statystyki

KGHM ma nowe władze i kłopoty

autor: Karolina Baca-Pogorzelska09.07.2018, 07:50; Aktualizacja: 09.07.2018, 08:15
KGHM czekają spore wyzwania.

KGHM czekają spore wyzwania.źródło: ShutterStock

Udało się dokończyć w piątek obrady przerwanego w czerwcu walnego zgromadzenia Polskiej Miedzi. Dywidendy za 2017 r. nie będzie, za to są zmiany w radzie nadzorczej.

Walne przyjęło sprawozdanie finansowe za 2017 r., udzieliło absolutorium zarządowi i radzie nadzorczej za rok ubiegły i zgodnie z przewidywaniami oraz rekomendacją kierownictwa spółki zdecydowało, że dywidendy z zysku 1,32 mld zł za 2017 r. nie będzie. „Spółka wzięła pod uwagę aktualną oraz prognozowaną sytuację finansową Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź, ze szczególnym uwzględnieniem poziomu planowanych wydatków inwestycyjnych” – czytamy w uzasadnieniu.

Formalnie też po zakończeniu walnego na czele spółki staje wybrany w czerwcu Marcin Chludziński, dotychczasowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu.

O ile jednak tu zaskoczeń nie było, o tyle w przypadku zmian kadrowych w radzie śmiało można o nich mówić (patrz niżej). Dla niektórych zaskoczeniem może być brak w składzie rady dotychczasowego przewodniczącego Dominika Hunka oraz Michała Czarnika. O ich rychłym pożegnaniu z KGHM mówiło się tak naprawdę od ponad roku, bo przez wielu postrzegani byli jako „ludzie Jackiewicza”, czyli byłego ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza. Obaj temu zaprzeczali, a w radzie pozostali do końca kadencji.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie