Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 świadczeń, o które mogą się ubiegać opiekunowie osób niepełnosprawnych

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną. Osobami uprawnionymi do otrzymania świadczenia są: matka albo ojciec, opiekun faktyczny dziecka, osoba, będąca rodziną zastępczą spokrewnioną lub inna osoba, na której ciąży obowiązek alimentacyjny zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Nina
    2022-10-19 16:48:07
    O świadczenie pielęgnacyjne może też ubiegać się opiekun osoby dorosłej niepełnosprawnej nawet jeśli niezdolność do samodzielnej egzystencji wystąpiła w wieku 30,40,70 lat itd. Trzeba złożyć dokumenty a po otrzymaniu odmowy napisać odwołania e do Kolegium, można samemu lub z pomocą prawnika, ale wcale nie jest to niemożliwe i nie potrzeba korzystać z pomocy agencji hien, które liczą sobie w przypadku sukcesu min 6 tysięcy. Całość od złożenia do otrzymania świadczenia z wyrównaniem może trwać ok pół roku. Zwykle kolegium czy sąd administracyjny przyznaje, poniewaz objęcie świadczeniem pielęgnacyjnym tylko np opiekunów dzieci jest niezgodne z Konstytucją.
    2
    pokażodpowiedzi (2)
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej