Podnoszenie wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat jest koniecznością

18.06.2015, 18:40; Aktualizacja: 18.06.2015, 18:43
Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciej

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciejźródło: ShutterStock

 Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Pracodawców RP. Ekspertka organizacji Monika Gładoch podkreśliła, że ta konieczność wynika przede wszystkim z demografii. Polacy żyją dłużej, spada liczba narodzin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • JANEK(2015-07-21 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    W PRL WSZYSCY PODOBNIE ZARABIALI Z TYCH PODOBNYCH ZAROBKÓW JEDEN MA 1500 ZŁ EMERYTURY DRUGI 3000 ZŁ W PRL BYŁY NA MASOWĄ SKALĘ FAŁSZOWANE DOKUMENTY DO ZUS DRUK RP-4 ZAKŁAD NIE INFORMOWAŁ ZUS ILE KAŻDY PRACOWNIK ZARABIAŁ .BYŁY WYSYŁANE INFORMACJE ZA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW W SUMIE.WPISYWALI .NA DOKUMENACH DO ZUS DRUK RP-4 PRZESZŁY EMERYT MIAŁ WPISYWANE ZAROBKI Z SUFITU .ZAKŁADY LIKWIDOWANO LUDZI TAK USZCZĘŚLIWIANO KONTA EMERYTALNE POWSTAŁY PO TO ŻEBY WYKLUCZYĆ TAKIE PRZEKRĘTY
    WASZE PIENIĄDZE W ZUS TO FIKCJA .

    Odpowiedz
  • ARTUR(2015-07-21 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    GDZIE SIĘ PODZIAŁY PIENIĄDZE Z PRYWATYZACJI KTÓRE MIAŁY ZASILIĆ FUNDUSZ EMERYTALNY W POLSCE.POLITYCY SWOIMI DZIAŁANIEM DOPROWADZILI DO TEGO ZE CZŁOWIEK BĘDZIE PRACOWAŁ DO ?
    TERAZ ZAWRACAJĄ KIJEM WISŁĘ I WMAWIAJĄ SPOŁECZEŃSTWU TO CO JEST IM WYGODNE.

    Odpowiedz
  • do 67 lat powinni pracować niudacznicy zPO+PSL....(2015-07-03 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    a nie Tusk z jednej strony wydłużał wiek a z drugiej załatwił pocichu emeryturę dla premierów i nieważne ile odłożyli w składkach.To dopiero fanaberie połączone z ośmiorniczkami dają duży upust waluty budżetu państwa w bezgranicznie głodne gęby rządzących.WSTYD wasza wiara do lamusa niebawem!!!DUDA...DA !!!

    Odpowiedz
  • Bolo(2015-06-22 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    A co mnie obchodzą pracodawcy RP ? To dyktatura ciemniaków, która widzi swój prywatny interes w utrzymywaniu wysokiego bezrobocia, bo to daje gwarancje taniej siły roboczej. Automatyzacja i komputeryzacja spowodują że ludzi do pracy będzie potrzeba coraz mniej. Za 20 lat bezrobocie będzie 30-procentowe. Wiek emerytalny trzeba obniżać a nie podwyższać. Mamy niestety głupi rząd który daje się sterować przez kapitał i działa przeciwko narodowi. Czas to zmienić. Najbliższy termin w październiku.

    Odpowiedz
  • NORMAL(2015-06-22 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    TEN ARTYKUŁ TO BŁAZENADA I DEBILNY EXPERT WYRÓWNAĆ WSZYSTKIM WIEK EMERYTALNY I PO KŁOPOCIE NIECH KAŻDY PŁACI ZUS I PO KŁOPOCIE

    Odpowiedz
  • zapracowany(2015-06-21 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rząd raczy doliczyć mi do stażu pracy moje nadgodziny, których mam tysiące.
    Nie.
    No to sami sobie pracujcie do 67.
    Polak potrafi i ja wierzę w mądrość rodaków i w to, że wymyślą coś na tą durnotę.

    Odpowiedz
  • bbb(2015-06-21 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    większość kobiet po 50 nie ma pracy, jestem za stara nawet do wystawiania faktur, pozostaje mi tylko sprzątanie za marne grosze. Nikt nie sprawdzi co umiem po prostu metryka mnie dyskwalifikuje, a co z tymi kobietami co w przyszłości mają pracować do 67 lat, kto ich zatrudni? NIKT

    Odpowiedz
  • emigrant(2015-06-19 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zatrzymajcie masowa emigracje, a znajda sie mlodzi ktorzy pracujac i placac skladki beda finansowac emerytury starszym.
    No ale to juz troche trudniej, pani premier, nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • kardiolog(2015-06-19 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ekspertka to napewno nie Polka,a nawet nie widziała Polski na oczy.Pisząc takie artykuły naraża ludzi na zawał serca,i chyba o to chodzi,żeby czytając takie brednie ludzie podostawali zawału.Z długościa zycia to napewno nie w Polsce patrząc na szpitale,kliniki,przychodnie zapełnione,cos sie kobiecie pomyliło.Chyba miała na myśli,że ludzie żyja krócej niż 67 lat, i wielu z nich nie doczeka tej wypracowanej emerytury po długich latach pracy.kobieto puknij sie zanim zaczniesz wypisywac takie niedorzeczności,zejdż na ziemie.

    Odpowiedz
  • mordasiewicz to ekspert od kręcenia lodów.........(2015-06-19 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    niech się wypowie kto okradł polaków ze składek/OFE/...gdzie są pieniądze.Powiesić za mordę wszystkich złodziei PO-litycznych,którzy okradli obywateli ze składek emerytalnych a teraz im się wmawia bzdury peerelowskie,,von z kraju wszelkiej maści PObarwieni przestępcy...

    Odpowiedz
  • jaro(2015-06-19 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI !

    Odpowiedz
  • jaro(2015-06-19 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI ! !

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji rasowej i Odpadów IIII RP.(2015-06-19 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

    Odpowiedz
  • Ekonomista(2015-06-19 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Uwarunkowania demograficzne zmuszają do podniesienia wieku emerytalneg (starzenie się społeczeństwam, wzrastająca długość życia). W polsce popracujemy do 67 roku życia. Ale są kraje, które planują podnosić wiek do wyższego poziomu (Australia, Szwecja). W UK i Irlandii podnoszą do 68. A przecież to kraje bogatsze od Polski.

    Odpowiedz
  • MK(2015-06-19 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Celem emerytury lub renty jest zapewnienie warunków życia mimo utraty zdrowia do pracy zawodowej .
    Polski ustawodawca miał obowiązek podnieść wiek emerytalny dla Wszystkich uprzywilejowanych bez wyjątku ! Skoro tego nie zrobił ,to nie może być mowy
    o działaniach naprawczych kosztem pozostałych obywateli.

    Odpowiedz
  • jotko49(2015-06-19 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ekspertom, doradcom i ich zleceniodawcom życzę długich lat życia w zdrowiu, by doczekali się kiedy naród dobierze się im do dupy, pozbawi ich majątku, praw obywatelskich i postawi pod ścianą, by odebrali to na co tak słusznie zapracowali.

    Odpowiedz
  • szofer(2015-06-19 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    POwskie pieprzenie,podawali sobie emerytury PO 10 000 i teraz albo nie długo nie będzie dla nich pieniędzy.

    Odpowiedz
  • oszukani(2015-06-19 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie już pisac pierdoły na temat kto na kogo pracuje,bo to juz rzygac sie chce.Zacznijcie pisac kto otrzymuje wysokie emerytury a pracował 15 lat.A my po 45-48 latach pracy jesteśmy na zasiłkach i wcviąż czekamy na ustawe 40 lat stażu pracy.Nie popuscimy tego co Komorowski obiecał i sie wycofał jak obrażone dziecko.Zacznijcie stawiać fabryki,zakłady i stwórzcie miejsca pracy bo ogromna rzesza młodych ludzi jest bez pracy.I podnieście wynagrodzenia minimalne do kwoty za która da się przezyc ,wtedy składki na ZUS będa większe.To jest proste jak budowa cepa.A nie powtarzajcie wciąż kłamstw o demografii i braku rak do pracy bo trzeba ja stworzyc.Za co wam eksperci płacą?za kłamstwa i niedorzeczność.Bierzecie za to grube pieniądze a emerytom dajecie 5 zł nawet na witaminę C nie starczy.cos takiego to hańba .

    Odpowiedz
  • garfield(2015-06-19 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    to dlaczego tzw pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi nawet po czterdziestce twierdząc że są za starzy

    Odpowiedz