucji ubezpieczeń i pozwoli na pozyskanie nowych klientów o mniej tradycyjnych zwyczajach zakupowych - mówi Grzegorz Kulik Wiceprezes Zarządu Spółek UNIQA w Polsce.

Automaty zlokalizowane są na 14 stacjach Orlen w Warszawie i jednej w Krakowie.

Akcja pilotażowa skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy aktualnie nie posiadają ubezpieczenia OC w UNIQA na dany pojazd.