W segmencie wydobycia EBITDA wyniosła 389 milionów złotych. Wzrost wyniku był efektem wyższych przychodów ze sprzedaży węgla, mimo niższej ceny sprzedaży.Dodatkowo, istotny wpływ miała wypłata odszkodowania za szkodę powstałą w wyniku wylewu wód podziemnych w lutym 2023 roku, co stanowiło jednorazowe zdarzenie o wartości 144,85 miliona złotych.
W segmencie wytwarzania EBITDA osiągnęła 549 milionów złotych. W segmencie Elektrowni Systemowych odnotowano spadek wyniku EBITDA głównie z powodu spadku marży na obrocie energią elektryczną, pomimo wyższych przychodów z tytułu Rynku Mocy oraz Mocy Bilansujących. W segmencie OZE spadek wyniku EBITDA był związany z niższą marżą na Zielonym Bloku, głównie z powodu niższych cen energii elektrycznej, mimo spadku jednostkowych kosztów biomasy. W segmencie Ciepło odnotowano wzrost wyniku EBITDA, na co wpłynął wzrost marży jednostkowej, głównie dzięki spadkowi jednostkowych kosztów paliw.
W obszarze dystrybucji EBITDA wyniosła 744 miliony złotych, co stanowiło wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wzrost wyniku był efektem wyższej zrealizowanej marży z działalności koncesjonowanej. W obszarze obrotu EBITDA osiągnęła 214 milionów złotych. Wyższy wynik wynikał głównie ze wzrostu marżowości na rynku detalicznym, mimo spadku rozpoznanych przychodów z tytułu rekompensat. W zakresie danych operacyjnych, Grupa Enea odnotowała produkcję węgla netto na poziomie 2,7 miliona ton oraz całkowite wytwarzanie energii elektrycznej netto wynoszące 5,9 TWh, w tym 0,4 TWh z biomasy i 0,1 TWh z odnawialnych źródeł energii (OZE). Sprzedaż usług dystrybucji odbiorcom końcowym wyniosła 5,1 TWh, a sprzedaż energii elektrycznej i paliwa gazowego odbiorcom detalicznym osiągnęła 6,2 TWh.
Grupa Enea rozpoznała w pierwszym kwartale 2025 roku przychody z tytułu rekompensat w łącznej wysokości 170 milionów złotych, wynikające ze stosowania rozliczeń z odbiorcami uprawnionymi zgodnie z przepisami ustaw z października 2022 roku, mających na celu ochronę odbiorców energii elektrycznej oraz ograniczenie wysokości cen energii. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, w pierwszym kwartale 2024 roku Grupa Enea wypracowała wynik EBITDA na poziomie 1,88 miliarda złotych, przy przychodach ze sprzedaży oraz innych dochodach wynoszących 8,38 miliarda złotych. Zysk netto okresu sprawozdawczego wyniósł wtedy 1,04 miliarda złotych, a wskaźnik dług netto do EBITDA ukształtował się na poziomie 0,85.