Młodsi emeryci nadwyrężają budżet państwa. Czy stać nas na obniżenie wieku emerytalnego?

autor: Grzegorz Osiecki20.07.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.07.2016, 08:13
emeryt, emerytura

Decyzja polityczna obniżająca wiek uprawniający do otrzymania emerytury zapadła.źródło: ShutterStock

Reforma PO podnosząca wiek emerytalny przechodzi do historii. Od przyszłego roku świadczenie znów należeć się będzie 60-letnim kobietom i 65-letnim mężczyznom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • EWA(2016-07-20 08:13) Zgłoś naruszenie 773

    Ciągle te same bzdury! Dopłaty podatników do KRUS wynoszą rocznie ca 16 mld złotych!!! A ile podatnik bez przywilejów dopłaca do emerytur górniczych? Dlaczego musi sfinansować emerytury mundurowych? Ile razem kosztują niekonstytucyjne przywileje? (https://www.wprost.pl/436647/Doplata-do-ubezpieczenia-rolnika-wynosi-244-tys-zl). A media i "eksperci" ciągle te samo - ble, ble, ble, ble! Nie widzą, nie słyszą, więc nie mówią o potwornych kosztach przywilejów, czy w tej "demokracji" panuje zamordyzm?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ela(2016-07-20 08:42) Zgłoś naruszenie 674

    Na obniżenie wieku emerytalnego oczywiście ,że nas stać.Trzeba tylko zlikwidować wcześniejsze emerytury dla uprzywilejowanych ,,świętych krów,,.Jednym proponuje się uprzywilejowane emerytury,a drudzy muszą na to pracować dożywotnio?

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2016-07-20 08:27) Zgłoś naruszenie 613

    Nie ma natomiast dylematów i spowolniania w sprawie podwyżek dla rządzących i resortów wspierających rząd. Działa, bezwzględnie, prawo Darwina i scenariusz Orwella! 5+ dla emerytów, 500+ dla głosujących na PiS i 5000+ dla rządzących, bezwzględnie, wbrew ekonomii i sprawiedliwości. Do czasu!!!

    Odpowiedz
  • Piwko12(2016-07-20 08:55) Zgłoś naruszenie 534

    Mężczyzna który pracuje do 65 lat na w ciężkich warunkach to już wrak.Trzeba jak najszybciej skończyć z przywilejami i krusem i będzie asz za dużo pieniędzy na emerytury.

    Odpowiedz
  • ela(2016-07-20 08:35) Zgłoś naruszenie 473

    Młodsi emeryci czyli uprzywilejowani i KRUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie wytrzymam z nerwów(2016-07-20 08:35) Zgłoś naruszenie 414

    no nie, barany, jedne, tak za pracę po 30-45 latach nas nie stać a za ********** się i rozmnażanie za darmo 500+ nas stać. Ja nie mogę, co za pioruński rząd, co oni ty wypisują. To może każdy niech pracuje dokąd może tj. do śmierci a jak zachoruje to eutanazja, bo nas nie stać. Wystarczy jak lenie ********* stado bachorów wtedy nas za darmo na 500+ dla nich niepracujących stać.

    Odpowiedz
  • Babcia Zagulina(2016-07-20 14:18) Zgłoś naruszenie 370

    Jakby w Chinach było posłów tyle co u nas to chiński parlament miałby 33 tysiące parlamentarzystów. Generałów mamy tyle samo co 2 mln armia chińska - 142 szt !!. Wyliczać dalej ? Przeszło setka ośrodków rządowych wypoczynkowych !! W ZUS-ie i byle ciura ma służbowy samochód z kierowcą !! W Polsce jeżdzi 55 tysiące samochodów " służbowych " które serwisuje się i tankuje na koszt podatnika !! Policzcie sobie ilu wiceministrów w rządzie - 90 sztuk !! Emerytury to piedniądze fizycznie wpłacane do budżetu i bezkarnie rozpierniczane i grabione przez polityków ! To bezczelność mówić o tym że " państwa nie stać " , przestańcie KRAŚĆ dorobek życia Polaków jak już nie potraficie go pomnażać socjalistyczne gamonie !! POLSKA TO IMPERIUM MARNOTRAWSTWA !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ale na swoje ...(2016-07-20 13:16) Zgłoś naruszenie 361

    ... podwyżki po 10 tysięcy, emerytury i renty specjalne po 7 i 8 tysięcy, odszkodowania po 250 tysięcy to stać nas ??? DOJNA ZMIANA !!!

