PSL przejmuje projekt Komorowskiego ws. emerytury. Związkowcy czekają na szczegóły

27.05.2015, 18:35
senior-emeryt-telefon

Wiesława Taranowska wyraziła też nadzieję, że obiecane przez prezydenta elekta Andrzeja Dudę obniżenie wieku emerytalnego też dojdzie do skutkuźródło: ShutterStock

PSL dopracowuje szczegóły projektu dającego możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy. Wcześniej swój projekt przesłał partnerom społecznym prezydent Bronisław Komorowski. Wycofał go jednak tuż po przegranej w wyborach. Projekt przejęło Polskie Stronnictwo Ludowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • 64latek(2015-06-03 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje od 16 roku życia.Mam 64 lata. 47 lat opłacam składki na ZUS.Wreszcie chyba ktoś zrozumie że Emeryturę powinienem otrzymać za lata pracy a nie w wieku 66lat i 3 miesięcy jak sobie wymarzyli Grupiński Tusk Komorowski i inni z PO ,palikoty i inna banda co za tą ustawą głosowała.Panie Prezydencie w Panu nadzieja że Pan to zmieni.

    Odpowiedz
  • Joanna(2015-05-28 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    PRZEPRASZAM BARDZO WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZYGOTOWUJĄ TEN PROGRAM ( 40 lat pracy)

    Ko mi zwróci emeryturę za 8 miesięcy - po przedłużeniu okresu musiałam pracować 8 miesięcy dłużej. Mam 40-let pracy ( kobieta) .Na rękę otrzymałam 1 300 zł emerytury. ( liczona wg. nowych zasad).
    PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ NAD WYSOKOŚCIĄ EMERYTURY LICZONEJ WG. NOWYCH ZASAD.

    Tych pieniędzy nie starczy mi na życie ,opłaty lekarstwa itp

    Odpowiedz
  • tak tylko się pytam(2015-05-27 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy chcą mnie uszczęśliwiać na siłę, wszyscy wiedzą lepiej ode mnie czego mi potrzeba i co mnie boli. Dlaczego nikt nie napisze ustawy w której to ja decyduję kiedy odchodzę na emeryturę?! Nikt nie czuje potrzeby mnie zapytać czy ja mam zdrowie i siłę pracować do 67 lat życia. A może ja potrzebuję ze względu na stan zdrowia zakończyć pracę zawodową w wieku 60 lat i zacząć korzystać z uzbieranych składek?! Świadczenie byłoby niższe ale to byłby mój wybór bo to ja płaciłem składki!!!

    Odpowiedz
  • PSL--wzięło tą sprawę dla własnego interesu???????(2015-05-27 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    chcą coś ugrać znowu na grzbietach robotników jak ich waldi,który zabrał robotnikom ze spełnionymi warunkami do emerytury bo fizycznie nie mogli uzyskać wieku 60 lat do 2008r.,ale rolnikom przydzielił 5-letni okres przejściowy w celu osiągnięcia wieku po 2008r.Tak zachowują się tylko śmiecie i politykiery postkomunistyczne.

    Odpowiedz
  • do 2...pracownik młodocianyjest od 16 roku życia..(2015-05-27 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    i musi okazac się świadectwem pracy.40-letni okres składkowy to około 42 lat pracy.Dziś pozostały małe ilości takich pracowników i im należy pomóc,gdyż PO przez rządy postkomunistyczne ci ludzie po utracie pracy nie mają zabezpieczeń społecznych i grzebią w śmietnikach aby przeżyć!!!nie o taką Polskę walczyli z komuną,a dziś ją mają po 25 latach,solidarność powinna już dawno temu zapobiec.Donald powinien odpowiadać za zniszczenie narodu,ludzi długopracujących i schorowanych,uciekł do brukseli i zachowuje się jakby nigdy nic się nie stało!!!

    Odpowiedz
  • Janusz(2015-05-27 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajmy że niektórzy pracowali od 14 roku życia, a od 15 roku życia niektórzy pracowali po reformie oświaty ..szkoła podstawowa była 7- letnia- 14 lat .,i szkoła podstawowa 8- letnia 15 lat (51 rocznik lub 52 tego nie pamiętam ) Ja pracowałem od 14 roku życia

    Odpowiedz
  • Jorg(2015-05-27 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tak 40-letni staż pracy umożliwiłby tym często zniszczonym ludziom odejście na w pełni zasłużoną emeryturę. Pamiętajmy że nie którzy pracowali od 15 roku życia i mam nadzieję że pan AD i PSL.weźmie to pod uwagę. Samo obniżenie wieku emerytalnego z 67 na 65 to dla ludzi którzy pracują od 15 r życia to 50 lat pracy.!

    Odpowiedz