statystyki

PGNiG nie odpuszcza Nord Stream 2, ale blokowanie budowy gazociągu może być trudne

autor: Aleksandra Gruszczyńska17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 17.05.2017, 09:00
Nord Stream

Gazprom zawarł już porozumienie z kilkoma zachodnimi firmami, przybliża ono budowę drugiej nitki Gazociągu Północnego.źródło: ShutterStock

Zapowiada się ocieplenie relacji na linii Bruksela – Moskwa, co może utrudnić blokowanie budowy gazociągu Nord Stream 2.

Jutro PGNiG zaprezentuje stanowisko przesłane Komisji Europejskiej w sprawie obietnic Gazpromu, że zaprzestanie nadużywania pozycji monopolisty i stosowania nieuczciwych praktyk. KE poprosiła w połowie marca o opinię kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

PGNiG nie wierzy w zapewnienia Gazpromu. Uznaje projekt budowy Nord Stream za niezgodny z obowiązującymi w UE przepisami oraz priorytetami wspólnotowej polityki energetycznej. – To projekt polityczny, podejmowany wbrew zasadom demonopolizacji rynku, działający na szkodę odbiorców gazu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – poinformowało nas biuro prasowe spółki.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie