Waloryzacja i jednorazowy dodatek. Ile dostaną emeryci w 2016 roku?

autor: Agnieszka Brzostek14.10.2015, 10:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 13:53
Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.

Wysokość dodatku miałby być uzależniona od wysokości pobieranych świadczeń.źródło: ShutterStock

Waloryzacja rent i emerytur będzie w 2016 roku na bardzo niskim poziomie, dlatego osoby z najniższymi świadczeniami otrzymają być może jednorazowy dodatek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (339)

  • znieczulica polityczna(2016-02-13 10:57) Zgłoś naruszenie 30

    O jakim dodatku mówicie? 50zł uwazacie za dodatek?ludzie wy wstydu nie macie,honoru jak możecie emerytowi w oczy spojrzeć?Od pół roku bębnicie o czyms co nawet jałmuzna nie mozna nazwac i z tego powodu tyle krzyku?To okradanie i tak biednych ludzi jeszcze z nich robicie żebraków?Wstydzcie sie politycy,nie poto was wybieralismy żeby teraz zobaczyć wasza prawdziwa twarz kłamców.

    Odpowiedz
  • Kama(2016-02-12 22:06) Zgłoś naruszenie 04

    CZEGO CHCECIE OD PIS czytajcie ze zrozumieniem to PO ustalało budzet na 2016 r, to ich sprawka PIS dal dodatki jednorazowe wg. tabeli i co jeszcze zle !!!!

    Odpowiedz
  • MU(2016-02-12 22:01) Zgłoś naruszenie 20

    Przeciez dostaliście EMERYCI ustawe o swobodnym wchodzeniu na jezdnie na pasach niedługo wejdzie ustawa o wchodzeniu na czerwopnym chłopku i PROBLEM SIE SAM ROZWIAŻE

    Odpowiedz
  • Oszukana(2016-02-12 12:16) Zgłoś naruszenie 30

    Oszukana. Znów się doczekałam rządów PISU i otrzymam 4 zł waloryzacji,jak za ich rządów w 2003 r,kiedy otrzymałam 2 zł.waloryzacji.Przeznaczam tą ubliżającą kwotę na broszkę dla Pani Premie Szydło....

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-02-11 22:43) Zgłoś naruszenie 20

    boze swiety zlituj sie nad tymi naszymi poslami i daj im choc trochu rozumu by mysleli o ludziach ktorzy przez 40 lat ciezkiej pracy tez mogli godnie zycz emeryt

    Odpowiedz
  • KRONNA(2016-02-11 20:26) Zgłoś naruszenie 30

    ALE HAMSTWO !!!!! SKORO ZUS POBIERA PROCENTOWO SKŁADKI ,TO WALORYZACJA TEŻ NIECH BĘDZIE PROCENTOWO . TO ZA TO ZE PRACOWAŁAM BEZ PRZERWY 40 LAT I ZUS POBIERAŁ MI WYSOKIE SKŁADKI TO JA MAM SIĘ TERAZ DZIELIĆ Z NIEROBAMI, LENIAMI I Z TYMI CO KROCIE ZARABIALI NA CZARNO I TRZYMAJA KASĘ W SKARPECIE. DO DUPY Z TAKIM RZADEM!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JUSTYNA(2016-02-11 16:16) Zgłoś naruszenie 03

    OJ emerycie byscie siem wstydzili macie swoje emerytury irenty na stale nie ktorzy rodzice nie mojom pracy a dzieci nie majom co jesc ichodza glodne iniemajomza co kupic ubran a wy muwicie ze polskie dzieci som bogate to jest nie prawda sama mam chore dziecko i wiele czeba wydac na leki ijedzenie

    Odpowiedz
  • JUSTYNA(2016-02-11 15:46) Zgłoś naruszenie 12

    OJ EMERYCI BYSCIE SIE WSTYDZILI MACIE SWOJE EMERYTURY I RENTY NA STALE NIE KTORZY RODZICE NIE MAJA PRACY A DZIECI NIE MAJA CO JESC I CHODZA GLODNE I NIEMAJA ZA CO KUPIC UBRAN A WY MOWICIE ZE POLSKIE DZIECI SA BOGATE TO JEST NIE PRAWDA SAMA MAM CHORE DZIECKO I WIEM ILE CZEBA WYDAC NA LEKI I JEDZENIE

    Odpowiedz
  • Adela(2016-02-11 07:02) Zgłoś naruszenie 30

    Chcieliśmy demokrację,wolność a wolność żarcia nie da. Wszystkim było źle w socjaliźmie to teraz mamy dobrobyt.

    Odpowiedz
  • sw(2016-02-10 13:03) Zgłoś naruszenie 02

    Jak by rządziło PO to byśmy prawie nic nie dostali.Te złodzieje tylko brali dla siebie.Precz ze złodziejami oby nigdy nie wrócili do Rządu.

    Odpowiedz
  • krystyna(2016-02-09 09:00) Zgłoś naruszenie 10

    Gdzie ta sprawiedliwosc - ja przepracowalam 40 lat sama wychowalam i wyksztalcilam 3 wspanialych synow - dzis mam 1300 zl emerytury

    Odpowiedz
  • banda(2016-02-08 21:12) Zgłoś naruszenie 40

    Emeryci powinni im odesłać te jałmużnę niech sobie do pensyjek dołożą będą mili więcej....

    Odpowiedz
  • danuta(2016-02-7)(2016-02-08 18:55) Zgłoś naruszenie 30

    Ludzie czy Wy czytacie to co piszecie,jesteście jeszcze gorsi niż Ci z PO.Ja ciężko pracowałam w akordzie,zakład zamkneli.Po trzydziestu latach pracy mam przez 10-ęć lat 809 zł.Gdy szukałam pracy to mówili że w tym wieku nie potrzebują.Poszłam do domu i płakałam Teraz płaczę gdy biorę świadczenie.Nie piszcie że ktoś miał małe składki Jeśli myślicie że ludzie są głupi to jesteście w błędzie. Co do biednych dzieci to oglądajcie panią Jaworowicz,lub program na polsacie nowy dom,ekspres reporterów. Dzieciom się należy i emerytom także.Tylko najbardziej to płaczą Ci co mają najwięcej i jeszcze im mało.

    Odpowiedz
  • Kika(2016-02-06 14:59) Zgłoś naruszenie 11

    Jestem już na emeryturze dwa lata mam zaledwie 550 zł mam 62 lata jestem po trzech poważnych operacjach jak ja mam żyć dużo wydaję na leki chwilami to mi się nie chce żyć . Bo już mi te życie obrzydło co się w tej naszej kochanej Polsce dzieje . Ale to mnie podtrzymuje przy życiu bo mam kochaną rodzinę i wnuków na nich zawsze mogę liczyć w każdej chwili . bo inaczej to by było dla mnie nie do przeżycia .Państwa nie obchodzi jak ludzie żyją z tak małej emerytury co to ich obchodzi . Sami mają to nas mają gdzieś .

    Odpowiedz
  • Wielbiciel(2016-02-06 10:22) Zgłoś naruszenie 11

    Szkoda naszych emocji. Celowo rzuca się nam taką propagandę, niby pogłębioną analizą działań w poprzednich latach. Chodzi o skłócenie społeczeństwa, bo czy warto nam wszystkim i każdemu z osobna stracić szacunek dla drugiego człowieka. Ja osobiście mogę oddać te 4 złote, ale jeżeli robimy zrównanie uposażenia dla wszystkich, to zróbmy to również dla wszystkich rządzących i ich sługusów . Myślę że będę szczodry i dam im po 5000,00 zł i żadnych innych dodatków, a wydawanie publicznych pieniędzy poddam społecznej kontroli. Jest tylu mądrych i przygotowanych profesjonalnie emerytów, że kontrole przeprowadzą w ramach relaksu. Nie może tak być że zagarnięte ludzkie pieniądze z OFE rząd przejadł, bo ja dalej jestem głodny, w ciągu 2 lat. Jest to niebagatelna kwota bo zamykająca się bodajże 140 miliardami złotych, chociaż te dane są zaniżone o kilkadziesiąt, ok. 30 miliardów złotych. Oczywiście do procederu dorobiło się ustawę i dalej winny żyje jak pączek w maśle a ciułacz, czytaj każdy obywatel, będzie zwiedzał śmietniki, a oni salony. Im na emeryturach nie zależy, bo w bardzo krótkim czasie wykorzystując swoją pozycję gromadzą olbrzymie majątki, oczywiście większość jest starannie skrywana. Taka formuła podziału jest dla nich zabezpieczeniem dla kilku pokoleń. No ale POLACY muszą zostać zniszczeni w sposób systemowy i to w jak najkrótszym czasie. Zacznijmy szukać naszej POLSKIEJ TOŻSAMOŚCI. Nie utożsamiajmy się z przechrztami.

    Odpowiedz
  • pola(2016-02-05 09:44) Zgłoś naruszenie 01

    Kurcze, mam o 0,17 zł za wysoką emeryturę, żeby dostać tę stówczynę. No ale dostanę chociaż te 10,40.

    Odpowiedz
  • zbyszek(2016-02-04 16:55) Zgłoś naruszenie 02

    Ja się fatyguje aby coś napisać A WY mi to kasujecie.

    Odpowiedz
  • zbyszek(2016-02-04 16:29) Zgłoś naruszenie 32

    Masz małą emeryture, to światczy o tobie byłeś całe życie nierób.Nie porównuj sprzątania kibli,zamiatania ulic do pracy w przemyśle ciężkim,górnictwie.Opamiętajcie się,jest u władzy PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ a nie LITOŚĆ.Jestem emerytem,nie głosowałem ,jestem za granicą.Bardzo wierze w to ,że pan Kaczyński zrobi porządek w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janosik(2016-02-04 06:09) Zgłoś naruszenie 03

    Emeryci wojsko policja nie powinni pracowac w ochronie blokowac etatów rencisci na grupie skoro pracuja w ochronie i dodatkowo na zlecenie idąc na komisje lekarską się zwalniaja a gdy otrzymaja grupe ponownie się zatrudniają chory kraj co nato nowe władze PIS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan Maciej Wścieklica(2016-02-03 13:15) Zgłoś naruszenie 31

    To jest skandal ! Za takie propozycje waloryzacji emerytur należy pomysłodawców wygonić z kraju . Banicja bez prawa powrotu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz