statystyki

Ostrołęka w prokuraturze

autor: Karolina Baca-Pogorzelska14.03.2019, 07:53; Aktualizacja: 14.03.2019, 07:56
Elektrownia Ostrołęka

Elektrownia Ostrołękaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w należącej do Energi elektrowni trafiły wczoraj do prokuratury okręgowej.

źródło: DGP

Oba zawiadomienia złożył Krzysztof Majkowski, były miejscowy senator PiS, wieloletni pracownik elektrowni w Ostrołęce i akcjonariusz spółki. Pierwsza ze spraw dotyczy remontu kotła nr 1 w elektrowni w 2017 r., co mogło doprowadzić do utraty 25 mln zł przychodów. Druga – wymiany rurociągu na składowisku odpadów. Zamiast nowych rur użyto starych z Ukrainy, przez co spółka mogła stracić przynajmniej 1,1 mln zł. Kopia zawiadomienia w tej ostatniej sprawie została przekazana także do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (delegatura w Białymstoku).

Kocioł nr 1

W 2017 r. Energa Elektrownie Ostrołęka zaplanowała remont kapitalny kotła nr 1. Na mocy zasad obowiązujących w grupie kapitałowej prace w trybie bezprzetargowym zostały zlecone spółce zależnej Energa Serwis. Jednak to nie ona wykonała zadanie. – Zarząd Energa Serwis, łamiąc obowiązujące prawo, zlecił wykonanie remontu firmie Eko Energetyka i Ciepłownictwo (EEiC) z Ostrołęki. Firma ta oprócz tego, że nie miała żadnego doświadczenia w wykonywaniu takich robót, nie miała żadnego sprzętu, jak również pracowników z uprawnieniami, którzy wykonaliby go zgodnie z wymaganiami – mówi nam Majkowski.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie