Kluczowa decyzja w sprawie SKOK-ów. Co dalej z klientami kas?

autor: Ewa Ivanova21.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 21.06.2013, 08:20
KNF nie podjęła decyzji w sprawie zatwierdzenia statutu Kasy Krajowej. Kasa Krajowa wystąpiła z wnioskiem o zatwierdzenie go 24 kwietnia, mimo że nie jest on dostosowany do nowej ustawy.

KNF nie podjęła decyzji w sprawie zatwierdzenia statutu Kasy Krajowej. Kasa Krajowa wystąpiła z wnioskiem o zatwierdzenie go 24 kwietnia, mimo że nie jest on dostosowany do nowej ustawy.źródło: ShutterStock

23 czerwca to dzień walnego zgromadzenia Kasy Krajowej. Dotychczasowe władze krajówki ponownie zmierzą się z opozycyjnymi kasami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • ślusarz(2013-06-26 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zna pana prezesa Rosińskiego ze SKOK Wyszyńskiego ten doskonale wie o co w tym wszystkim -lata

    Odpowiedz
  • alojz(2013-06-23 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    skok we wrześni to złodzieje

    Odpowiedz
  • wagawaga(2013-06-23 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie KK to trzeba będzie dokładnie przyglądać się bilansowi i rachunkom..

    Odpowiedz
  • bb(2013-06-23 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy nie popieraja polskości czyli swich interesów , a na dodatek gdzie się kłóca trzci korzysta czyli obce banki

    Odpowiedz
  • ExPO_2013(2013-06-22 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada - i moja GP bierze w tym udział... "samo zło nie ma złudzeń" - Dżem... jeszcze nikomu SKOK nie zaszkodził a amber i owszem... ostatnia kasa Polaków pod butem kolonizatorów...

    Odpowiedz
  • Green(2013-06-22 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    "SKOK" to skok na kasę naiwniaków. W bankach należy tylko zostawiać
    numer konta ,nadwyżkę skonsumować. I tak do ziemi i tak !!!

    Odpowiedz
  • basia(2013-06-22 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jakoś nigdy się na ich usługo nie zdecydowałam. Konto mam w geitnie, więc z ich produktów korzytsa i przynajmniej o oszustwa nie muszę się martwić.

    Odpowiedz
  • MAREK1954(2013-06-22 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    ": gość z IP: 89.70.44.* (2013-06-21 18:05)", jak nie masz zaufania do SKOKów, to powinnaś oszczędzać u tych których tuskowe popierają!
    Myślę, że super byłoby w Amber Gold!
    Odsetki 10% na miesiąc itp itd!!
    :)

    Odpowiedz
  • gość(2013-06-21 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    jakoś nie mam zaufania do skoków, a muszę zacząć oszczędzać i to bezpiecznie bo nie stać mnie na straty. jaki produkt powinnam wybrać?

    Odpowiedz
  • Dodzia(2013-06-21 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Sereafin dostał kredyt od SKOK Wołomin

    Odpowiedz
  • Skoczek(2013-06-21 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ale też wczoraj ciekawa informacja była jak Serafin dostał kredyt ze SKOK-u. Zobaczymy, czy Bierecki umocni swoją władzę czy nie. Ale wiadomo rząd chcę zrobić tam też porządki. Bo to gadanie o polskim kapitale jest fajne, ale jak upadną i ludzie zostaną bez pieniędzy to zobaczymy wtedy. A SKOK I tak robi politykę.

    Odpowiedz
  • Nona(2013-06-21 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ale będzie gorąca niedziela. Bierecki chyba jest juz passe

    Odpowiedz
  • Stadnicki(2013-06-21 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Znowelizowana ustawa o skok wyrzuciła z Kasy Krajowej spółki, których głosami Biercki rządził jak chciał i wyciągał ze SKOK-ów olbrzymie pieniądze, które wyparowały. Dziwnym trafem On sam został zamożnym człowiekiem.
    SKOK-i są wyłącznymi właścicielami Kasy Krajowej, która jest niczym więcej niż spółdzielnią osób prawnych. Ustawa określa co Kasa Krajowa ma obligatoryjne dla wszystkich SKOK robić i wyraźnie wskazuje że pozostałe usługi może świadczyć SKOK-kom na podstawie umów z nimi zawieranych. Kasa Krajowa powrzucała do statutu obowiązki dla SKOK-ów nie wynikające z ustawy a kosztujące kilkadziesiąt milionów zł rocznie jeszcze w czasach gdy 75% głosów na walnym Kasy Krajowej miała Fundacja na Rzecz Polskich Związków Kredytowych, którą reprezentował Bierecki.
    SKOKI-i chcą jako właściciele mieć statut Kasy Krajowej nie tylko zgodny z ustawą, ale również wolny do przepisów które nakładają na nie koszty z ustawy niewynikające.

    Odpowiedz
  • pretekst(2013-06-21 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Przy okazji spełniania postulatów, rząd pódzie im na rękę, że trzeba będzie gips założyć

    Odpowiedz
  • obcy(2013-06-21 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego rząd nie ingeruje w taki sam sposób w spółdzielnie mieszkaniowe.
    Bo tu czują kasę a tam kłopoty, co polskie to uwalić,zyski niech biorą obce banki.

    Odpowiedz