Koniec gotówki, karty do muzeum. Mamy nową erę przepływu pieniędzy

autor: Jacek Uryniuk15.05.2013, 07:02; Aktualizacja: 15.05.2013, 12:27
Rok 2013 może być przełomowy w segmencie płatności mobilnych. W ciągu kilku ostatnich miesięcy zadebiutowały lub w najbliższym czasie to zrobią kolejne nowe sposoby zastąpienia gotówki i kart innymi formami płatności.

Rok 2013 może być przełomowy w segmencie płatności mobilnych. W ciągu kilku ostatnich miesięcy zadebiutowały lub w najbliższym czasie to zrobią kolejne nowe sposoby zastąpienia gotówki i kart innymi formami płatności.źródło: ShutterStock

Jeżeli płatności mobilne w dalszym ciągu będą się rozwijały w takim tempie jak teraz, za kilka lat staną się powszechną formą płatności. Właśnie wykluwa się przyszłość systemu bezgotówkowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • fifi(2013-05-15 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    A to wszystko po to, aby w jednej chwili można było klienta Banku zostawić z gołą Du..ą bez gotówki w skarpecie...

    Odpowiedz
  • rot(2013-05-15 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    nigdy w życiu! nie dla nwo

    Odpowiedz
  • baba(2013-05-15 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    absolutnie popieram, nie wolno nam się dać omamić bezgotówkowymi płatnościami. owszem są wygodne ale nie mogą być jedyną formą. chcą nas całkowicie kontrolować, nie bądżmy bezwolnymi matołami!!

    Odpowiedz
  • biip(2013-05-15 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    A później tylko czip na rękę i na czoło i wszechobecna kontrola i inwigilacja człowieka.

    Odpowiedz
  • A TAKI TAM(2013-05-15 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    WOLĘ GOTÓWKE. Płatności elektroniczne nas ograniczają, a przy tym sprawiają, że niewiadomi ludzie mają nieograniczoną kontrolę nad informacjami przekazywanymi drogą elektroniczną. Prowadzić to może to zawłaszczania osobowości i nadmiernej kontroli obywateli ze strony Państwa, a także, do generowania niepotrzebnych opłat - za posiadanie karty, za jej ubezpieczenie, za jej wydanie, za jej odnowienie, za obrót nią, itp.
    \MASZ GOTÓWKĘ - MASZ WOLNOŚĆ.

    Odpowiedz
  • Michał(2013-05-15 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Twierdzenie Kopernika nadal aktualne - pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.

    Obejrzyjcie sobie "Fight Club" a w szczególności samo zakończenie i zobaczcie jak łatwo może legnąć w gruzach system płatności bezgotówkowych i bankowości elektronicznej.

    Odpowiedz
  • stonka(2013-05-15 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    NIE WOLNO NAM REZYGNOWAĆ Z GOTÓWKI - pieniądze elektroniczne są poza jakąkolwiek kontrolą, w odróżnieniu od gotówki można ich wygenerować ile się chce. Gotówka ma chociaż numery i obywatel wie ile jest jej w obiegu, elektronicznie Państwo może wypuścić na rynek każdą sumę łatając w ten sposób braki w systemie kosztem nas(zwiększając ilość pieniądza obniży wartość trzymanych przez nas pieniędzy okradając nas w ten sposób!!).

    Nie dość że z gotówki nie wolno rezygnować to i powinniśmy jako obywatele dążyć do sytuacji gdy będzie ona miała realną wartość. Dzisiejsze złotówki są tylko kawałkami papieru, powinniśmy dążyć do sytuacji(i wymuszać to na kolejnych rządach!!!) gdy banknot będzie wymienialny w 100% na złoto i ewentualnie na srebro. Tak jak niegdyś dolary, dziś już też nie mają żadnej wartości i FED może ich sobie dodrukować do woli.

    Tylko mając złoto lub jego odpowiednik w banknocie możemy spać spokojnie o to że mamy tyle ile myślimy że mamy.

    Zniknięcie gotówki(już i tak złej bo zepsutej) jest kolejnym krokiem do tego abyśmy nie wiedzieli sami ile mamy pieniędzy i nie mieli kontroli nad ich emisją i wartością, człowiek staje się wtedy kolejnym małym trybikiem w wielkiej maszynie która doskonale sobie bez niego poradzi jeśli sie zbuntuje, nie ma wtedy żadnej władzy nad tymi którzy działają w jego imieniu ani kontroli.

    Krótko - chcesz być niewolnikiem płać kartami i telefonem. Chcesz być wolny to dowiedz się ile pieniędzy jest na rynku i jaką realną wartość mają papierki w Twoim portfelu i cyferki na Twoim koncie a potem działaj aby tą wartość zachować.

    Odpowiedz
  • aa(2013-05-15 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy zaczynałem pracę, w latach 80-tych, brało sie wypłate gotówką i po prostu wydawało. Życie było pod tym względem bardzo proste. Teraz mamy, konta, karty takie, karty siakie, PIN-y, loginy, hasła, terminale i portale, płatność komórką, płatność przez internet itd. Ale czy to wszystko nam rzeczywiście ułatwia, czy może raczej KOMPLIKUJE życie? A zarabiają na tym tylko ci, którzy świadczą tego rodzaju usługi płatnicze. My na skutek tego bezliku form płatności z pewnością nie jesteśmy ani trochę bogatsi!

    Odpowiedz
  • gosc(2013-05-15 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    "Koniec gotówki, karty do muzeum. Mamy nową erę przepływu pieniędzy" Jeżeli ktoś nie wie to spowoduje wielką kontrolę nad ludzkością mając gotówkę ludzie jeszcze mogą robić z nią co chcą nie mają nic tylko cyferki będziemy mieli wiele powtórek "akcji Cypr" ale nie dlatego, że brak jest kasy tylko po to rządzić ludźmi. Dopóki tylko banki mają możliwość kreowania kasy z niczego dotąd tego typu operacje bezgotówkowe będą niebezpieczne!

    Odpowiedz
  • A.(2013-05-15 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe? (Odnoszę się tylko do tytułu) Ja najprawdopodobniej wrócę do gotówki... Radykalnie zmniejsza się liczba banków z ofertą kart z opcją bezbliżeniową, bo posiadanie zbliżeniówki uważam za zbyt niebezpieczne.

    Odpowiedz