Obniżony wiek podstawą ochrony pracownika

autor: Bożena Wiktorowska23.05.2016, 16:27; Aktualizacja: 23.05.2016, 16:27
Dobrowolność przechodzenia na emeryturę wyraźnie wynika z zaproponowanego brzmienia przepisów emerytalnych, w myśl których emerytura przysługuje po osiągnięciu wieku emerytalnego wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet i co najmniej 65 lat dla mężczyzn.

Dobrowolność przechodzenia na emeryturę wyraźnie wynika z zaproponowanego brzmienia przepisów emerytalnych, w myśl których emerytura przysługuje po osiągnięciu wieku emerytalnego wynoszącego co najmniej 60 lat dla kobiet i co najmniej 65 lat dla mężczyzn.źródło: ShutterStock

Resort pracy nie planuje wprowadzenia zakazu pracy dla osób przechodzących na emerytury w obniżonym wieku emerytalny. Przejście na emeryturę będzie dobrowolne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • sprawiedliwość(2016-05-24 08:30) Zgłoś naruszenie 180

    Jest taka grupa ludzi ,która przepracowała 40 lat ,opłacała składki,wypracowała kapitał a dziś jest bez pracy,bez żadnych szans na nią .Bez żadnych środków do życia .Ostatnie lata prowadzili działalność gospodarczą z której musieli zrezygnować /w związku z sytuacją na rynku /są w wieku 59+ i nie mają nic,żadnego zasiłku,świadczenia.Ich kapitał wypracowany rozkradają emeryci po 20 latach pracy tzw.agenci.I to jest sprawiedliwość .Jedyny zdrowy i sprawiedliwy system przechodzenia na emeryturę to wypracowane lata i dobrowolność,jeśli ktoś ma prace i zdrowie to niech pracuje nadal,a ludzie pozbawieni tego powinni mieć możliwość emerytury,lub zasiłku,świadczenia.

    Odpowiedz
  • adam(2016-05-24 13:22) Zgłoś naruszenie 113

    Panie prezydencie dodać jeszcze 35 lat składkowych dla kobiet i 40 lat składkowych dla męszczyzn bo jak ktoś ma te lata przepracowane i chce iśc na emeryturę dlaczego każecie mu pracować kobiecie do 60 tki a męszczyżnie do 65 lat proszę się nad tym zastanowic i przemyślec gdy ktoś zaczoł pracować od 16 roku życia i miał odprowadzane składki emerytalne .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane