Doradcy kredytowi - czy pomogą zakupić upragnione mieszkanie?

26.10.2012, 14:44; Aktualizacja: 26.10.2012, 14:48
Doradcy kredytowi powinni być przygotowani także na bardziej nietypowe zlecenia. Niektórzy klienci są zainteresowani nabyciem innych nieruchomości niż mieszkania.

Doradcy kredytowi powinni być przygotowani także na bardziej nietypowe zlecenia. Niektórzy klienci są zainteresowani nabyciem innych nieruchomości niż mieszkania.źródło: ShutterStock

Poszukiwanie upragnionego lokum przysparza wielu emocji. Nie zawsze są one pozytywne. Niemała dawka stresu wiąże się z faktem, że dla większości osób zakup mieszkania lub domu jest najważniejszą transakcją w życiu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RynekPierwotny.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • gbart(2012-10-29 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  Ile kosztuje taki artykuł??

  Odpowiedz
 • profesjonalista(2012-10-29 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  A czy doradca kredytowy udzielający porad w zakresie wyboru nieruchomości ponosi odpowiedzialność prawną za swoje porady, czy jest ubezpieczony, sprawdza stan techniczny i prawny nieruchomości, ma do tego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, działa zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa o gospodarce nieruchomościami- wymogi co do kwalifikacji i ubezpieczenia)???
  Jeśli tak to fajnie, tzn, że doradcy posiadają również licencję zawodową lub pracują pod nadzorem właściwie przygotowanej osoby.
  Jeśli nie- to bezkarnie mogą wpuszczać klientów w maliny a sami działają nie prawnie, a jeśli tak jest czy można mieć do nich zaufanie w ogóle.

  Odpowiedz
 • mk(2014-03-19 17:24) Zgłoś naruszenie 00

  CONSE ul. Jaworzyńska 11/2
  Zadzwonili z propozycja spotkania, ponieważ rzekomo znaleźli ciekawe dla mnie oferty. Telefonicznie Pani z call center udzieliła mi informacji, ze świadczenie ich usług jest całkowicie bezpłatne, gdyż w przypadku sprzedaży mieszkania rozliczają się z deweloperem. Umówiona byłam na spotkanie z doradcą ds. nieruchomości, a przyjął mnie również doradca finansowy, z usług którego nie chciałam korzystać. W związku z powyższym poinformowano mnie, ze pobierają 1% prowizji od wartości sprzedanego mieszkania.Telefonicznie wprowadzają klienta w błąd, a później chcą wyłudzić pieniądze. Odradzam, STRATA CZASU!!!

  Odpowiedz
 • karciel(2015-03-31 14:13) Zgłoś naruszenie 00

  Akurat tutaj się zgadzam - nikt nie jest w stanie ogarnąć samodzielnie wszystkich ofert. Mówi wam coś Górnośląskie Towarzystwo Finansowe? W zasadzie to oni nam robili całą analizę, wszystko poszło jak należy bo faktycznie oferta którą sami znaleźliśmy, była prawie o 2 tysiące w sumie droższa - spora kasa jak dla mnie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane