statystyki

Rząd kasuje stanowisko łupkowego pełnomocnika

autor: Julita Żylińska29.08.2019, 19:00; Aktualizacja: 29.08.2019, 19:05
Odwiert gazu łupkowego, Lublin

W czasie gorączki łupkowej w USA i dużych nadziei na rozwój wydobycia gazu z tej skały także w Polsce kilka lat utworzono stanowisko pełnomocnika rządu do spraw rozwoju wydobywania węglowodorów.źródło: ShutterStock

W czasie gorączki łupkowej w USA i dużych nadziei na rozwój wydobycia gazu z tej skały także w Polsce kilka lat utworzono stanowisko pełnomocnika rządu do spraw rozwoju wydobywania węglowodorów.

Już wtedy decyzja ta wywoływała mieszane uczucia, a dodatkowo pierwsze odwierty i analizy polskich i amerykańskich spółek zrewidowały oczekiwania wobec łupków. Teraz minister środowiska przygotował projekt rozporządzenia w sprawie zniesienia tego stanowiska.

Uzasadniając swoją propozycję, minister zaznacza, że w związku z ustanowieniem w maju 2016 r. pełnomocnika rządu do spraw polityki surowcowej państwa oraz opracowaniem pod jego kierownictwem projektu Polityki surowcowej państwa, „zasadne jest rozszerzenie zakresu działania pełnomocnika rządu do spraw polityki surowcowej państwa o zadania realizowane dotychczas przez pełnomocnika rządu do spraw rozwoju wydobywania węglowodorów i zniesienie tego pełnomocnika”.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie