Sejmowa komisja przeciwna złagodzeniu ustawy o budowie wiatraków

13.02.2020, 14:14; Aktualizacja: 13.02.2020, 14:31
Obowiązująca od lipca 2016 r. tzw. ustawa odległościowa zakazuje nie tylko budowy turbin wiatrowych w odległości mniejszej niż 10-krotność ich wysokości od budynków i niektórych form ochrony przyrody, ale też w praktyce nie zezwala na budowę budynków mieszkalnych w pobliżu istniejących wiatraków

Obowiązująca od lipca 2016 r. tzw. ustawa odległościowa zakazuje nie tylko budowy turbin wiatrowych w odległości mniejszej niż 10-krotność ich wysokości od budynków i niektórych form ochrony przyrody, ale też w praktyce nie zezwala na budowę budynków mieszkalnych w pobliżu istniejących wiatrakówźródło: ShutterStock

Sejmowa komisja infrastruktury zarekomendowała w czwartek odrzucenie w całości poselskiego projektu łagodzącego zapisy ustawy o zakazie budowy wiatraków w pobliżu zabudowań poprzez wydłużenie okresu możliwości uzyskania warunków zabudowy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Rysiek(2020-02-14 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Odejść od węgla, tylko inne źródła wytwarzania energii, nie słuchać Dudy, który nie pozwoli zamordować polskiego górnictwa, ale nie wskazuje rozwiazania!

    Odpowiedz
  • antek(2020-02-15 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze,w mojej wiosce mieli już stawiać te wiatraki blisko domów.W pobliskim mieście są takie same warunki na wiatraki ,ale ich nie postawią bo za blisko są domy.Czyli podobnie jak w Unii Europejskiej,są dwa standarty,dla biednych i dla bogatych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie