statystyki

Solidarność przed PGE. Spółka twierdzi, że chciała rozmawiać ze związkowcami

autor: Karolina Baca-Pogorzelska08.10.2018, 07:46; Aktualizacja: 08.10.2018, 09:17
Związkowcy z Solidarności podczas pikiety przed warszawską siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej.

Związkowcy z Solidarności podczas pikiety przed warszawską siedzibą Polskiej Grupy Energetycznej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Kilkuset członków Solidarności pikietowało w piątek przed siedzibą PGE. W spółce zaskoczenie , bo działaczy dwukrotnie zapraszano na rozmowy.

Korki w okolicach placu Trzech Krzyży, tabliczki z klepsydrą symbolizujące kres dialogu, gwizdki. Tak wyglądał piątek w centrum stolicy. I choć ratuszowi zgłoszono wielką, bo 5-tys. demonstrację, zjawiło się na niej mniej niż tysiąc osób. Tym razem nie chodzi o podwyżki. – Brak dialogu i dyskryminacja Solidarności to problem wielu spółek PGE, w tym centrali, choć nie podważamy, że w wielu podpisano już porozumienia – mówi nam Wojciech Ilnicki z „S” Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

– Dialog jest prowadzony, a o jego braku mówią członkowie jednej ze 128 organizacji związkowych działających w podmiotach grupy, czyli Solidarności z Turowa. W tym roku w grupie zakończono kilkadziesiąt sporów zbiorowych, w tym w dwóch kluczowych spółkach obsługujących ponad 5 mln odbiorców energii, czyli PGE Obrót i PGE Dystrybucja – kontruje rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk. – Z kolei w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, czyli tam, gdzie zdaniem Solidarności z Turowa dialog nie jest prowadzony, w czasie kadencji obecnego prezesa odbyło się ponad 600 spotkań i podpisano 250 porozumień społecznych – dodaje.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie