statystyki

Solidarność przed PGE. Spółka twierdzi, że chciała rozmawiać ze związkowcami

autor: Karolina Baca-Pogorzelska08.10.2018, 07:46; Aktualizacja: 08.10.2018, 09:17
Związkowcy z Solidarności podczas pikiety przed warszawską siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej.

Związkowcy z Solidarności podczas pikiety przed warszawską siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Kilkuset członków Solidarności pikietowało w piątek przed siedzibą PGE. W spółce zaskoczenie , bo działaczy dwukrotnie zapraszano na rozmowy.

Korki w okolicach placu Trzech Krzyży, tabliczki z klepsydrą symbolizujące kres dialogu, gwizdki. Tak wyglądał piątek w centrum stolicy. I choć ratuszowi zgłoszono wielką, bo 5-tys. demonstrację, zjawiło się na niej mniej niż tysiąc osób. Tym razem nie chodzi o podwyżki. – Brak dialogu i dyskryminacja Solidarności to problem wielu spółek PGE, w tym centrali, choć nie podważamy, że w wielu podpisano już porozumienia – mówi nam Wojciech Ilnicki z „S” Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

– Dialog jest prowadzony, a o jego braku mówią członkowie jednej ze 128 organizacji związkowych działających w podmiotach grupy, czyli Solidarności z Turowa. W tym roku w grupie zakończono kilkadziesiąt sporów zbiorowych, w tym w dwóch kluczowych spółkach obsługujących ponad 5 mln odbiorców energii, czyli PGE Obrót i PGE Dystrybucja – kontruje rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk. – Z kolei w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, czyli tam, gdzie zdaniem Solidarności z Turowa dialog nie jest prowadzony, w czasie kadencji obecnego prezesa odbyło się ponad 600 spotkań i podpisano 250 porozumień społecznych – dodaje.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie