Trudności Nord Stream 2 na ostatniej prostej

autor: Magdalena Cedro08.09.2020, 07:21; Aktualizacja: 08.09.2020, 07:22
Sprawy Nawalnego z Nord Stream 2 do tej pory nie chciała wiązać kanclerz Angela Merkel.

Sprawy Nawalnego z Nord Stream 2 do tej pory nie chciała wiązać kanclerz Angela Merkel.źródło: ShutterStock

W związku ze sprawą Nawalnego niemieckie elity pierwszy raz rozważają możliwość zablokowania kontrowersyjnego gazociągu.

Rosyjsko-niemiecki spór wokół próby otrucia największego krytyka Władimira Putina zaczyna ogniskować się wokół gazociągu Nord Stream 2. Berlin może uzależnić przyszłość drugiej nitki na dnie Bałtyku od woli wyjaśnienia przez Moskwę sprawy Aleksieja Nawalnego, który nadal przebywa w stanie śpiączki w berlińskim szpitalu Charité. Kolejni niemieccy politycy mówią, że jeśli Rosja nadal nie będzie współpracować, Berlin powinien nałożyć sankcje na będącą na ukończeniu inwestycję.

Sprawy Nawalnego z Nord Stream 2 do tej pory nie chciała wiązać kanclerz Angela Merkel. Wczoraj ustąpiła. Mówiący w jej imieniu rzecznik rządu Steffen Seibert poinformował, że takie rozwiązanie nie jest wykluczone. Merkel znalazła się pod presją także we własnym obozie. W szeregach Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) najtwardsze stanowisko zajął Norbert Röttgen, deputowany znany z krytycznego stosunku wobec Kremla, wskazywany jako potencjalny następca Merkel. Polityk zaproponował obłożenie inwestycji sankcjami w ramach wspólnej europejskiej odpowiedzi i nawoływał, by UE odeszła od „dyplomatycznych rytuałów oburzenia”.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie