Jeszcze przed końcem 2023 r. niektórzy będą cieszyć się z dodatkowego przelewu na koncie. Mowa o świadczeniu 800 plus. Choć oficjalnie waloryzacja dotychczasowego 500 plus nastąpi w styczniu, to część rodziców dostanie pieniądze wcześniej. Kto może spodziewać się wcześniejszego przelewu?

Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez suto zastawionego stołu i spotkania z całą rodziną. Najmłodsi z utęsknieniem wyczekują 24 grudnia, by dowiedzieć się czy ich prośby o prezenty, jakie zawarli w liście do Świętego Mikołaja, zostały spełnione.

Wszystkie te czynniki wpływają na wyraźny wzrost wydatków w budżetach domowych dla wielu Polaków. W grudniu wydajemy po prostu najwięcej. Niektórzy uciekają się nawet do kredytów i pożyczek chwilówek, by tylko zorganizować bogate święta.

800 plus. Kto dostanie przelew w grudniu?

Świadczenie 500 plus, a już niedługo 800 plus, ZUS przelewa w różnych terminach. Są to: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. Rodzice, którzy świadczenie na konto otrzymują drugiego dnia miesiąca, mogą liczyć na wypłatę jeszcze w grudniu. Dzień 2 stycznia wypada po pierwsze po dniu ustawowo wolnym, a po drugie po weekendzie. W takich przypadkach ZUS wysyła pieniądze zwykle wcześniej.

500 plus. W grudniu szybsze przelewy

Osoby, które zwykle otrzymują świadczenie 2, 9 i 16 dnia miesiąca, w grudniu ucieszą się z przelewów wcześniej. Wymienione wyżej dni to w tym miesiącu soboty, tak więc 500 plus powinno pojawić się na kontach tuż przed weekendami, w piątki.

Zobacz też: Rosyjska machina wojenna jest coraz potężniejsza. Co stanie się na froncie w 2024 roku?