Podnoszenie wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat jest koniecznością

18.06.2015, 18:40; Aktualizacja: 18.06.2015, 18:43
Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciej

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciejźródło: ShutterStock

 Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Pracodawców RP. Ekspertka organizacji Monika Gładoch podkreśliła, że ta konieczność wynika przede wszystkim z demografii. Polacy żyją dłużej, spada liczba narodzin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • gosc(2015-06-18 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego EKSPERT nie wypowiedział się na temat tych, którzy należą do grup uprzywilejowanych I NIE MUSZĄ PRACOWAĆ DO 67 by otrzymać DWA lub TRZY razy wyższą emeryturę od tych którzy płacą składki emerytalne !!!

    Odpowiedz
  • abc(2015-06-18 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Eksperci są tacy jakich się zamawia.Ten system jest chory.Dlaczego ja muszę pracować na wszystkich wokoło,którzy są od 10 lat na emeryturach 2 razy wyższych od mojej?Czy jakiś "ekspert" jest to w stanie wytłumaczyć?

    Odpowiedz
  • olek(2015-06-18 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy cenzor już totalnie sfiksował czy jest naćpany.Ja jeszcze nie dodałem komentarza ,a już mam komunikat że jest niezgodny z regulaminem.Ktoś powinien się leczyć bo ma przywidzenia.

    Odpowiedz
  • Olek(2015-06-18 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Żądam natychmiastowego odblokowania możliwości dodawania komentarzy .Bezzasadne blokowanie narusza moją wolność.

    Odpowiedz
  • olek(2015-06-18 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jest więc odwrotnie.Starsi na emerytury.Młodzi do pracy.Ale za dobrą pracę dobra płaca i nie na czarno szanowni pracodawcy.

    Odpowiedz
  • Wolna Polska(2015-06-18 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przez 60 lat od konca II wojny swiatowej nikomu nie przeszkadzalo ze wiek emerytalny wynosil 65 lat dopiero zlawil sie faszysta Tusk ze swoja mafia PO i oglosil inaczej,obecna rzadzaca bande nalezy postawic przed sadem i skazac na dorzywocie za dzialalnosc wywrotowa przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu,pluje na was swinie i wypruznie sie kiedys na wasze groby

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2015-06-18 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ci "eksperci' wiedzą dlaczego 60 latkowie nie pracują?
    Bo zwalnia się ich,przed ochroną emerytalną, wychodząc z założenia że pracownik,który przepracował 40 lat i więcej nagle będzie olewał obowiązki,zacznie chorować ,gdzie on przy swoim stażu stał się prawie robotem.
    Skończyć z przywilejami dla niepłacących składek i tych którzy płacą obniżone i już będzie lżej.
    Zamienić pałace ZUS'owskie na kontenery,przefiltrować pracowników,zdecydowanie zmniejszyć administrację,i najważniejsze zrezygnować z ośmiorniczek!

    Odpowiedz
  • normalny(2015-06-18 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie ten babsztyl żyje? bo w Polsce koledzy z rocznika 1952 ,z mojej licznej klasy szkol podstawowej,w większości pożegnali ten ziemski Polski raj.A ktoś łże mi w oczy że żyjemy dłużej,ile bierze za pisanie tych bzdur,na zamówienie.To jest po prostu ohydne.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-06-18 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe skąd biorą się Ci eksperci niech zaczną wreszcie poważnie traktować ludzi to i niżu demograficznego nie będzie Banda oszustów i tyle!!!

    Odpowiedz
  • tomek(2015-06-18 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    u mnie na ''wsi'' ludzie jak 70 dożywają to dobrze a normalnie nie dożywają tych 67 ,więc włóżcie sobie te statystyki w ..., to liczyła pewnie ta sama osoba która napisała że średnie zarobki Polaka to ok 4 tys gdzie większość zarabia ok 1400- 2000 zł a są tacy co nawet mniej niż tysiąc , ps ale dla rządzących kasiora na prezenty po kilkaset tyś się zawsze znajdzie

    Odpowiedz
  • abc(2015-06-18 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo w którym emerytury służb,prokuratorów, itp. są w uprzywilejowanym systemie jest państwem policyjnym a nie demokracją.I to jest prawda oczywista dla której eksperci nie są potrzebni.

    Odpowiedz
  • idioci(2015-06-18 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    weźcie mnie nie ************ bo dosyć wypowiadania się idiotów przedłużających wiek emerytalny

    Odpowiedz
  • copelza(2015-06-18 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    owszem, ludzie pracujący za nieźle funkcjonującej w komunie służby zdrowia żyją dłużej. oni nie pracowali po 12h za głodowe stawki. a mundurowi umierali przedwcześnie tylko z przechlania. ie jestem ekspertem, ale twierdzę że długość życia w ciągu dekady skróci się, natomiast braki w ludziach uzupełnimy dokładnie tak, jak to robią niemcy i anglicy, czyli sprowadzimy tanią siłę roboczą z zagranicy. a resztka naszych dzieci ucieknie z kraju, bo stawki będą takie jak dzisiaj. to pazerności naszych pracodawców zawdzięczamy ten scenariusz. kiedy zaczynał się kapitalizm mój pracodawca przyszedł do załogi i poprosił o wydajniejszą pracę, dla lepszego jutra nas wszystkich, bo on przecież nie dostanie nagle trzech żołądków. my dawaliśmy z siebie wszystko, on inwestował w rozwój firmy dla dobra nas wszystkich, i teraz okazało się że my mamy mniej niż na początku, a on ma wielką firmę i trzynaście żołądków. więc powiadam wam, pracodawcy - przypomnijcie sobie z książek o historii rozdział o rewolucjach, tych robotniczych. były wyjątkowo krwawe :(

    Odpowiedz
  • janek(2015-06-18 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby pracodawcy uczciwie płacili,uczciwie odprowadzali składki za pracowników nie byłoby problemu.

    Odpowiedz
  • Betinka ak.(2015-06-18 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    Podnoszą wiek emerytalny dla ludzi którzy uczciwie pracują, i obciążają nas jednocześnie przyznając renty socjalne zapitym i zaćpanym obibokom którzy miesiąca uczciwie nie przepracowali. Których rodziny jako patologiczne żerują na społeczeństwie jak huba drzewna.
    Niż demograficzny a młodzi ludzie całymi rodzinami migrują za granicę w poszukiwaniu pracy.Jak myślicie wrócą oni albo ich dzieci, które już nie czują się w Polsce jak w domu?Proszę więc nie mydlić nam oczu niżem demograficznym.Rząd Polski zrobił jak za komuny radził Laskowik pootwierać wszystkie granice i ostatni gasi światło. Dziwie się że przy takiej polityce nie każą nam pracować do śmierci wtedy nie trzeba byłoby wogóle wypłacać emerytur.
    Zastanawiam się jak pani Kopacz nomen omen lekarz z zawodu widzi sześćdziesiecioletnią pielęgniarkę przy łóżku chorego. Dzwigajcą nieprzytomnych co dwie godziny w celu zapobieżenia od leżynom.Łatwo mówić o podwyższeniu wieku emerytalnego kiedy samamemu rusza się tylko palcem w bucie.Zawsze byłam dumna z tego że jestem Polką a teraz jest mi wstyd.Wstydze się za naszych polityków. Za to że żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Nie wiem czy są tak zarozumiali czy tak głupi że lekceważą głos narodu który ich utrzymuje i twierdzą że jest dobrze skoro jest tak źle. 90℅pracującego społeczeństwa żyje na granicy nędzy nie ubustwa!. A nie wspomne tych, którzy są bez pracy z przyczyn od siebie niezależnych. Otwórzcie oczy panowie i panie magnaci...

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-06-18 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    To dlatego tak niskie emerytury zeby emeryci pozdychali a oni se premje wypłacili złodziejski rząd

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz(2015-06-18 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Podajmy , kto jest w tej organizacji Pracodawcy RP - to zwykli karierowicze , których majątek wywodzi się z układu mafijno-politycznego . To dla nich , za ich pieniądze mafia polityczna okrada własne państwo i własny naród . Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz
  • R. P.(2015-06-18 22:56) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pomysł dla ZUS w wieku 68 lat wprowadzić eutanazję i po kłopocie.

    Odpowiedz
  • gość(2015-06-18 23:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jak będzie dalej tak podnosić wiek emerytalny to wszyscy młodzi ludzie ( z biedy ) zwieją z tego kraju i tylko emeryt emeryta będzie utrzymywał.

    Odpowiedz
  • Grubszy(2015-06-18 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    A może po prostu nie ma komu pracować na te emerytury bo ludzie wyjeżdżają z tego kraju w poszukiwaniu pracy i normalnych warunków życia.

    Odpowiedz