Droższy prąd w świetle nowego prawa. Już w tym roku zapłacimy więcej

autor: Karolina Baca-Pogorzelska22.07.2019, 07:37; Aktualizacja: 22.07.2019, 09:30
światło-prąd-energia-żarówka-energetyka

Niektórzy dostawcy energii elektrycznej nie czekają na wejście w życie rozporządzenia do ustawy zamrażającej taryfy i proponują klientom podwyżki cen prądu – ustalił DGP.źródło: ShutterStock

Wybór oferty promocyjnej oznacza rezygnację z korzystania z taryfy zatwierdzanej przez prezesa URE na rzecz wolnorynkowych cen. Rozporządzenie prądowe wreszcie jest, ale oznacza kolejne opóźnienie rozliczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Thomas(2019-08-11 19:14) Zgłoś naruszenie 11

    Nie jestem entuzjasta PIS-u ale wydaje mi się że podwyżki energii elektrycznej nie są zbytnio związane z partią tą czy tamtą - a z opłatami klimatycznymi i tutaj to Unia Europejska ma swój udział.Musimy liczyć się z działaniami tego typu gdyż zanieczyszczenie środowiska wkracza w krytyczny moment.Dziwi mnie tylko fakt , że mało się robi w kierunku przeciwdziałania np. dofinansowywania do energii odnawialnej dla firm i gospodarstw domowych - a tu politycy mogą już dużo więcej.

    Odpowiedz
  • brawo;)(2019-07-31 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    Narski - to było do Ciebie - to "odpowiedz" to jakaś programistyczna niedoróbka redakcji...

    Odpowiedz
  • brawo;)(2019-07-31 23:51) Zgłoś naruszenie 11

    No wiesz? Jak możesz tak prawdę w oczy i to tak otwarcie, pewnie jesteś za PISem;) Masz otwarty umysł, dostrzegasz rzeczywistość taką jaka jest, ale na pewno nie masz racji, bo jak mógłbyś ją mieć...

    Odpowiedz
  • Narski(2019-07-29 21:08) Zgłoś naruszenie 41

    Trzeba mieć świadomość, że podwyżki są spowodowane podpisaniem przez Platformę obywatelską pakietu klimatycznego i w związku z tym musimy więcej płacić za emisję CO2. Podziękujcie P. Kopacz obecnej europoseł która teraz będzie zarabiać ciężkie pieniądze i dalej szkodzić Polsce co już zresztą pokazała popierając powiązanie praworządności z funduszami unijnymi.

    Odpowiedz
  • janko(2019-07-27 07:27) Zgłoś naruszenie 30

    PAŃSTWO TEORETYCZNE !!!. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz-idczak, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h, www_teilemania_de, rotetulpen2018, autoteile24h2018 - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatyka. Tylko te parę firm lekko wyprowadza za granicę ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

    Odpowiedz
  • anty-poeta(2019-07-22 20:50) Zgłoś naruszenie 192

    Kolejna rzecz jest żałosna. Minister Energii miał czas jeździć na Jasną Górę i poświęcać energetyków Matce Bożej a nie miał czasu przez ponad pół roku ! napisać i podpisać rozporządzenia wykonawczego do ustawy o ener.elektrycz. z grudnia ub.r. !! ludzie czujecie to - że on i rząd ma nas w d....e. I znowu wywalą grube miliony dla papy rydzyka i setek szemranych fundacji ( nr. ..Reduta Dobrego Imienia i wiele innych śmiesznych,w tym tych prowadzonych przez ...córki byłych ministrów typu Szyszka i Maciarewicz) i głupi suweren za to wszystko zapłaci np. wyższą akcyzą na alkohol (od 1 stycznia 2020 ) , wyższymi cenami energii elektrycz. realnie o 20-25% ( od stycznia 2020 r. ) . Ludzie zrozumcie ,że musi być w Polsce 4-5 partii znacząco silnych aby władzę sprawowała koalicja z 2-3 partii ,wtedy nie będzie można dowolnie kombinować z ustawami niby dla dobra społeczeństwa .

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2019-07-22 15:57) Zgłoś naruszenie 121

    Były wspaniałe marsze z pochodniami. Oszukany przez wszystkich naród - szczery, pracowity i oszczędny pragnął wielkości. A więc tak rządzący zmienili prawo aby zabrać innym to co stracili po I. wojnie światowej w wyniku zdrady własnych elit i sąsiadów. Przyszedł 1939 no i 1945. Polski kościół z rządzącymi, walczy z nawałnicą z zachodu ale kasę z zachodu biorą obie warstwy. Walczą o stanowiska dla siebie w pogardzanym PE I NATO i o dziwo tam nie wygrywają. Usłużnych i nieuczciwych lokai nie trzeba. Tam są już umiejący się właściwie zachować kamerdynerzy. A okradany i okłamywany systematycznie naród - wybierze tych co im trochę kasy da. I jeszcze im godność obieca - ano taką jaką Niemcy dostali w 1945 Białystok to dopiero wstęp. R-ki za media zjedzą wszystkie dodatki+. Dlatego tak pięknie kłamią-gardzą suwerenem, Unią ale biegiem tam lecą z Rzydzykiem na czele - szczerzy patrioci, wierzący w Europę Chrześcijańską, i w to ,że za darmo ktoś ich Tylki będzie chronił a uprzednio tak naród skonfliktują, abyście nie wiedzieli na ile jesteście oszukiwani i walczyli o ich stołki i dobrobyt ich dzieci - suwerenie tobie ochłap wystarczy.

    Odpowiedz
  • co_do_wujka(2019-07-22 13:01) Zgłoś naruszenie 133

    No, ciekawe kiedy ludzie wyjdą na ulice za rok, dwa? Współczuję partii, która będzie rządzić - ale im się te bęcki należą!

    Odpowiedz
  • Igor(2019-07-22 12:40) Zgłoś naruszenie 243

    ludzie to widzą i nie reagują ,nic ich nie rusza .Co ma się stać ,aby ludzie nie głosowali na pis.Wojna, bomby zrzucane na ludzi .czy co.Nie wiem .Naprawdę nie wiem

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Piotr(2019-07-22 12:29) Zgłoś naruszenie 354

    To dopiero początek drastycznych podwyżek wszystkiego. Zobaczycie co się będzie działo po wyborach jak sie PiS dorwie do władzy. Tak jest się szasta kasą aby zdobyć głosy ciemnego ludu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przerwa śniadaniowa(2019-07-22 10:56) Zgłoś naruszenie 274

    Po raz kolejny rządzący pokazali swą skuteczność! A zamiast kombinować mogli obniżyć VAT na energię. Było by prościej łatwiej i nikt by nie mógł zarzucić ewidentnej niedozwolonej pomocy publicznej. A tak żyjemy w nie wiedzy oraz będąc dzieleni na uprzywilejowanych i gorszych. Państwo z dykty i paździerzu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TW Balbina(2019-07-22 09:49) Zgłoś naruszenie 295

    Brawo pis! Polakom naleza sie podwyzki.

    Odpowiedz