Projekt BAKCYL sprawia, że świadomych klientów będzie coraz więcej. Jestem pewny, że będzie to z pożytkiem dla konsumentów i całego sektora finansowego.

Praca z młodzieżą daje mi ogromną satysfakcję. Traktuję to jako swoistą misję – swój wkład w lepszy świat wokół nas. Chcę, aby młodzi ludzie czerpali z pozytywnych wzorców i wyciągali wnioski z błędów, jakie popełnili inni. Wierzę, że wielu z tych młodych ludzi będzie potrafiło zaplanować swój domowy budżet. Dzięki naszym lekcjom nie wpadną w pętle zadłużenia, a kiedy ktoś zaoferuje im ponadprzeciętne zyski, będą świadomi tego, iż wiąże się to z ogromnym ryzykiem. Projekt BAKCYL sprawia, że świadomych klientów będzie coraz więcej. Jestem pewny, że będzie to z pożytkiem dla konsumentów i całego sektora finansowego.
Artur Bury, bankowiec wolontariusz
Czasami aż trudno uwierzyć, że w momencie, kiedy pytamy o takie specjalistyczne terminy jak „zdolność kredytowa”, „historia kredytowa”, „spirala zadłużenia” dzieci potrafią w mniej lub bardziej profesjonalny sposób wytłumaczyć, o co chodzi. Młodzież ma też olbrzymią wiedzę w zakresie nowych technologii. Bywają momenty, kiedy uczniowie zaskakują swoją znajomością tematów finansowych samych wykładowców – tak było np. w przypadku inwestowania i tematu bitcoinów. Młode pokolenie jest bardzo bystre, znajomość najnowszych trendów i ogrom możliwości, jakie mają, z pewnością powodują, że dadzą sobie w życiu radę.
Beata Rojek , bankowiec wolontariusz