Prezydencki pomysł na emerytury dzieli ekspertów

autor: Bożena Wiktorowska21.03.2016, 07:29; Aktualizacja: 21.03.2016, 08:31
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Blisko trzygodzinna dyskusja związków zawodowych i pracodawców dotycząca prezydenckiego projektu ustawy obniżającego wiek emerytalny nie doprowadziła do wypracowania wspólnego stanowiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • kaka(2016-03-22 00:12) Zgłoś naruszenie 134

    A ja bym nie wiązał prawa do przejścia na emeryturę z wiekiem, tylko z kapitałem. Jeśli ktoś uzbierał kapitał w wysokości pozwalającej na uzyskanie emerytury wyższej niż minimalna to nie widzę powodów, dla których prawa do emerytury miałby zostać pozbawiony.

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-03-23 21:48) Zgłoś naruszenie 110

    szlag mnie trafia gdy czytam co ten z lewiatana nam pracownikom z 48 letnim stażem proponuje.Za jaką karę ja mam pracować do 66 lat .

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-03-24 19:50) Zgłoś naruszenie 90

    48 lat stażu pracy na produkcji .64 lata.Niech nikt mnie nie poucza że emerytura mi się nie należy.65 lat to wiek w jakim przejdę na emeryturę bo ten Rząd zobowiązał się razem z Prezydentem przywrócić poprzedni system emerytalny.

    Odpowiedz
  • xzy(2016-03-22 09:44) Zgłoś naruszenie 80

    Ukończyłem 65 lat po 48 latach pracy i roku bezrobotnego,otrzymuje połowe emerytury do ukończenia 66 roku życia.Kto mi zwróci drugą połowe emerytury?Dlaczego przedłużono rocznikom 1950 przejście skoro w roku w którym przedłużono wiek emerytalny rocznik ten był już w okresie ochronnym 4 lat?Dlaczego ówczesny Trybunał Konstytucyjny nie zakwestionował praw nabytych?Dlaczego takiego TK dzisiaj niektórzy bronią choć działał wbrew prawu a na korzyść elit rządzących?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2016-03-25 19:11) Zgłoś naruszenie 60

    Panie Prezydencie, Pani Premier miał był POWRÓT do poprzedniego wieku emerytalnego A NIE KONSULTACJE w sprawie wieku emerytalnego!!!!!! Z takimi obietnicami szliście do wyborów!!!!!! Zapewnialiście ludzi że wszystko macie gotowe, że można powrócić do poprzedniego wieku emerytalnego (damy radę). Obecne propozycje zgłaszane przez Mordasewicza, Solidarność, OPZZ spowodują jeszcze późniejsze nasze przechodzenie na emeryturę, dlaczego znowu majstrujecie przy emeryturach cywilów???? a zostawiacie przywileje mundurowych, sędziów, prokuratorów, rolników, górników, aktorów…….lista uprzywilejowanych jest bardzo długa. Mundurowy może przejść na emeryturę po 15 latach pracy tj. w WIEKU 34 lat!!!! Cywile na swoją emeryturę muszą pracować dłużej niż taki mundurowy żyje na świecie - nie możemy przejść na emeryturę po 34 latach pracy. Czekamy na realizację zobowiązań przedwyborczych. Nie wyobrażam sobie aby zobowiązania Prezydenta, Premiera nie zostały zrealizowane.

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2016-06-29 17:13) Zgłoś naruszenie 60

    PO przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn, traktując ten staż, jako osobną przesłankę do uzyskania prawa do emerytury. Tyle lat pracy wystarczy. Uchwalić ustawę i się nie lenić ,nie czekać aż minie kadencja!

    Odpowiedz
  • Polka(2016-06-12 13:54) Zgłoś naruszenie 40

    Moze ten pan z Lewiatanu zamiast krytykować polskich pracownikow i kazać pracować do śmierci za 130 zł który ma 5 estetów siedząc moze popracuje na produkcj lub w sklepie. 7 dni w tygodniu i wtedy porozmawiamy o emeryturze. Proszę nie myślec tylko o sobie urzednicy

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-03-22 12:58) Zgłoś naruszenie 21

    Barany związkowe znów mącą.Przepracowałem 47 lat i powiem wam jedno,związki zawodowe za bramy zakładu pracy,emerytury kiedy chcesz odejść odchodzisz ,ale żadnego przywileju i żadnej pomocy dla emeryta ,wszyscy odprowadzają składki i z tego jest wyliczana wysokość emerytury,żadnego oficjalnego dorabiania [dorabianie na czarno wysokie kary dla zatrudniającego]; Jeśli uważasz że masz dostateczną wysokość wypracowanej emerytury ,decyduj sam kiedy odejść na warunkach jw.

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2016-04-02 19:16) Zgłoś naruszenie 10

    ja chcę pracować , ale nie ma pracy. Jak mam naskładać tych lat obowiązkowych do emerytury?

    Odpowiedz
  • jul(2019-03-22 09:35) Zgłoś naruszenie 00