Podnoszenie wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat jest koniecznością

18.06.2015, 18:40; Aktualizacja: 18.06.2015, 18:43
Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciej

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciejźródło: ShutterStock

 Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Pracodawców RP. Ekspertka organizacji Monika Gładoch podkreśliła, że ta konieczność wynika przede wszystkim z demografii. Polacy żyją dłużej, spada liczba narodzin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • Ekspert pracodawców(2015-06-18 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba podwyższyć wiek emerytalny, obniżyć płace i emerytury, zlikwidowac urlopy i chorobowe.
    Mnie trzeba podnieść honorarium !!!

    Odpowiedz
  • Koke(2015-06-19 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw sprawdź ile osób robi w Polsce na czarno a potem idź na cmentarz i zobacz długość życia w tym kraju

    Odpowiedz
  • mmm(2015-06-19 05:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet praca do 150 lat nie załatwi tematu,gdyż składek i tak w dłuższym terminie nie będzie kto miał płacić

    Odpowiedz
  • mj(2015-06-19 05:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ci eksperci są zamawiani na zlecenie rządu i pracodawców.
    Chodzi o to aby mogli zaniżać stawki za pracę bo na jedno stanowisko pracy musi być pięciu chętnych i to najlepiej za cztery złote na godzinę. Jest niż demograficzny i nie będzie z czego wybierać.Może się okazać że trzeba zapłacić więcej, a do tego pracodawcy nie chcą dopuścić.

    Odpowiedz
  • kasia(2015-06-19 06:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak będzie dalej tak podnosić wiek emerytalny to wszyscy młodzi ludzie ( z biedy ) zwieją z tego kraju i tylko emeryt emeryta będzie utrzymywał.Uważam ,że ci ludzie co przepracowali 40 lat powinni mieć 100 % emeryturę a nie czekać jak im z łaską rząd da to chańba i straszne oszustwo ci ludzie nie mają zdrowia a każe im się pracować za grosze do śmierci.

    Odpowiedz
  • nonio(2015-06-19 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni "pracodawcy" płaćcie ludziom uczciwie ,nie będzie problemu z demografią i nie będzie konieczności podnoszenia wieku

    Odpowiedz
  • jurek(2015-06-19 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownik może dłużej pracować jeżeli będzie miał godziwe zarobki tzn. na dobre jedzenie,na lekarza i leki jak i na częste wyjazdy zagraniczne na saksy czytaj godny odpoczynek.

    Odpowiedz
  • Brygida @ 67(2015-06-19 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    wiek 67 jest niesprawiedliwy. Czas przejścia na emeryturę powinien zależeć od zadeklarowanej długości życia. Np mieszkaniec Lodzi deklaruje ze będzie żył 69 lat i rzad gwarantuje płacenie emerytury przez rok tj pomiędzy 68 - 69 rokiem życia. Po 69 roku gdyby nie przydarzyłoby się zejście, kliniki eutanazji w całym kraju obsługują bezpłatnie.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-06-19 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy dłużej żyją -w teorii. patrząc na klepsydry można zauważyć że na 5 zgonów 3 nastąpiły przed osiągnięciem wieku emerytalnego .Pozdrawiam ekspertów

    Odpowiedz
  • garfield(2015-06-19 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    to dlaczego tzw pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi nawet po czterdziestce twierdząc że są za starzy

    Odpowiedz
  • oszukani(2015-06-19 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie już pisac pierdoły na temat kto na kogo pracuje,bo to juz rzygac sie chce.Zacznijcie pisac kto otrzymuje wysokie emerytury a pracował 15 lat.A my po 45-48 latach pracy jesteśmy na zasiłkach i wcviąż czekamy na ustawe 40 lat stażu pracy.Nie popuscimy tego co Komorowski obiecał i sie wycofał jak obrażone dziecko.Zacznijcie stawiać fabryki,zakłady i stwórzcie miejsca pracy bo ogromna rzesza młodych ludzi jest bez pracy.I podnieście wynagrodzenia minimalne do kwoty za która da się przezyc ,wtedy składki na ZUS będa większe.To jest proste jak budowa cepa.A nie powtarzajcie wciąż kłamstw o demografii i braku rak do pracy bo trzeba ja stworzyc.Za co wam eksperci płacą?za kłamstwa i niedorzeczność.Bierzecie za to grube pieniądze a emerytom dajecie 5 zł nawet na witaminę C nie starczy.cos takiego to hańba .

    Odpowiedz
  • szofer(2015-06-19 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    POwskie pieprzenie,podawali sobie emerytury PO 10 000 i teraz albo nie długo nie będzie dla nich pieniędzy.

    Odpowiedz
  • jotko49(2015-06-19 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ekspertom, doradcom i ich zleceniodawcom życzę długich lat życia w zdrowiu, by doczekali się kiedy naród dobierze się im do dupy, pozbawi ich majątku, praw obywatelskich i postawi pod ścianą, by odebrali to na co tak słusznie zapracowali.

    Odpowiedz
  • MK(2015-06-19 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Celem emerytury lub renty jest zapewnienie warunków życia mimo utraty zdrowia do pracy zawodowej .
    Polski ustawodawca miał obowiązek podnieść wiek emerytalny dla Wszystkich uprzywilejowanych bez wyjątku ! Skoro tego nie zrobił ,to nie może być mowy
    o działaniach naprawczych kosztem pozostałych obywateli.

    Odpowiedz
  • Ekonomista(2015-06-19 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Uwarunkowania demograficzne zmuszają do podniesienia wieku emerytalneg (starzenie się społeczeństwam, wzrastająca długość życia). W polsce popracujemy do 67 roku życia. Ale są kraje, które planują podnosić wiek do wyższego poziomu (Australia, Szwecja). W UK i Irlandii podnoszą do 68. A przecież to kraje bogatsze od Polski.

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji rasowej i Odpadów IIII RP.(2015-06-19 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

    Odpowiedz
  • jaro(2015-06-19 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI ! !

    Odpowiedz
  • jaro(2015-06-19 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI !

    Odpowiedz
  • mordasiewicz to ekspert od kręcenia lodów.........(2015-06-19 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    niech się wypowie kto okradł polaków ze składek/OFE/...gdzie są pieniądze.Powiesić za mordę wszystkich złodziei PO-litycznych,którzy okradli obywateli ze składek emerytalnych a teraz im się wmawia bzdury peerelowskie,,von z kraju wszelkiej maści PObarwieni przestępcy...

    Odpowiedz
  • kardiolog(2015-06-19 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ekspertka to napewno nie Polka,a nawet nie widziała Polski na oczy.Pisząc takie artykuły naraża ludzi na zawał serca,i chyba o to chodzi,żeby czytając takie brednie ludzie podostawali zawału.Z długościa zycia to napewno nie w Polsce patrząc na szpitale,kliniki,przychodnie zapełnione,cos sie kobiecie pomyliło.Chyba miała na myśli,że ludzie żyja krócej niż 67 lat, i wielu z nich nie doczeka tej wypracowanej emerytury po długich latach pracy.kobieto puknij sie zanim zaczniesz wypisywac takie niedorzeczności,zejdż na ziemie.

    Odpowiedz