statystyki

Michal Heřman, prezes PG Silesia: Postawiliśmy na efektywność

autor: Karolina KarolinaBaca-Pogorzelska27.10.2016, 07:27; Aktualizacja: 27.10.2016, 08:51
węgiel, górnictwo

węgiel, górnictwoźródło: ShutterStock

Musimy szukać rynków zbytu dla naszego paliwa – mówi Michal Heřman, prezes prywatnej kopalni PG Silesia należącej do czeskiego koncernu energetycznego EPH.

Michal Heřman, prezes PG Silesia

Michal Heřman, prezes PG Silesia

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy powinnam już panu jako przedstawicielowi EPH pogratulować zakupu przez waszą czeską firmę elektrowni w Rybniku od francuskiego EdF?

Zgodnie z polityką firmy nie komentujemy spekulacji dotyczących akwizycji grupy.

To spytam inaczej. Czy gdyby jednak EPH kupiło elektrownię w Rybniku, to PG Silesia miałaby zapewniony zbyt węgla właśnie do tego zakładu?

Oczywiście, że gra toczy się właśnie o taką stawkę. Produkujemy paliwo energetyczne, a to naczynia połączone – co pokazuje przykład Bogdanki, którą rok temu kupiła Enea. I zrobiła to właśnie po to, by zapewnić sobie dostawy paliwa do elektrowni w Kozienicach. Mamy świadomość, że w Polsce jest nadprodukcja węgla, a wszystkie kopalnie – za wyjątkiem PG Silesia, Siltechu i Eko-Plus – są kontrolowane bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa. My z tych prywatnych podmiotów jesteśmy obecnie najwięksi. Nie możemy pozwolić sobie na to, by zostać bez zbytu węgla.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie