Prezes UOKiK: Należałoby powołać wydziały w sądach dla frankowiczów [WYWIAD]

25.03.2017, 07:00; Aktualizacja: 25.03.2017, 08:23
franki kredyt sąd

Zdaniem prezesa UOKiK, prezydencki projekt o zwrocie części spreadów frankowiczom nie rozwiązuje całego problemu walutowych kredytów mieszkaniowych.źródło: ShutterStock

Można rozważyć, czy nie powołać specjalnych wydziałów w sądach, zajmujących się m.in. kredytami walutowymi - mówi w rozmowie z PAP prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Zapowiada, że złoży taką propozycję ministrowi sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • milo(2017-03-25 21:39) Zgłoś naruszenie 51

  Wyrok-kredyt w złotówkach, oprocentowanie frankowe jest bardzo spójny. To że dla banku jest niekorzystny, to bardzo dobrze- taki ma być, zgodnie z grudniowym orzeczeniem TS UE. Nie chciało się zastosować Rekomendacji S, to teraz trzeba ponieś pełne konsekwencje.

  Odpowiedz
 • logik(2017-03-26 12:00) Zgłoś naruszenie 14

  frankowicze to lepsze kombinatory,

  Odpowiedz
 • a.i.(2017-03-26 13:30) Zgłoś naruszenie 40

  "Był kiedyś taki wyrok w pierwszej instancji, że kredyt jest w złotówkach a oprocentowanie frankowe. Sąd nie zauważył, że jest to niespójne, takie kwadratowe koło. Przy specjalizacji sądu taki wyrok byłby niemożliwy." ten cytat sugeruje dwie alternatywne możliwości: 1. Prezes UOKiK jest kompletnym dyletantem i nie posiada elementarnej wiedzy wymaganej na stanowisku, które Jarosław mu kazał objąć, lub 2. ktoś mu kazał wygadywać takie brednie pomimo, że on wie, że to co mówi, jest niezgodne z prawem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane