Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego od stycznia 2017 r.?

07.06.2016, 13:10; Aktualizacja: 07.06.2016, 13:32
emeryt, emerytura

Samo wdrożenie niekoniecznie od 1 stycznia mogłoby się dokonaćźródło: ShutterStock

Najbardziej realną datą wejścia w życie jednolitego podatku, nad którym pracuje rząd, jest styczeń 2018 roku - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że wdrożenie obniżki wieku emerytalnego nie dokona się raczej od stycznia 2017 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • xyz(2016-06-07 13:39) Zgłoś naruszenie 765

    REWELACJA .WYCHODZI SZYDŁO Z WORKA. RZETELNOŚĆ , PRAWDOMÓWNOŚC I WIARYGODNOŚĆ PIS -u to mam wrażenie HIMALAJE HIPOKRYZJI.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-06-07 14:21) Zgłoś naruszenie 558

    ..odrobinę uczciwości w zyciu społecznym. Najpierw wyślijmy na emerytury najdłużej spracowanych czyli osoby mając po --40 lat pracy którzy mają co nakmniej 15 lat w szkodliwych i niebezpiecznych warynkach pracy (z przed 1999r –wsteczna ustawa o emery pomostowycych) ! .Spracowani od 15 r zycia ,w soboty ,święta ponad-ustawowo za komuny i postkomuny ,osoby którym Tusk wstecznie ukradł wczesniejszy wiek emerytalny za równoczesną Ich prace w szkodliwych i niebezpiecz warunkach pracy

    Odpowiedz
  • EU(2016-06-07 14:30) Zgłoś naruszenie 566

    Rząd kłamców!!! Wyszła Kaczka z rondla!

    Odpowiedz
  • WrednyTyp(2016-06-07 14:31) Zgłoś naruszenie 542

    "instytucje, które to obsługują - ZUS, urzędy skarbowe mówią, że potrzebują 9 miesięcy na zmianę systemu informatycznego" - bzdura, to sami mamy je sobie zmienić czy też ministerstwo rozpisze kolejny super przetarg na kolejny system pewnie równie udany jak SSP. Kpią czy cieszą się jak Kurski w Opolu?

    Odpowiedz
  • gez(2016-06-07 14:35) Zgłoś naruszenie 725

    W 2018 roku będę na emeryturze bez "obiecanki" PIS. A wybory w 2019 roku będą nie PIS dla bo to tacy sami kłamcy jak i pozostali. A miało być przecież realizowane w pierwszych 100 dniach

    Odpowiedz
  • realia(2016-06-07 14:36) Zgłoś naruszenie 836

    dom wariatów,wczoraj Szydło mówi ,że od stycznia 2017 r.dziś jakiś jej kupel mówi że rok 2018.Zdecydujcie się dobra zmiano.I tak Wam już nikt nie wieży.Kombinujecie jak konie pod górę .Najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie,to dobrowolne przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy,wypracowanym kapitale.Co z tego,że ktoś ma 65 lat,a przepracował w swoim życiu np.15,czy 20 lat,ten niech pracuje do 67 roku życia.Dziś ludzie po 40 latach pracy ,pozostają bez żadnych środków do życia,bez pracy,zupełny śmietnik .To jest dramat ,mają wypracowany kapitał i co .Ich kapitał rozkradają emeryci,agenci po 15 latach pracy .Znamy 36 letnich emerytów,śmieją się w oczy tym co pracowali 40 lat,opłacali składki.Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w Polsce.

    Odpowiedz
  • polak (2016-06-07 14:39) Zgłoś naruszenie 924

    Podwyzszenie wieku emerytalnego zajeło raptem dwa miesiace a obnizenie tego wieku ci juz funkconowało od zakończenia II wojny śwaitowej w Polce - problem ? BZDURA !!! W takim razie PIS nasz OSZUKAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gdanszczanka(2016-06-07 14:47) Zgłoś naruszenie 675

    czuję się oszukana, przed wyborami obiecywali powrót poprzedniego wieku emerytalnego i co? oszukujecie starszych ludzi , przy następnych wyborach my starzy i nasze dzieci z rodzinami podziękujemy wam za to, jednak powinniśmy wszyscy głosować na P Korwina-Mikke- nic nie obiecuje więc nikt nie będzie się czuł oszukany, a teraz pozostał niesmak w ustach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • thadde(2016-06-07 15:02) Zgłoś naruszenie 817

    Czekam teraz na realizację obietnicy wyborczej Dudy czyli podania sie do dymisji.

    Odpowiedz
  • 60(2016-06-07 15:11) Zgłoś naruszenie 331

    w PIS..u

    Odpowiedz
  • an(2016-06-07 15:32) Zgłoś naruszenie 645

    Panie Prezydencie Duda czy już Pan ma w d...... ludzi którym obiecał Pan obniżenie wieku.Jak Panu nie wstyd.jak Pan może spac spokojnie ,wiedząc ,ze zakpil Pan z ludzi. zaufali Panu.a Ci ludzie dzisiaj zostali rozczarowani takim prezydentem .po co było obiecywać i jeszcze składać deklaracje że podam się do dymisji To proszę podać się ,mieć swój honor.wtedy naród wybaczy,a tak będzie Pan miał wielu wrogów .,bo jest Pan niewiarygodny.

    Odpowiedz
  • francik(2016-06-07 15:34) Zgłoś naruszenie 624

    mam 60 lat życia i 45 lat pracy jako robotnik,jak długo jeszce mam tyrać na tych którzy po 15 latach są na emeryturach

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Daniela(2016-06-07 16:27) Zgłoś naruszenie 513

    Głosowałam na PIS bo chciałam przejść na emeryturę, mam 59 lat i 39 lat pracy ,oszukano mnie i innych.Prezydent do dymisji

    Odpowiedz
  • aga(2016-06-07 16:27) Zgłoś naruszenie 561

    co na to związki zawodowe, gdzie się podziewa przewodniczący Duda ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 1500 100 900(2016-06-07 17:10) Zgłoś naruszenie 428

    OSZUŚCi - i jarek, i duda. Następne wybory przegrają !

    Odpowiedz
  • Rozgoryczony(2016-06-07 17:20) Zgłoś naruszenie 672

    Dzisiejsze planowane na 17.00 posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 62) ZOSTAŁO ODWOŁANE. JESTEŚCIE NAJWIĘKSZYMI KŁAMCAMI. OSZUKALIŚCIE NAS. Nie różnicie się niczym od poprzedników z PO. Możecie zapomnieć o głosach poparcia w następnych wyborach , o ile dotrwacie obłudnicy, hipokryci i kłamcy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jk(2016-06-07 17:35) Zgłoś naruszenie 335

    I dobrze sie stalo, ze PIS doszedl do wladzy, PO druga kadencje nic nie robilo ale dopiero PIS rozwali wszystko. Ale do rzeczy, podnoszenie i obnizanie wieku emerytalnego bez przeprowadzenia organicznei reformy emerytanej mija sie z celem, zwykla propaganda, ktòra wiele kosztuje. Przede wszystkim nalezy zlikwidowac przywileje emerytalne, OFE i wszystkich wlaczyc do ZUS-u, dodatkowo nalezy zlikwidowac nauke religii w szkolach, kler ma byc utrzymywany przez wiernych a nie na koszt panstwa. Nastepnie nalezy przeprowadzic audyt samego ZUS-u, za wiele nas ta instytucja kosztuje Teraz dopiero mozna mòwic o reformie emerytalnej, ktòra powinna sie bazowac na realnej sredniej wieku umieralnosci spoleczenstwa, w Polsce na dzien dzisiejszy srednia wieku umieralnosci mezczyzn jest okolo 74-75 lat, dla kobiet 79-80 lat. Nie bede wchodzil w szczegòly techniczne, Sadzicie ze PIS jest merytorycznie i kulturowo zdolny dokonac tych zmian ?, wszyscy w Polsce o tym wiedza ale nikt przez 25 lat nie dokonal tej reformy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Basia(2016-06-07 18:16) Zgłoś naruszenie 30

    Pan Prezydent obiecał powrót do starej ustawy, Dyskryminowane kobiety ur. w 1953 czekają na naprawienie art. 25 ustawy z 01.01.2013. Mamy zawieszone emerytury powszechne chociaż przepracowałyśmy często ponad 35 lat i mamy wymagany wiek. Wadliwa ustawa zabiera nam z kapitału początkowego pobrane wcześniejsze emerytury od 2008 roku. CZY USTAWA MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ PIĘĆ LAT I CZY MOŻE TAK BARDZO DYSKRYMINOWAĆ NAJSŁABSZYCH KOBIETY EMERYTKI, CZY PAN PREZYDENT NAPRAWI ART. 25????

    Odpowiedz
  • wewe(2016-06-07 18:33) Zgłoś naruszenie 414

    A gdzie jest Duda związkowiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KAT(2016-06-07 18:39) Zgłoś naruszenie 404

    nigdy więcej nie zagłosuję na bandę pis.maliniak plastuś podaj się do dymisji OSZUSTWO WYBORCZE!.

    Odpowiedz