Morawiecki: Obniżenie wieku emerytalnego? Nie było w tej sprawie "twardego zobowiązania rządu"

19.02.2016, 09:47; Aktualizacja: 19.02.2016, 10:57
Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Wicepremier przyznał, że rząd musi się przyjrzeć obecnemu systemowi emerytalnemu, aby nie generował aż tak poważnych obciążeń dla budżetu państwa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wicepremier, minister gospodarki przyznaje, że obniżenie wieku emerytalnego będzie generowało dodatkowe koszty dla budżetu. Mateusz Morawiecki nie złożył w radiowej Trójce jednoznacznej deklaracji, czy rząd poprze takie rozwiązanie, zgłaszane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (89)

  • Marta(2016-03-17 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ostrzegano,że PiS wyroluje Polaków aby wygrać. Maja 4 lata na wypasionych stołkach. Tak się wygrywa wybory. Kaczyński to stary wyga wie jak wyrolować ciemnotę.

    Odpowiedz
  • zdzisław(2016-03-12 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Powrót do obniżonego wieku emerytalnego za 4-5lat, koszt 10-12miliardów rocznie. To gdzie są moje składki odprowadzane w ciągu prawie 45lat?

    Odpowiedz
  • A no...(2016-02-23 10:08) Zgłoś naruszenie 30

    Za płodzenie się niczym króliki darmowe pieniądze, reszta ma pracować do śmierci.

    Odpowiedz
  • a(2016-02-22 17:45) Zgłoś naruszenie 81

    Czekamy na dymisje prezydenta . Czy musimy przypominać zobowiązanie prezydenta .Jeśli ma tak krótka pamięć ,nie może być na tym stanowisku. CZEKAMY.

    Odpowiedz
  • czlowiek(2016-02-22 17:35) Zgłoś naruszenie 42

    Jedyne sprawiedliwe rozwiązani,to dobrowolne przejście na emeryturę po 40 latach pracy.Nie kombinujcie.nie kłamcie narodu.Ludzi ci maja wypracowany kapitał,dziś część z nich w wieku 55+ jest bez żadnych środków do życia.Przepracowali tyle lat,są bez pracy i możliwości jej podjęcia.Ja zaczynałem prace w wieku 15 lat / takie czasy były / a teraz ja jestem na śmietniku bez żadnego grosza,a moje pieniądze rozkradają niby emeryci po 15 , 20 latach pracy.O taka Polskę nie walczyłem w 1976,1980.......... r.Gdybym wiedział wtedy co mnie czeka w tym wieku nie podniósł bym ręki na komunę.Część ludzi się ustawiło i swoje rodziny ,ale większość w moim wieku z takim stażem bieduje.WSTYD NIBY WOLNA POLSKO.Co mi z tej wolnej Polski.

    Odpowiedz
  • czlowiek(2016-02-22 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyne sprawiedliwe rozwiązani,to dobrowolne przejście na emeryturę po 40 latach pracy.Nie kombinujcie.nie kłamcie narodu.Ludzi ci maja wypracowany kapitał,dziś część z nich w wieku 55+ jest bez żadnych środków do życia.Przepracowali tyle lat,są bez pracy i możliwości jej podjęcia.Ja zaczynałem prace w wieku 15 lat / takie czasy były / a teraz ja jestem na śmietniku bez żadnego grosza,a moje pieniądze rozkradają niby emeryci po 15 , 20 latach pracy.O taka Polskę nie walczyłem w 1976,1980.......... r.Gdybym wiedział wtedy co mnie czeka w tym wieku nie podniósł bym ręki na komunę.Część ludzi się ustawiło i swoje rodziny ,ale większość w moim wieku z takim stażem bieduje.WSTYD NIBY WOLNA POLSKO.

    Odpowiedz
  • ewa(2016-02-22 13:22) Zgłoś naruszenie 60

    Takie niedotrzymane obiecanki to zagrywka na jeden raz. Wyborcy wnioski wyciągną,

    Odpowiedz
  • zarzewie(2016-02-22 07:10) Zgłoś naruszenie 130

    Czyli do władzy wybraliśmy prezydenta i partie która ma ogólną sklerozę.Bo jak się nie pamięta co sie krzyczało przez pół roku to zaawansowana skleroza.Choroba która drąży całą PiS i prezydenta dla wygody ale my nie mamy sklerozy i rozliczymy sie po 100 dniach.Ciekawe co będa tym razem obiecywać?Nie zrealizowali jak dotąd niczego z tamtych obiecanek które nazywali sztandarowymi.Prezydent udaje głupa i nawet sie nie wychyli,jeżdzi podróżuje i polaków ma w dupie.

    Odpowiedz
  • ada(2016-02-22 00:44) Zgłoś naruszenie 120

    Dzięki tym obiecankom wygraliście wybory, to teraz trzeba się wywiązać z obietnic.

    Odpowiedz
  • MARGARET(2016-02-21 20:35) Zgłoś naruszenie 90

    Kiedy rzad zacznie rozmawiac na temat cofniecia wieku emerytalnego i wymaganych lat stazu emerytalnego. Juz pora rozpocząć W mediach na ten temat dyskusje. Z niecierpliwością na to czekamy.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-21 18:17) Zgłoś naruszenie 120

    Panie Morawiecki niech Pan spyta się Prezydenta. To on w kampanii wyborczej mówił o zmniejszeniu wieku emerytalnego. Czy Pan już nie pamięta? ostatnio PIS-owcy maja zaniki pamięci.....

    Odpowiedz
  • Przyszły emeryt(2016-02-21 13:57) Zgłoś naruszenie 110

    Panie Morawiecki Pan jest kłamcą, czy Panu nie wstyd, wprowadzenie wieku miało być w ciągu 100 dni rządów PIS.

    Odpowiedz
  • xxxxxx(2016-02-21 11:05) Zgłoś naruszenie 120

    Sam prezydent Duda zadeklarował, że jak nie zostanie cofnięty wiek emerytalny to poda się do dymisji. Czekamy więc na szybką dymisję prezydenta.

    Odpowiedz
  • XXX(2016-02-20 23:15) Zgłoś naruszenie 71

    Ostatnio PIS-owcy nic nie pamiętają co mówili w czasie kampanii wyborczej. Tak samo jak P. Duda o wieku emerytalnym i P Szydło o programie 500+ NA KAŻDE DZIECKO. Teraz PIS się wycofuje. Mając coś z pamięcią...... Pan Prezes mówi, że było mówione od drugiego dziecka. Pytam się - KTO TO SŁYSZAŁ. OKŁAMALI POLAKÓW, ŻEBY DOJŚĆ DO WŁADZY I ROBIĆ CZYSTKI NA KAŻDYM STANOWISKU. NIE ŁADNIE POSTĘPUJĄ. STRACĄ ZAUFANIE PRZY NASTĘPNYCH wyborach...

    Odpowiedz
  • przedszkolak(2016-02-20 22:58) Zgłoś naruszenie 34

    To nie DEMAGODZY winni tylko FRAJERZY WIERZĄCY W BREDNIE ! W "CUDA" OBIECYWANE przez CWANIAKÓW Stwórca każdemu dał głowę a nawet mózg -nie powiedział tylko "po co "i to jest największy problem NASZ PROBLEM! problem frajerów!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stary Wyborca(2016-02-20 22:25) Zgłoś naruszenie 30

    Prędzej ten małolat poleci ze stanowiska.

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-02-20 21:43) Zgłoś naruszenie 60

    niespełnienie obietnic polityków zawsze kończy się porażką. Dobrze to wiedzą cwaniaczki od ośmiorniczek.

    Odpowiedz
  • manipulacja(2016-02-20 19:22) Zgłoś naruszenie 90

    Pan Morawiecki chyba nie słuchał wypowiedzi prezydenta,B.Szydło i PiS przed wyborami,po wyborach i expose,przeciez dlaczego tyle ludzi poszło na wybory?własnie dlatego,że zostali utwierdzeni o przywróceniu wieku emerytalnego,że będzie wyższa kwota wolna od podatku,że będzie 500zł na dziecko.To sa sztandarowe hasła przedwyborcze i pan mówi,że nie było mowy?za to pan powinien spaść ze stanowiska w trybie natychmiastowym.Jak mozna w zywe oczy tak kłamać.czy pan myśli,że jesteśmy debilami?wstydz sie pan za siebie prezydenta i PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cd(2016-02-20 13:00) Zgłoś naruszenie 80

    Pewnie pierwszy raz o czymś takim słyszy...To się nazywa "udawaniem głupa", albo "robieniem durniów z ludzi".

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-20 12:38) Zgłoś naruszenie 110

    Panie Morawiecki nie kpij pan ze społeczeństwa mam panu przypomnieć, "nie słuchajcie państwo tego, co opowiadają, że nie da się w Polsce obniżyć wieku emerytalnego, że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku, bo sie budżet zawali. To bzdury" - tak mówił Andrzej Duda w dniu 06.08.2015 r., "... Ja mam świadomość obietnic, które złożyłem - one NIE SĄ TRUDNE do wypełnienia. Nie słuchajcie Państwo tego, co opowiadają - że się w Polsce nie da obniżyć wieku emerytalnego, że sie - prawda - nie da podnieść kwoty wolnej od podatku, bo sie budżet zawali. To bzdury! To sa bzdury, proszę Państwa! Wystarczy zacząć naprawiać polska gospodarkę, a tak naprawdę pieniądze z tego systemu znajdą się natychmiast" - tak mówił prezydent Andrzej Duda przed pałacem po zaprzysiężeniu. Poza tym proponuję panu przypomnieć sobie co mówiła w expoze pani premier Beata Szydło o zadaniach na 100 dni rządu!!!!

    Odpowiedz