Nadchodzą duże podwyżki cen prądu. Zapłacimy więcej nawet o 60 proc.

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Justyna Piszczatowska16.10.2018, 07:30; Aktualizacja: 16.10.2018, 07:39
Według urzędu w gospodarstwach domowych mamy 14,9 mln odbiorców energii.

Według urzędu w gospodarstwach domowych mamy 14,9 mln odbiorców energii.źródło: ShutterStock

Przepisy pozwalają, by alternatywni sprzedawcy podnieśli stawki dla odbiorców indywidualnych. Ofertę dla gospodarstw domowych zaktualizowała już spółka obrotu PGNiG.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • reality szoł(2018-10-16 10:23) Zgłoś naruszenie 3318

    W tym państwie pisuarów "dobrej zmiany" wszystko co możliwe rośnie i niedługo doprowadzi to do ruiny przedsiębiorców jak i osoby prywatne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ian(2018-10-16 08:06) Zgłoś naruszenie 3231

    Zobaczycie Pan Kaczyński nie pozwoli na to.Tak uważam.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • r(2018-10-16 08:12) Zgłoś naruszenie 276

    Jak to możliwe, że następuje taki skokowy wzrost cen prądu?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • małgosia(2018-10-16 08:38) Zgłoś naruszenie 275

    Stwierdzenie przez premiera "dobrej zmiany", że URE nie planuje podwyżek taryf dla gospodarstw domowych nie jest prawdą. Już 2 dni temu otrzymałam nowy cennik na energię elektryczną dla G12. Np cena energii taryfa dzienna (bez przesyłu) wynosi obecnie 0,30 za kWh, nowa cena, to 0,50 za kWh. Według moich obliczeń to wzrost o ok. 70%.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-10-16 16:53) Zgłoś naruszenie 229

    co, brakuje wam na 500+ dla rozmnażających się leni

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-10-16 08:34) Zgłoś naruszenie 1627

    pozyjemy zobaczym, dlaczego panie dziennikiarki martwią się na wyrost

    Odpowiedz
  • as(2018-10-16 14:03) Zgłoś naruszenie 156

    tak się kończy brak reform i odkładanie inwestycji w energetykę i z tak zwanej zielonej wyspy jaką podobnież byliśmy wpadniemy w czarną dziurę zasilania w stopniu 20-tym i blackoutów a zima ma być sroga

    Odpowiedz
  • Urszula11953(2018-10-16 10:51) Zgłoś naruszenie 111

    Już mam faktury na rok 2019 z PGNiG: opłata abonamentowa 4,059 zł/m-c, paliwo gazowe 0,12366 zł za kWh, dystrybucja stała 4,3296 zł/m-c, dystrybucja zamienna 0,0512 zł/kWh. Z faktury wynika, że za 2 m-ce mam zapłacić za zużyte paliwo gazowe 2,72 zł, a 17,91 zł to opłaty abonamentowo-przesyłowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Peter689(2018-10-16 21:24) Zgłoś naruszenie 93

    Czy ktoś zdrowo myślący weźmie to straszenie na poważnie?. Gdyby tak było , że koszty prądu dla przeciętnej rodziny wzrosną o 60% - to niepotrzebne są następne wybory i obecny rząd doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-10-16 20:54) Zgłoś naruszenie 81

    no to z 500 + malo zostanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyborca(2018-10-16 18:49) Zgłoś naruszenie 57

    Dla mnie to agitka przedwyborcza, ach jaki ten PIS niedobry!

    Odpowiedz
  • realista(2018-10-17 13:15) Zgłoś naruszenie 42

    Głosujcie na PIS to jest jedynie "dobra zmiana" Pobory w górę i ceny też w górę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Gazownik(2018-10-16 18:48) Zgłoś naruszenie 42

    Artykuł dotyczy prądu nie gazu! Jeżeli tak czytasz rachunki jak tekst, to nic dziwnego że wszystko drożeje

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-10-16 23:34) Zgłoś naruszenie 33

    dlatego głosujmy na KO ......rozdadzą darmowe dynama a swoją droga kto wymyślił opłaty za emisję ,trzepie teraz kasę,Niemcy na potęgę fałszują emisję w swoich silnikach i jest dobrze .

    Odpowiedz
  • mm(2018-10-17 07:22) Zgłoś naruszenie 25

    w ramach oszczędności prądu proekologiczna UE podjęła decyzję o likwidacji zmiany czasu, która była najprostszym i najtańszym sposobem na ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-10-18 09:59) Zgłoś naruszenie 20

    Tu się zgina dziób pingwina ...

    Odpowiedz
  • as 70(2018-10-19 05:29) Zgłoś naruszenie 21

    ludzie beda siedziec wieczorami po ciemku i +500 bedzie nie potrzebne przyrost nastapi samoczynnie jak w czasach lampy naftowej w rodzinie bylo po 12 dzieci

    Odpowiedz
  • witek323(2018-12-11 09:41) Zgłoś naruszenie 10

    ja nie moge narzekać na swoje rachunku od PGNiG, mam pakiet gaz+prąd który okazał się być opłacalny a przez aplikacę mBOK mam wgląd w historię zużycia paliwa gazowego oraz energii elektrycznej,

    Odpowiedz
  • ela(2018-10-18 12:40) Zgłoś naruszenie 10

    Czyżby przyszły wytyczne by siać ferment w Polsce?

    Odpowiedz
  • sPOnsoros(2018-12-28 14:02) Zgłoś naruszenie 10

    PO 1989 roku i po okragłym stole,gdy komuchy dogadały sie z POskomuchami,rozPOczeła sie regiularna wyprzedaz majatku narodowego Polski ,głównie niemcom !! Agentura sowiecka FSB byłą scisle POwiazana z WSI -pachołkami ruskimi,ktorzy najwiecej korzystali na przemianach po 1989. i do tej POry korzystaja. Afera FOZZ to matka wszystkich afer,ktora dała tym bandytom ogromne pieniadze na przestepcza działalnosc byłych ludzi z byłych słuzb WSI. Wspomne tylko ze czesc mediów została sfinansowana z tej kasy ,np. TVN,AGORA,itp

    Odpowiedz