    Odpowiedz
  • omc emeryt(2016-07-20 10:15) Zgłoś naruszenie 364

    Skoro tyle kosztuje obniżenie wieku emerytalnego, to gdzie podziały się miliardy oszczędności uzyskane w drodze podwyższenia tego wieku? Przecież tysiące ludzi "nie dociągnęło" dzięki temu do emerytury i sporej grupie przez dwa lata jej nie płacono - przełożyło się to na cały okres obowiązywanie nowego poziomu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-07-20 10:54) Zgłoś naruszenie 354

    Tusk ogłosił, :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zatrudnionymoi pod 15r zycia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. tak wielu ludzi skazano na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wojtek(2016-07-20 11:56) Zgłoś naruszenie 334

    A stać nas na podwyżki dla rządu?

    Odpowiedz
  • włodek(2016-07-20 13:05) Zgłoś naruszenie 324

    Podwyższenie wieku przez PO było skrajną niesprawiedliwością i ********** Najwyższe emerytury w tym kraju mają ci co nie płacili składek i "pracowali" najkrócej: uporzywilejowana mundurówka itp. I to jest patologia, że najgorzej traktowani są ci, którzy ten system finansują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zaw(2016-07-20 09:12) Zgłoś naruszenie 3211

    Dlaczego 60 lat dla kobiet a 65 lat dla mężczyzn? Tak wygląda równouprawnienie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POLAK(2016-07-20 13:43) Zgłoś naruszenie 311

    CZY STAĆ NAS NA TYLU POSŁÓW NIE CZY STAĆ NAS NA TYLU URZĘDNIKÓW NIE CZY STAĆ NAS NA KRUS NIE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Propozycja dla dobrej zmiany(2016-07-20 11:25) Zgłoś naruszenie 286

    Uruchomić piece gazowe najlepiej w Oświęcimiu /mniejsze koszty,tam są gotowe/i ludzi po 40 latach pracy,płaconych składek,wypracowanym kapitałem.Którzy pozostają bez pracy i szans na nią ,bez żadnych środków do życia gazować.Zrobili swoje mogą odejść .Ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla o.Rydzyka ,dla podwyżek dla rządy,na komisje Smoleńskie itd.itd.Proste,najlepiej taka ustawę zrobić w nocy z dnia na dzień.A nie kombinować jak utrzymać niby emerytów,agentów po 15/20 latach niby pracy.Amen

    Odpowiedz
  • Jola(2016-07-20 14:07) Zgłoś naruszenie 224

    Może zastanowić się nad tymi pracującymi którzy pobierają pensję miesięczną i częściową emeryturę. Tych osób jest bardzo dużo, są po 60 i dalej siedzą chyba przede wszystkim w urzędach pobierając 2 świadczenia. Coś tu chyba jest nie tak. Powinni wybrać pensja albo emerytura.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 50 LAT pracy(2016-07-20 12:51) Zgłoś naruszenie 223

    Dla rządzących od zaraz są pieniądze. A dla emerytów którzy wypracowali to za rok. Rocznik 1951 to nie obejmie . Musimy pracować do 67 LAT. OSZUSTWO.!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej(2016-07-20 09:35) Zgłoś naruszenie 206

    Pytanie brzmi: kto ma zapłacić za emerytów, którzy nie uzbierali na swoją emeryturę, pozostali emeryci czy wszyscy podatnicy, bo reszta sama się finansuje. Otrzymują świadczenia ze swoich oszczędności, chyba, że ktoś dokonuje przesunięć pomiędzy grupami emerytów, a to już inny Robin Hood.

    Odpowiedz
  • jul(2016-07-20 09:50) Zgłoś naruszenie 1911

    Jednak komuna wróciła 60-lat dla kobiet i 65 dla facetów bez względu na staż to już było

    Odpowiedz
  • z(2016-07-20 09:35) Zgłoś naruszenie 118

    W TVPis jakiś "pis- expert" wypowiedział się, że jak ludzie będą wcześniej przechodzić na emeryturę to spadnie bezrobocie bo będzie praca dla młodych, czym obnażył cały plan gospodarczy rządu. Skoro więcej ludzi i wcześniej pójdzie na emerytury to trzeba będzie znaleźć więcej pieniędzy na wypłaty. Zgadnijcie - dla małych działalności gospodarczych albo zatrudnionych składki wtedy maksymalnie spadną czy wzrosną ? I jaki to będzie miało wpływ na rynek pracy ?

    Odpowiedz