statystyki

Dyscyplinarki dla związkowców z Enei. Wyciekły dane 5000 osób

autor: Karolina Baca-Pogorzelska22.08.2019, 10:33; Aktualizacja: 22.08.2019, 10:36
Prąd

Związek Zawodowy Synergia liczy ok. 300 członków, ale prawie wszyscy to wyższy szczebel z centrali (Enea SA)źródło: ShutterStock

W lipcu władze poznańskiej grupy zwolniły pięciu pracowników pionu bezpieczeństwa, w tym dwóch byłych członków rady nadzorczej – ustalił DGP.

Z naszych informacji wynika, że cała piątka została zwolniona dyscyplinarnie, jednak na razie skutecznie wypowiedzenia udało się wręczyć dwóm osobom. – Trzy pozostałe uciekły na zwolnienia lekarskie po tym, jak zgodnie z procedurą o zamiarze dyscyplinarki powiadomiony został związek zawodowy Synergia, którego wszyscy byli członkami – mówi nam osoba znająca sprawę.

Pięciu mężczyzn miało skopiować i wynieść z firmy dane osobowe ok. 5 tys. pracowników, przechowywać je na prywatnym serwerze jednego z nich tak, by wreszcie użyć do wewnętrznej walki między związkami zawodowymi. Sprawę bada prokuratura, a konkretnie jej wielkopolski oddział.

Tydzień przed wyborami na członków Rady Nadzorczej Enei z ramienia załogi, które odbywały się 14 marca, na skrzynki służbowe niemal 5 tys. pracowników spółek Enea Centrum i Enea Operator trafił e-mail zniechęcający do głosowania. – Przekaz był jasny: jeśli zagłosujesz, to podpadniesz szefom Synergii i kiedyś za to zapłacisz. Zresztą jeden z tych panów przy innej okazji mówił wprost: „Zagłosujecie to zobaczycie, załatwimy wam wypi…..e zaraz po wyborach” – relacjonują nasi rozmówcy.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • taka nasza pomroczność(2019-08-22 21:52) Zgłoś naruszenie 80

    Dane wrażliwe klientów wyciekają ze spółek jak goowna z oczyszczalni ścieków. Trudno się dziwić że już tylu wnuczków wydymało przybrane babcie....

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-08-22 17:48) Zgłoś naruszenie 72

    Zawsze tak jest jak , gdy działacze związkowi idą w układ z dyrekcją lub co gorsze z politykami. Od czego jest Komisja Rewizyjna, u mnie w firmie już by ich odwołano.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie