Rząd zadba o finanse i zdrowie emerytów

autor: Bożena Wiktorowska14.08.2015, 07:31; Aktualizacja: 14.08.2015, 08:46
seniorzy-telefon-emeryt.jpg

Równocześnie będzie monitorowany stan zdrowia seniorów i jego uwarunkowania oraz jakość życia związana ze zdrowiem, w tym dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznychźródło: ShutterStock

Rada Ministrów corocznie, do końca września, będzie przedstawiać Sejmowi i Senatowi informację o sytuacji osób starszych. Taki nakaz wprowadza projekt ustawy o osobach starszych przygotowany przez posłów z komisji polityki senioralnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Zadowoleni z siebie Miro, Rycho i Zbycho(2015-08-15 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    Na drzewo z ich projektami. Przez 8 lat rządów PO-PSL wydali wojnę narodowi, napuścili przestępczy ZUS i NFZ a teraz kanalie wykazują troskę ? Gdzie zginęło 1,5 miliona rencistów ? Było 2,5 miliona, jest 1 milion. Ile było patologii w ZUS z przyznawaniem lipnych rent ? 5, 10, 15% ? ale nie 60% !!! ZUS sam stał się patologią. Od kilku lat, za cichym przyzwoleniem rządu, prowadzi eksterminację rencistów. Nic tu nie trzeba udowadniać. O magii uzdrowień ZUS wie każdy. Fałszowanie orzeczeń, poświadczanie nieprawdy, kłamliwe rokowania - to narzędzia przestępstwa. Motyw to kasa. Przez 8 lat okradziono, najsłabszą grupę, ludzi starych i chorych, ze 100 miliardów złotych należnych świadczeń. Gdzie trafiły pieniądze z Funduszu Rentowego ? Podwyższyły emerytury, zasiłki, wspomogły Fundusz Rezerwy Demograficznej ? Nie, zasypywały dziurę budżetową. Winny jest ten kto ma z tego korzyści czyli ZUS i jego rządowi mocodawcy. Do piachu z nimi i żadnej grubej kreski. Przestępstwa na narodzie, tak samo jak zbrodnie wojenne, nie powinny podlegać przedawnieniu.

    Odpowiedz
  • ENM biedna wdowa.(2015-08-15 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    Czekam za emeryturą wdowią ,rolnicy którzy pracowali równierz na etacie 5 ,10 czy ileś tam otrzymują 2 emerytury jedną z krus a drugą z ZUS ,ja pobieram emeryturę "ENM" I CZEKAM ABY RÓWNIEŻ WYPŁACONO MI MOJĄ ,czekam za ustawą .

    Odpowiedz
  • fiolka(2015-08-16 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak rząd podniesie emerytury,kwotę wolna od podatków to będzie naprawde pomoc.Nas nie trzeba kontrolować ,nam trzeba większych emerytur to sobie sami poradzimy.Nie chcemy,żeby nasze emerytury zabierali właściciele domów starców,większe waloryzacje a nie 30zł bo to emerytom nic nie daje.Waloryzacja 30zł a czynsz co roku 50zł.Dajcie emerytom to co najbardziej potrzebuja a potrzebuja większych emerytur a nie jałmużny na skraju nedzy.

    Odpowiedz
  • dorosli niepelnosprawni.(2015-08-16 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    zlodzije dajcie swiadczenie pilegnacyjne dla doroslych niepelnosprawnych h...

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-08-16 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci trzeba się cieszyć ,bo rząd stworzy sobie jeszcze kilka dobrych stołków na których można tylko siedzieć i nic nie robić.Będą monitorowane finanse, warunki mieszkaniowe, aktywność zawodową, sytuację rodzinną oraz strukturę gospodarstw domowych.Wnioski wyciągną urzędasy na stołkach i będą debatować co tu można jeszcze emerytom zabrać,by ''nam się żyło lepiej''.

    Odpowiedz
  • adam(2015-08-16 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA - jedyny kraj Europy,gdzie nie refunduje sie najskuteczniejszych i najnowszych lekow na raka płuc . POLSKI OBÓZ ZAGŁADY.

    Odpowiedz
  • xxx(2015-08-17 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś tak się składa , że im więcej słyszymy o tym iż rząd poprawi sytuację emerytów i zajmie się ich rozwiązaniem ich problemów to zawsze jakoś sytuacja ulega dalszemu pogorszeniu .Emeryci obecni i Ci potencjalni w niedalekiej przyszłości tak naprawdę są przez władze wyłącznie postrzegani jako przykre obciążenie dla budżetu. NIE MA CO WIERZYĆ KŁAMCZUCHOM Z PO ŻE CHCĄ POPRAWIĆ SYTUACJE EMERYTÓW - przez ponad 7 lat ich władzy mozolnie i systematycznie pogarszali sytuacje emerytów .

    Odpowiedz
  • samowystarczalny emeryt...(2015-08-23 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że szykują jakieś podstępne działania, np. dokładne rozliczenie wydatków, rocznych, a może nawet misięcznych. Wyjdzie wtedy ile babcia dała wnuczkowi, a nie zgłosiła do US.
    Nie podoba mi się to -za dużo chcą wiedzieć- to się nazywa szpiegostwo. Nie potrzebuję zadnej pomocy- to też nie wpuszczę za próg żadnego urzędasa.

    Odpowiedz
  • EWA(2015-09-02 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    tu sie nic nie szykuje oprocz poddania pomyslu okradania emerytow!!! okradaja komornicy bezprawnie na zlecenie glupich sedzin i pseudowlascicieli! okradaja urzednicy a z emeryturki to latwo skumplowanym sciagac bo zus placi im! czy maja czy nie maja dokumentow i tak je zdobeda! ot buda drani! i zlodziejow !

    Odpowiedz